Şimdi Ara

Powercolor HD3850 AGP kullanan arkadaşlar var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • CanTnçr (14 mesaj) Proscriptor (13 mesaj) Tulû (11 mesaj) FATAL1TY` (9 mesaj) ahmetkep (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Powercolor HD3850 AGP kullanan arkadaşlar var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1506 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu kartı alıp X1950PRO'yu satmayı düşünüyorum ; fakat yabancı kaynaklı forumlarda bu kartın sorunlu olduğu söyleniyor ; siyah ekran,BSDOS ...
    Kimisi "AMD tabanlı sistemleri sevmiyor" demiş, kimisi de "genelde sorunlu bir kart" demiş ?
    Intel tabanlı sistem kullanıyorum, bu kartı kullanan arkadaşlar var mı aramızda , eğer varsa görüşleri benim için çok önemli olacaktır ?

|
    |
  • Yarbay
    2487 Mesaj
    Ben değilim..
    |
    |
  • Haber Editörü
    28802 Mesaj
    Bu saatten sonra agp8x kart için okadar para vermeye deymez.Elinizdeki kart ile devam etmeye bakın.3850 ye verceğiniz para ile kendi sisteminizi satıp yeni bir sistem toplayabilirsiniz
    |
    |
  • Binbaşı
    1506 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Aslında haklısınız ; X1950PRO'dan önce 6800LE vardı , 1950'yi almadan önce de şu anki tereddütü yaşıyordum(değiştirmeye gerek var mı diye) ama 1950'yi alınca pişman olmadım en azından.
    Benimkisi aslında ne bileyim yani zihniyetim evet yanlış belki ; ama ne yapayım hastalık işte .

Sistem satma konusunda da , alacağım sistemi önceden almalıyım ki mevcut sistemimi elden çıkartayım .
    Yoksa bilgisayarsız kalamam .
    Madem konusu açıldı satsam ne kadara gider sizce ; gerçi aklımda rakam var .

Powercolor kullanan arkadaşları bekliyorum; şayet varsa .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 28 Haziran 2008; 15:39:47 >
    |
    |

• Haber Editörü
    28802 Mesaj
    Hocam birde imzamda dikkatimi çekti.Senin ramler 464 mhz de voltajsız filan stabil kalıyormu ???
    |
    |
  • Binbaşı
    1506 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Evet , günlük kullanıyorum.Hem cpu hem de RAM'ler voltajsız .
    CPU'ya voltaj vermeyi denedim geçen gün;en son nereye gidebilirim diye düşünürken ( soğutucuyu yeni aldığım için ) fakat Windows 'a girerken pc kapandı ( reset atmadı ) .

Powercolor'cular bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 28 Haziran 2008; 16:02:16 >
    |
    |
  • Haber Editörü
    28802 Mesaj
    SAol cevap için.Yanlız forumda Powercolor HD 3850 agp8x kullanan hiç görmedim.Bence pek ümitlenme
    |
    |
  • Binbaşı
    1114 Mesaj
    arkadaşlar bende AGP 8X Powercolor HD 3850 almayı düşünüyorum ama pcnin özellikleri pek ii değil PSU kaldırırmı acaba bu kartı;

Pentium 4 işlemci 3.0 Prescott HT
    512 MB DDR 533 MHZ ram
    128 MB FX 5200 AGP8X
    80 GB HDD IDE
    300 Watt PSU

ne yapmalı bu pcye
    |
    |
  • Haber Editörü
    28802 Mesaj
    Gerçek 400w gücünü verebilen bir psu ile sorun çıkarmaz.Ancak senin psu markasını bilmesemde en az 450 öneriyor zaten firma.Yani psu yu değiştirsen sorun olmaz....
    Ancak benim x1950gt bile deli gibi darboğaz yaparken 3850 nin yapacağı darboğazı düşünmek bile istemiyorum.Yani P4 işlemcinin yanına bu kartı alıp ziyan etmeyin.Bu saatten sonra agp8x bir karta okadar para vermek hiç mantıklı değil
    |
    |
  • Binbaşı
    1114 Mesaj
    PCnin markası casper aga pcyi yenilemek gibi lüksüm yok şuan maalesefişlemciyi deiştirmek anakrtı yenilemek demek yani pcyi yenilemek:S
    PowerColor HD 3850 üzerine ; 2 adet ram slotu var pcde bi tane 2 GB bi tanede 1 GB DDR 533 mhz ram,1 tane de 160 IDE HDD alsam pc rahatlarmı acaba işlemci öle kalsın diorm
    |
    |
  • Haber Editörü
    28802 Mesaj
    1x1gb ram alırsan pc çok rahatlar.HDD nin pc nin rahatlamasına pek katkısı olmaz sanırsam.
    Ben pc ni değiştir demiyorum.Zaten imkanın olsa değiştirirsin.Ama 3850 yerine daha uygun fiyatlı modellere bakabilirsin.Çünki kartı alınca işlemci yüzünde tam performans ta kullanamıcaksın.Bari düşük model alda tam peroformans ta kullanabilesin.İmzamdaki x1650 iceq turbo yu tavsite edebilirm.FX 5200 den sonra sana çok güzel olur.Bulabilirsen 2.el x1950gt veya x1950pro da süper olur
    |
    |
  • Binbaşı
    1114 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

