Şimdi Ara

@@POWERCOM IMD-1000AP DIGITAL UPS Ürün İncelemesi Fotolar Mevcut@@ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
5
Favori
73.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beretta

HEr şey normal. %80 şarj 9-10 saatte tamamlanıyor.
    Deşarj da 3. bardan başlıyor.

Bugün 2.defa full şarj olmuşken deşarj etmek istedim.

Usbmon ile batarya seviyesi %100 tam dolu iken kasa ve led monitörün bağlı olduğu KGK bir anda % 65 e düştü.

Yaklaşık 4 dakika sonra batarya göstergesi % 53 - 55 iken ekranda Şebeke hatası şeklinde bir uyarı verdi ve batarya göstergesi % 43 lere geriledi

Bu sefer ups daha farklı bir uyarı sesi vermeye başladı, tek tek bip sesi yerine 2 defa seri bip seri veriyordu aniden hem sistemi hem kendini kapattı. Yani 2.deşarj 4-5 dakika sürdü.

Hayal kırıklığına uğradım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 3 Kasım 2013; 12:53:35 >
  • Full şarj'dan kastınız, kaç saat?
  • quote:

Full şarj'dan kastınız, kaç saat?

kılavuzda coşmuş; Pc ve 15 crt monitör için powercom imd 1000 ap için 50 dakika süre biçmiş,

İlk kullanımda 19-20 dakika sistemimi idare etmişti, bi daha da o performansı tutturamadı. Bugün 3.gün ve KGK belini doğrultamadı. Sanırım sebebi usbmon kullanmam. Usbmon kullanınca KGK erken kapanıyor gibi. Usbmon içinde bir komut mu erken kapanmaya sebep oluyor anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral

quote:

kılavuzda coşmuş; Pc ve 15 crt monitör için powercom imd 1000 ap için 50 dakika süre biçmiş,

İlk kullanımda 19-20 dakika sistemimi idare etmişti, bi daha da o performansı tutturamadı. Bugün 3.gün ve KGK belini doğrultamadı. Sanırım sebebi usbmon kullanmam. Usbmon kullanınca KGK erken kapanıyor gibi. Usbmon içinde bir komut mu erken kapanmaya sebep oluyor anlayamadım.

Haaa evet öyle bir durum var kendi belirlediği bir süre var misal 300 saniye ondan geri sayar ve kapatır siz müdahale etmex iseniz, ayrıca bu süreyi ayarlardan değiştirebilirsiniz , o 50 dakika belki 15 sene öbceki sistemler içindir : )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral

quote:

Haaa evet öyle bir durum var kendi belirlediği bir süre var misal 300 saniye ondan geri sayar ve kapatır siz müdahale etmex iseniz, ayrıca bu süreyi ayarlardan değiştirebilirsiniz , o 50 dakika belki 15 sene öbceki sistemler içindir : )

@@POWERCOM IMD-1000AP DIGITAL UPS  Ürün İncelemesi Fotolar Mevcut@@

Şu ayarı diyorsunuz sanırım, otomatik 300 saniye ( 5 dakika ayarlı)

Demek kendi kendimi boşu boşuna yemişim

Usbmon eyer ayarlar düzeltilmezse sistemi 5 dakika sonra kendi kapatıyor demek.

Teşekkürler.

• Yaklaşık 5 sene önce almıştım ve 2-3 yıldır da kullanmıyordum bir köşedeydi cihaz.

Şu an açmayı deniyorum, tüm göstegeler yanıyor ve geri sönüyor, hiç haraket yok, cihaz açılmıyor. Akü ömrünü tamamlamış olabilir mi. Akülerin bitik olduğunu nasıl anlayabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.t.s.

Yaklaşık 5 sene önce almıştım ve 2-3 yıldır da kullanmıyordum bir köşedeydi cihaz.

Şu an açmayı deniyorum, tüm göstegeler yanıyor ve geri sönüyor, hiç haraket yok, cihaz açılmıyor. Akü ömrünü tamamlamış olabilir mi. Akülerin bitik olduğunu nasıl anlayabiliriz.

büyük ihtimal akü bitmiş 50 tl civarına değiiştirebilirsiniz
  • Tam 5 sene sonunda (+2 ay) aletin akusu muhtemelen bitti. Acildiginda seviye gostergecinin en alt ledi surekli yanip sonuyor. İcini actim yuasa aku cikti. Yarin piyasaya bakacagim. İnsallah sikinti cikmaz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rds

Tam 5 sene sonunda (+2 ay) aletin akusu muhtemelen bitti. Acildiginda seviye gostergecinin en alt ledi surekli yanip sonuyor. İcini actim yuasa aku cikti. Yarin piyasaya bakacagim. İnsallah sikinti cikmaz. :)

Sayın rds;

Yuasa biraz daha pahalı oluyor, ben 2 sene sonunda vision marka akü almıştım hepsiburada.com dan fiyatı daha uygundu ve 1 senedir bu aküyü kullanıyorum gayet memnunum ayrıca dünyanın en büyük ups üreticilerinden apc markasının tercih ettiği akülerdir vision.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Tam 5 sene sonunda (+2 ay) aletin akusu muhtemelen bitti. Acildiginda seviye gostergecinin en alt ledi surekli yanip sonuyor. İcini actim yuasa aku cikti. Yarin piyasaya bakacagim. İnsallah sikinti cikmaz. :)

