Şimdi Ara

Powercolor HD3850 AGP kullanan arkadaşlar var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Psu olarak fsp blue storm 2 550w önerebilirm

Ayrıca o karta okadar para vermek çok mantıksızlık.Lütfen iyi düşünün

Ram fiyatları uygun

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=326&pid=1475

Ayrıca eğer kart garanti kapsamı içerisinde dediğin sorunları verirse her türlü geri almak zorundalar.Senin yaşadığın sorunları onlarda testler sırasında yaşarlarsa sana tamir edip veya yeni kart yollamak zorundalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 28 Haziran 2008; 18:43:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

İşlemcini biraz zorla derim ; PSU içinse 12V rail'de en az 30A verebilen bir PSU seç.
    Evet 3850 Vatan'da var biliyorum ,exa'da da var,nova'da da;ama benim sorunum stok değil.
    Sorunum ,alacağım kartta sorun varsa geri alınıp alınamayacağı ?

Vatandan alırsan bişi olursa ilgilenirler ama netten alırsan bi sorun çıkarsa ne olur bilmiorm
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Psu olarak fsp blue storm 2 550w önerebilirm

Ayrıca o karta okadar para vermek çok mantıksızlık.Lütfen iyi düşünün

Ram fiyatları uygun

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=326&pid=1475

Ayrıca eğer kart garanti kapsamı içerisinde dediğin sorunları verirse her türlü geri almak zorundalar.Senin yaşadığın sorunları onlarda testler sırasında yaşarlarsa sana tamir edip veya yeni kart yollamak zorundalar

yorum için saol ama pcyi satsam daha çok zarar ederim gibime gelior sadece kasa beş para etmez:Donun için almak istiyorum hem kart beni baya idare eder heralde ramlere gelince Kingston un 1 GB DDR 533 ile tek 2 GB DDR 533 ram lerini almayı düşünüyorum yokmu piyasada acaba:Sbende 2 ram slotu var 2 256 lık onun yerine 1 tane 2 gblık 1 tanede 1 gb ddr 533 alayım diorm

• quote:

Harbi kullanan varmı ?

AGP de son nokta HD2600 serisi. 3850 gibi bir ekran kartı ile ideal çalışacak bir işlemci AGP sistemlerde yok. Bi ihtimal Athlon 64 3800+ gibi bir işlemciyi 3.8 Ghz de çalıştırmayı başarırsanız çok frenlemez heralde ama çift çekirdek olmadan nereye kadar
    Assassin's Creed , Crysis , GRID Deli işlemciler lazım bunlara deli

Dediğinizde doğruluk payı var ; yalnız Crysis'i gölge ve doku kalitesi : medium , water ve post procc. : very high , diğer ayarlar : high olarak 1024x768'de takılmadan oynayabiliyorum.
    Zaten daha yüksek çöz. de oynamak gibi bir iddiam yok .
    Sanırım şu an kullandığım karttan daha performanslı olacaktır.
    Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 28 Haziran 2008; 19:01:49 >

• Fatality Hacı senin sistemin çıkarı bu

1)512 Ram'i sat 2X1 GB yap. 400W PSU al (FSB 50-60$) Yanına bir de 256MB X1950GT çak

2)512 Ram'i sat 2X1 GB yap. PSU kalsın. HD2600 serisinden bi kart bak.

1. Seçenek işlemci engeline takılır ama 2007 de çıkan tüm oyunları yüksek AA ve AF değerleri ile oynarsın.Kimi yüksek kalitede kimi orta kalitede.

2. Seçenek de işlemci engeline takılır ama PSU kurtarır.Yalnız AA ve AF açamazsın bi çok oyunda.

2 sistem hemen hemen aynı performansı verecektir AA açılmadığı taktirde. AA açılınca X1950 fena ezer.

Ayrıca 2 sistemde de şu oyunları oynayamazsın haberin olsun : Assassin's Creed (10-15 fps veriri anca) , GRID (Minumum kalitede çalışır ama grafikler Most Wanted gibi olur) , DIRT (Düşük kalitede bile kalabalık yarışlarda yavaşlayacaktır)

• quote:

Orjinalden alıntı: Proscriptor

Fatality Hacı senin sistemin çıkarı bu

1)512 Ram'i sat 2X1 GB yap. 400W PSU al (FSB 50-60$) Yanına bir de 256MB X1950GT çak

2)512 Ram'i sat 2X1 GB yap. PSU kalsın. HD2600 serisinden bi kart bak.

1. Seçenek işlemci engeline takılır ama 2007 de çıkan tüm oyunları yüksek AA ve AF değerleri ile oynarsın.Kimi yüksek kalitede kimi orta kalitede.

2. Seçenek de işlemci engeline takılır ama PSU kurtarır.Yalnız AA ve AF açamazsın bi çok oyunda.

2 sistem hemen hemen aynı performansı verecektir AA açılmadığı taktirde. AA açılınca X1950 fena ezer.