1x1gb ram alırsan pc çok rahatlar.HDD nin pc nin rahatlamasına pek katkısı olmaz sanırsam.
    Ben pc ni değiştir demiyorum.Zaten imkanın olsa değiştirirsin.Ama 3850 yerine daha uygun fiyatlı modellere bakabilirsin.Çünki kartı alınca işlemci yüzünde tam performans ta kullanamıcaksın.Bari düşük model alda tam peroformans ta kullanabilesin.İmzamdaki x1650 iceq turbo yu tavsite edebilirm.FX 5200 den sonra sana çok güzel olur.Bulabilirsen 2.el x1950gt veya x1950pro da süper olur

hocam saol yorumların için HD 3650 nasıldır ATI nin 2XXX yada 3XXX serisinden bir kart almayı düşünüyorum işlemci çok mu düşürür performansı pişman olurmuyum oyunlarda P4 ile HD 3850 yi kullandığım için PSU 300 Watt yeterli olurmu HD 2XXX yada 3XXX serisi için yoksa onudamı deiştirmek gerekiyor
    |
    |

• Haber Editörü
    28802 Mesaj
    Valla psu markası önemli.Eğer kaliteli bir psu ise sanırım sorun vermez.Ancak genede 300w psu ya güven olmaz.Ati 2xxx serisinden uzak dur derim ben.Kullananların %80 i memnun değil.Çok sorunlu bir seri.3650 daha mantıklı.En azından fiyat bakımından.Bence tercihini 3650 den yana kullan.Performans bakımından ise yapabilecek pek birşey yok.İşlemciye yapabildiğin kadar overclock yaparak darboğazı azda olsa önleyebilirsin ancak genede tam peformans alamazsın.Ama emin ola pişman olmazsın.Hele birde fx5200 den sonra 3650 ye geçince okadar çok fark olucakki inanamazsın.Oyuncuak oyun arıcaksın
    |
    |
  • Binbaşı
    1114 Mesaj
    quote:

Valla psu markası önemli.Eğer kaliteli bir psu ise sanırım sorun vermez.Ancak genede 300w psu ya güven olmaz.Ati 2xxx serisinden uzak dur derim ben.Kullananların %80 i memnun değil.Çok sorunlu bir seri.3650 daha mantıklı.En azından fiyat bakımından.Bence tercihini 3650 den yana kullan.Performans bakımından ise yapabilecek pek birşey yok.İşlemciye yapabildiğin kadar overclock yaparak darboğazı azda olsa önleyebilirsin ancak genede tam peformans alamazsın.Ama emin ola pişman olmazsın.Hele birde fx5200 den sonra 3650 ye geçince okadar çok fark olucakki inanamazsın.Oyuncuak oyun arıcaksın

aga PSU markası Casper :D:D valla kararımı HD 3850 yada 3650 den yana kullanacam ama kararsızım
    |
    |

• Haber Editörü
    28802 Mesaj
    Ben fazla güvenme o psu ya diyorum.En az 450 w kaliteli bir psu alman gerekebilir.Yoksa sistemin çok ısınır veya takılmalar kitlenmler yaşayabilirisin
    |
    |
  • Binbaşı
    1506 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: FaTaL1Ty_Salih

quote:

aga PSU markası Casper :D:D valla kararımı HD 3850 yada 3650 den yana kullanacam ama kararsızım

Anakartın ne ? Casper deme sakın .
    Anakartına göre cpu'na o kadar yüklen yüklenebildiğin kadar.
    Ben 6800LE'den 1950pro'ya geçince way be demiştim ;ki 1950pro 6800LE'nin saat hızlarına göre 2 katıydı.
    Sen 5200'den geçeceksin iyi bir karta ki ağzın kulaklarına varır elde edeceğin sonuçla.

Powercular nerdesiniz ?
    Sapphire de var ;ama Powercolor'dan 50 YTL daha pahalı.
    |
    |

• Haber Editörü
    28802 Mesaj
    Ben diyorum bu forumda 3850 agp8x kullanan yok.Valla varsa bana pm at.Ondan bilgi almam lazım.Bence googledan daha fazla bilgi bulabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 28 Haziran 2008; 18:13:48 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1506 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Şöyle bir fikir danışayım ; internetten çok sayıda alışveriş yaptım,neyin ne olduğunu az çok bilirim.
    Diyelim ki kartı aldım ( sanalmarket.com ) kartı taktım makinaya ve yukarda bahsettiğim sorunlar oldu ; siyah ekran ,bsdos vs...
    Kartı geri alırlar mı ; yoksa kartı benim bozduğumu düşünerek geri almazlar mı ?

P.color kullanıcı yorumlarına gelince, google'daki kaynaklar genelde yabancı kaynaklı ; gerçi yeni sürücülerle artık problem yaratmıyor diyenler de var .
    |
    |
  • Binbaşı
    1114 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

quote:

Orjinalden alıntı: FaTaL1Ty_Salih

quote:

Anakartın ne ? Casper deme sakın .
    Anakartına göre cpu'na o kadar yüklen yüklenebildiğin kadar.
    Ben 6800LE'den 1950pro'ya geçince way be demiştim ;ki 1950pro 6800LE'nin saat hızlarına göre 2 katıydı.
    Sen 5200'den geçeceksin iyi bir karta ki ağzın kulaklarına varır elde edeceğin sonuçla.

Powercular nerdesiniz ?
    Sapphire de var ;ama Powercolor'dan 50 YTL daha pahalı.

Aga anakart Foxcoon'un Vatanda Sapphire in 3850 modeli var AGP :
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=32332

ayrıca Kingston un 1 gb ddr 533 ve 2 GB DDR 533 lük tek ramleri ne kadar arkadaşlar bide psu ne önerirsiniz?
    |
    |

• Binbaşı
    1506 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İşlemcini biraz zorla derim ; PSU içinse 12V rail'de en az 30A verebilen bir PSU seç.
    Evet 3850 Vatan'da var biliyorum ,exa'da da var,nova'da da;ama benim sorunum stok değil.
    Sorunum ,alacağım kartta sorun varsa geri alınıp alınamayacağı ?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
kripto para haberleri
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.