Sayın rds;

Yuasa biraz daha pahalı oluyor, ben 2 sene sonunda vision marka akü almıştım hepsiburada.com dan fiyatı daha uygundu ve 1 senedir bu aküyü kullanıyorum gayet memnunum ayrıca dünyanın en büyük ups üreticilerinden apc markasının tercih ettiği akülerdir vision.

yuasa pahalı olsa 5 tl daha pahalı olur ama vision dan daha verimlidir diye düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

Sayın rds;

yuasa pahalı olsa 5 tl daha pahalı olur ama vision dan daha verimlidir diye düşünüyorum

Verim konusunda ben fark hissetmedim, eski yuasa akü ile aynı sürelerde sistemimi açık tutuyor, ömür konusunda belki farklılığı olabilir yuasa 2 yılda ölmüştü, bu akü 1 seneyi geçti problemsiz şekilde, ayrıca dediğim gibi vision marka aküler dünyanın en büyük bireysel kurumsal ups üreticisi apc markasının kullandığı akülerdir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın rds;

Verim konusunda ben fark hissetmedim, eski yuasa akü ile aynı sürelerde sistemimi açık tutuyor, ömür konusunda belki farklılığı olabilir yuasa 2 yılda ölmüştü, bu akü 1 seneyi geçti problemsiz şekilde, ayrıca dediğim gibi vision marka aküler dünyanın en büyük bireysel kurumsal ups üreticisi apc markasının kullandığı akülerdir.

benimkini 5 sene kullanmıştım ama son zamanlarda belki 1 dakika götürmeden kapanıyordu ,yuasa 5 sene diyor tabi ama imkansız gibi bişey ,bu başlıktamı başka başlıktamı diğer markalardan dert yananlar vardı ama vision muydu bilemiyorum ,apc kullanıyorsa bildiği vardır

• İçinden YUASA çıktığı için ben de YUASA almak istedim. Kıyas yapabilecek kadar bir tecrübem yok. Biraz pahalı olsun kalitelisinden olsun diyebilirim hocam. :)
  • YUASA almak için piyasaya çıktım, 32 TL ye SUPER marka fason, çakma hikaye bir akü aldım. :) Satıcı bey amca bulamayacağımı söyledi, bana da tekrar dolaşmak zor geldi (hepsiburada da 60 TL sanırım) aldım ve taktım. Şu anda şarj oluyor alet. Performansını göreceğiz bakalım. :)
  • quote:

YUASA almak için piyasaya çıktım, 32 TL ye SUPER marka fason, çakma hikaye bir akü aldım. :) Satıcı bey amca bulamayacağımı söyledi, bana da tekrar dolaşmak zor geldi (hepsiburada da 60 TL sanırım) aldım ve taktım. Şu anda şarj oluyor alet. Performansını göreceğiz bakalım. :)

bari bilindik bir marka alsaydın kardeş , yazık 32 tl gitmiş üzerine 20 tl daha ekleyecektin şimdi 32 tl boşa gitti gibi
  • quote:

YUASA almak için piyasaya çıktım, 32 TL ye SUPER marka fason, çakma hikaye bir akü aldım. :) Satıcı bey amca bulamayacağımı söyledi, bana da tekrar dolaşmak zor geldi (hepsiburada da 60 TL sanırım) aldım ve taktım. Şu anda şarj oluyor alet. Performansını göreceğiz bakalım. :)

Patlamassa iyidir, güle güle kullanın

Bir zamanlar rds diye bir dh yöneticimiz vardı 32 liralık akü kurbanı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Kasım 2013; 1:59:46 >

• Allah korusun.

Mışıl mışıl şarj oluyor alet. Yarın deneme sürümüne çıkacağım. Bu aletlerde neleri bağlıyorsunuz peki dostlar?

Benim standart konfigürasyonum şu : 40" LCD TV + PS3 veya PC (ya biri ya diğeri açık) + D-smart kutu + Ev telefonu + Modem. Amaç elektrik kesintisinde çok hızlı şekilde sistemi güvenli şekilde kapatmak. Bugüne kadar eski akü bunlara imkan sağladı. İnşallah bu akü de sağlar. :)
  • quote:

Allah korusun.

Mışıl mışıl şarj oluyor alet. Yarın deneme sürümüne çıkacağım. Bu aletlerde neleri bağlıyorsunuz peki dostlar?

Benim standart konfigürasyonum şu : 40" LCD TV + PS3 veya PC (ya biri ya diğeri açık) + D-smart kutu + Ev telefonu + Modem. Amaç elektrik kesintisinde çok hızlı şekilde sistemi güvenli şekilde kapatmak. Bugüne kadar eski akü bunlara imkan sağladı. İnşallah bu akü de sağlar. :)

ben beslemeli kısma sadce led monitör ve masaüstü pc yi bağlıyorum ,sade korumalı kısmada modemi
  • merhaba bende de bu ürünün 625 liği var ancak uzunca bir süredir ölü bişekilde kenarda duruyor yüksek ihtimalle aküsü bitti. yeni akü için 60 veya 100 amperlik jel akü almayı düşünüyorum. 7 amp 12v luk akü yerine 12v 100amperlik akü bağlasam sarj veya çalışma konusunda sıkıntı yaratırmı ? ne düşünüyorsunuz
  • oktayoki kullanıcısına yanıt
    Günler süren şarj süreniz olacaktır :)
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.