Ayrıca 2 sistemde de şu oyunları oynayamazsın haberin olsun : Assassin's Creed (10-15 fps veriri anca) , GRID (Minumum kalitede çalışır ama grafikler Most Wanted gibi olur) , DIRT (Düşük kalitede bile kalabalık yarışlarda yavaşlayacaktır)

Değerlendirme için saol kardeş aynı kriterleri 3 GB ram ve HD 3850 için yaparsan çok makbule geçer

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: FaTaL1Ty_Salih

Değerlendirme için saol kardeş aynı kriterleri 3 GB ram ve HD 3850 için yaparsan çok makbule geçer

Hacı olmaz

Sendeki işlemciye 512MB HD2600PRO bile fazla.

XP de bir çok oyun için 1GB ram yeterli ama bazı oyunlar iyi optime edilmedikleri için aşırı fazla Ram'e ihtiyaç duyuyor. Ram de çok pahalı sayılmaz bu yüzden 2 GB ideal.

3 GB anca Vistada iş görür ama Vista da oyun oynamanın bi manası yok senein için.

ilerde vistaya geçebilirm ondan 3 gb ram alacam

• Ne kadar ilerde ? 1 hafta ? 3 yıl ?

Tek çekirdekli işlemci ile Vistaya geçipde ne yapacaksın. Sen beni dinle al bitane HD2600 ile 2GB Ram.Oynayamadığın tüm eski oyunları bitir önce ki bi Oblivion'a girsen yazı bitirtir zaten Sonra sistemi satarmısın atarmısın yakakarmısın stada götürüp davulmu yaparsın bilmem ama yeni bir sisteme geçmen şart.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

quote:

Harbi kullanan varmı ?

AGP de son nokta HD2600 serisi. 3850 gibi bir ekran kartı ile ideal çalışacak bir işlemci AGP sistemlerde yok. Bi ihtimal Athlon 64 3800+ gibi bir işlemciyi 3.8 Ghz de çalıştırmayı başarırsanız çok frenlemez heralde ama çift çekirdek olmadan nereye kadar
    Assassin's Creed , Crysis , GRID Deli işlemciler lazım bunlara deli

Dediğinizde doğruluk payı var ; yalnız Crysis'i gölge ve doku kalitesi : medium , water ve post procc. : very high , diğer ayarlar : high olarak 1024x768'de takılmadan oynayabiliyorum.
    Zaten daha yüksek çöz. de oynamak gibi bir iddiam yok .
    Sanırım şu an kullandığım karttan daha performanslı olacaktır.
    Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

İyi de sende X1950 var hacı. 3850 değilki. 3850 Daha iyi bir kart daha iyi bir işlemci şart. Açıkçası Athlon X2 6000+ anca keser diye düşünüyorum o kartı. Bi öneri : Gölgeyi Low yap , Post Process'i Medium , Çözünürlüğü 1280x1024. Ciddi performans artacaktır.

3DMARK05 puanın nedir ? 9500 falanmı ?

Tabiki 3850 benimkine göre daha performanslı bu kesin, zaten bu yüzden almak istiyorum .
    05 puanım : 8.1k
    3dmark puanları ile oyunlar arasında bağlantı olduğuna pek inanmıyorum aslında ; dediğim gibi Crysis'te kasılma teşkil etmeyen fps oranları 3dmark'ta tam tersi ; bu örnek arttırılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 28 Haziran 2008; 19:51:20 >

• Hocam sistem panelindeki sistem ile 3d mark 2005 den 9k aldığına dair bir resim koyarmısın.Bana biraz fazla geldi.Programın default ayarları ile yaptın değilmi testleri ?????
  • su an ki agp 8x ler fiyat bakımından oldukca pahalı onun yerine yeni bir board al bi pci-ex kart uzun yıllar kullan rahat et
  • Söylemesi kolay.Şu yorumu hiç sevmiorum.Zate yeni sistem toplama imkanı olan toplar.Millet belirtmiş oraya beni biraz idare edebilecek bir kart bakıyorum diye.Biraz mantıklı yourmlar lütfen

@Proscriptor evet hocam resim eklememişssin.Çok merak ettim
  • quote:

Puanın aşırı düşük.

3dmark ile oyunların birbirini tutmadığı durumlar oluyo tabi.Bazı oyunlar nvidia da bazıları ati de iyi çalışıyo.Bazıları deli işlemci istiyo bazıları dert etmiyo. Crysis DX9 da çok iyi çalışan bir oyun.Bu yüzden iyi bir sonuç alıyosun Crysis ile.DX10 da işler değişiyo. Kafadan Core2Duo şart bi kere. 3850 alırsan DX10 oyunlarında hüsrana uğrarsın. DX9 da da neredeyse hiç fark olmaz çünkü işlemcin gerçekten aşırı düşükmüş.Ben bile 2.5 sene önce 90ytl ye aldığım işlemci ile 8000 puan alıyorum. Tabi işlemciye abanan oyunlarda sürünüyorum o ayrı.

Puanımın yüksek olduğunu iddia etmedim zaten.
    C2D'lar ile mukayese etmeye gerek yok .
    Kendi sınıfımda iyi puan aldığımı düşünüyorum ; ki zaten 3dmark daha önce de söylediğim gibi benim için kıstas değil ; önemli olan oyun perf.

