Şimdi Ara

POWERLİNE - TP-LINK TL-WPA7510KIT mi ? yoksa ZYXEL PLA5236 KIT mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
2.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elektrik dükkanına gidip akım koruması duvar prizi alır mısın 2'li olsun ve dener misin sorun oluyor mu bağlantıda + oradaki adama sorsana bir akım korumasız prizin zararı ne olur diye.

aydınlanalım
  • Çok şey istedin.İnternette bunla ilgili birçok bilgi bulabilirsin. Bence sen prizli modeli almaya çalış garanti.Bu aralar herşey pahalandı o yüzden zorla alırsın
  • berkonot kullanıcısına yanıt
    cihazın boştaymış, akım korumasız şekilde denemezsen çöp olur o ürün.
    sadece bağlantıda olup olmayacağını bakacaksın
  • Kablolu AV2 standardı destekleyen bir model + ucuz access point görevi görecek bir cihaz alırsan daha mantıklı fiyatlara geliyor bazı range extender modelleri access point olarak da kullanılabiliyor.

Tplinkte AV2 standardını destekleyen modeller 7xxx, 8xxx ve 9xxx modeller. Linkteki Zxyel AV1 destekliyor. Network hızı AV1'de daha düşük oluyor. gerçek hızlar 20-30mbps'e düşer. AV2'de 100mbps alırsın rahat.
  • araştırmaşar sonucu bense tplink 7510 siparişi verdim amazon tr de şuan 504 tl hepsiburadada falan 560 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endars -- 13 Ocak 2019; 0:24:29 >
  • ohh memnun musun, bana ayrıntılarını verir misin ?
  • bikaç gün beklersen verebilirim bu akşam sipariş geçtim pla5236 nın ac hızı daha fazla görünüyor ama bikaç yerde ısınma ve stabilite sorunu okuduğumdan vazgeçtim bide o markaya dandik m hizmetlerinden dolayı soğuğum cihaz gelince detayları paylaşırım
  • tplink tl wpa 7510 kitini kurdum kullanıyorum bikaç saattir çalışıyor genel manada memnunım hemen eşleştiler lakin uygulama üzerinden cihaza bağlanamadım wifisi aynı oda için yeterli ama farklı odalarda çekim düşünüyor ağ clonlamasını biraz zor yaptım ama clonlayınca tek banta düştü 5 ghz bandı gitti cihaz biraz ısınıyor ama sorun olacakmı uzun süreli kullanımda belli olur kablolu denemedim henüz kablosuz 5 ghz de 35 olan internet hızımı 32 33 olarak veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: endars

tplink tl wpa 7510 kitini kurdum kullanıyorum bikaç saattir çalışıyor genel manada memnunım hemen eşleştiler lakin uygulama üzerinden cihaza bağlanamadım wifisi aynı oda için yeterli ama farklı odalarda çekim düşünüyor ağ clonlamasını biraz zor yaptım ama clonlayınca tek banta düştü 5 ghz bandı gitti cihaz biraz ısınıyor ama sorun olacakmı uzun süreli kullanımda belli olur kablolu denemedim henüz kablosuz 5 ghz de 35 olan internet hızımı 32 33 olarak veriyor
    Allah razı olsun.

bunu 2'li yada 3'lü duvar prizinde kullanabilir miyiz. Akım korumalı yada korumasız fark eder mi ?

Sen direk duvara mı taktın yoksa ?

5 ghz olmasa da olur mu onun özellikleri nedir ki ? hiç anlamıyorum uydunet modemin 2.5 ghz ve 5 ghz var, onun 5 ghz'ini kapatmıştım mesela.

%10-15 arası veri kaybı normal bence

• bu arada bişiyi düzelteyim farkşı odada 5ghz cekmiyor doğası gereği ama 2 oda yanda 2,4 ghz çekiyor direk prize taktım ben incelemelerde alım korumalı prizde calışmadığı söyleniyor 3 kü prizde denemedim bulursam 3 lüyü senin için deniyim
  • 3 lü priz takarak denedim herhangi bir sorun ve veri kaybı görmedim tabi çok profosyonel test yaptığım söylenemez ama bi sıkıntı çıkmadı tabi bunlar kısa süreli deneme
  • quote:

Orijinalden alıntı: endars

3 lü priz takarak denedim herhangi bir sorun ve veri kaybı görmedim tabi çok profosyonel test yaptığım söylenemez ama bi sıkıntı çıkmadı tabi bunlar kısa süreli deneme
    akım korumasız duvar 2'li yada 3'lü priz alıp kullanmayı düşünüyorum öteki türlü duvarda prizim yok fazladan.

veri kaybı ve kopukluk oluşmazsa çok iyi gerçekten.

Seni ara sıra rahatsız edebilirim hocam, kusuruma bakma :)
  • https://www.teknosa.com/tplink-tlwpa7510-kit-750-mbps-ac-powerline-p-125430701

sence mağazada var mıdır bu ürün teknosada yoksa internetten mi satıyor, nakit düşünüyorum internetten alamayacağım çünkü
  • müşteri hizmetlerini yada mağzayı arayıp stok doğrulama yapabilirsin
  • eyvallah, nasıl memnun musun powerline'dan iş görüyor mu ?

eviniz yeni mi hocam, bizim ev 4-5 senelik var sıkıntı oluşturur mu sence
  • ben memnunın sorunumu çözdü benim evde 3 senelik sokıntım yok suan
  • oh gönül rahatlığıyla alabilirim. akım korumasız grup priz ile kullanabilirim o halde rahat rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakten

Kablolu AV2 standardı destekleyen bir model + ucuz access point görevi görecek bir cihaz alırsan daha mantıklı fiyatlara geliyor bazı range extender modelleri access point olarak da kullanılabiliyor.

Tplinkte AV2 standardını destekleyen modeller 7xxx, 8xxx ve 9xxx modeller. Linkteki Zxyel AV1 destekliyor. Network hızı AV1'de daha düşük oluyor. gerçek hızlar 20-30mbps'e düşer. AV2'de 100mbps alırsın rahat.
    Zyxel pla5236 kit, AV2 standardında.

Bakın Zyxel kendi sitesinde "Level up performance with HomePlug AV2 technology. Zyxel PLA5236 adopts HomePlug AV2 technology, which delivers 20% faster speed than previous HomePlug AV models, making it ideal for 4K video streaming and gaming." demiş.
    https://www.zyxel.com/news/Zyxel-launches-PLA5236-to-fill-dead-corners-with-Wi-Fi--20161121-695418.shtml

"HomePlug AV2 ve 802.11ac teknolojisine sahip olan PLA5236, 1000 Mbps kablolu gönderme ve alma hızı ve 5GHz frekansta 867 Mbps’a kadar kablosuz bağlantı hızı sunuyor."
    https://www.zyxel.com/tr/tr/news/M%C3%BCkemmellik-%C3%96d%C3%BCll%C3%BC-Zyxel-PLA5236-ile--elektrik-hatt%C4%B1-%C3%BCzerinden-1000-Mbps-internet-20170808-199200.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golge_s -- 17 Mart 2019; 21:34:36 >

• Merhabalar. Bu Powerline adaptörler ile ilgili bir sorum olacak. Bina altında bulunan fiber kutusundan vdsl (100mbps) olarak kablo dairenin girişine geliyor(Cat5e priz var ancak fiber dolabında iki kablosu bağlı). Modem şu an kapını yanında diğer odalardan bağlanırken hız düşüyor. Ben modemi Tvnin bulunduğu odaya almak istiyorum. Bu powerline adaptörler internet hattını aktarabiliyorlar mı (vdsl sinyalini)?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.