@S@rKs-PoWeR kardeşim , bana çok yardımcı oldun fikirlerinle.
    Sanırım vazgeçtim bu sevdadan; VGA'yı ne kadar abartsan da cpu işi bozuyor.
    Sanırım bir müddet daha bu sistemi kullanıp C2D'a geçeceğim.
    Teşekkür ederim.

• Keşke bende geçebilsem.Umarım iyi bir sistem toplarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 29 Haziran 2008; 19:07:20 >
  • Öncelikle konuşmalarına dikkat et.Senden adam gibi resim istedik atmışssın teşekkürler.Kullandığın tabirlere dikkat et.Ayrıca kendin de belirmişssin 3d mark nvidia-ati kartlarda ayrım yapıyor diye.Ozaman neden 3d mark gibi taraflı bir programa güvenilir diyebiliyorsun.Kendi söylediklerinle çelişiyorsun.Bazı şeyleri yazmadan önce 2 defa düşün.Yoksa komik duruma düşersin şimdi olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 29 Haziran 2008; 23:25:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Keşke bende geçebilsem.Umarım iyi bir sistem toplarsın

Güzel temennin için teşekkür ederim;478pin zamanında istediğim sistemi toplamıştım , daha iyisi de senin olur umarım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 30 Haziran 2008; 10:24:43 >
  • .

• millet hep işlemci ekran kartı darboğazlarından bahsediyor.3850 ile çok fazla aldıgınız parayı hakedicek bi durum olmuycak gibi görünüyor.1950 agp ler fena kartlar değil aslında.bir süre daha idare edebilirsiniz diye düşünüyorum.ilerdede anakart işlemci pcı-e ekran kartı 3 lüsü alabilirsiniz.2 gb ddr400 ramlarini şu an üretimi durdugu için ddr2 lerden daha pahalı ve mahalle bilgisayarcılarından direk ddr2 ile takas edebilirsiniz.
    kasa hdd monitör vs..hiç dokunmazsınız zaten.

300 lira 3850 ye para vericeğinize bi süre daha bekleyin ve 500 liraya anakart işlemci ekran kartı üçlüsü alın derim.
    mesela :
    HD3850 512MB (256bit) GDDR3 EKRAN KARTI 220 ytl
    gigabyte P35-S3G ICH9R 5 PCI FSB 1333 mhz DDR2-1066 Anakart 135 ytl
    intel E2220 2,4Ghz 1MB Chache 800FSB 150 ytl
    toplam = 505 ytl.

ayrıca eski 3 lüyüde 100-150 lira arası müşterisine göre satabilirsiniz.3 aşağı 5 yukarı rakamlar bunlar tabi..

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

millet hep işlemci ekran kartı darboğazlarından bahsediyor.3850 ile çok fazla aldıgınız parayı hakedicek bi durum olmuycak gibi görünüyor.1950 agp ler fena kartlar değil aslında.bir süre daha idare edebilirsiniz diye düşünüyorum.ilerdede anakart işlemci pcı-e ekran kartı 3 lüsü alabilirsiniz.2 gb ddr400 ramlarini şu an üretimi durdugu için ddr2 lerden daha pahalı ve mahalle bilgisayarcılarından direk ddr2 ile takas edebilirsiniz.
    kasa hdd monitör vs..hiç dokunmazsınız zaten.

300 lira 3850 ye para vericeğinize bi süre daha bekleyin ve 500 liraya anakart işlemci ekran kartı üçlüsü alın derim.
    mesela :
    HD3850 512MB (256bit) GDDR3 EKRAN KARTI 220 ytl
    gigabyte P35-S3G ICH9R 5 PCI FSB 1333 mhz DDR2-1066 Anakart 135 ytl
    intel E2220 2,4Ghz 1MB Chache 800FSB 150 ytl
    toplam = 505 ytl.

ayrıca eski 3 lüyüde 100-150 lira arası müşterisine göre satabilirsiniz.3 aşağı 5 yukarı rakamlar bunlar tabi..

Teşekkür ederim ilginize .
    Zaten vazgeçtim yukarıda da belirttiğim gibi.
    Yalnız dikkatimi çeken bir nokta oldu mesajınızda .
    "Eski 3'lüyü 100-150 lira..." derken hangi 150'den bahsettiniz anlamadım ?
    Sistemim "eski" olabilir ;ama ne nedir bilirim .Hangi mal ne kadar satılır bilirim ; kaldı ki bundan önce de çok sayıda pc komponenti sattım .
    Ha millet ölmüş eşek arıyorsa avcunu yalarlar .
    1950PRO geçen hafta gittig.'da 190 YTL'den satıldı bir satıcı tarafından .(ikinci el ve garantili ;tıpkı benimki gibi)Şu anda bile 1950GT 180 YTL'den satılıyor.
    Şu an kullanmakta olduğum cpu ise 70-80 YTL'ye satılabiliyor, mobo da yaklaşık 60-70 YTL sayarsam sanırım sizin "150ytl" nin çok üzerinde bir rakam çıkıyor. Sizin " 3 aşağı 5 yukarı " tabiriniz çok geniş olmalı .

Konu kilitlenebilir bence.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.