Şimdi Ara

power supply bilgisayarsız çalıştırma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
3
Favori
64.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekür ederim yardımcı olduğun iç
    in :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: efetolunay

Teşekür ederim yardımcı olduğun iç
    in :D
    ben de aldım 35 liralık 280W Trilogic marka psu, yeşil+siyah yapınca çalışmıyor. Değdirip çektiğimde zzt zzzt yapıyor ama fan dönmüyor. Ucuz mal diye mi böyle yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

quote:

Orijinalden alıntı: masco

arkadaşlar selamlar. bu power supplylar anladığım kadarıyla 35 ampere kadar çekebiliyormuş bana aşşağı yukarı bu güçte bir akım lazım. 4 pinli güç soketlerindeki sarı ve siyah kabloları (sadece onları) kullanırsam aynı akımı çekebilirmiyim yoksa tüm sarıları ve siyahları bir araya getirmemmi gerekli?

güçlü bir güç kaynağın varsa 20 ampere kadar çekebilirsin yada birden fazla power'ı paralel bağlayarak yüksek akımlara ulaşa bilirsin
    ama 1 tane powerın 35 amperi vereceğini hiç sanmıyorum

Power lar yapıları gereği paralel bağlanmıyor

ikisinden birine daha fazla yük düşüyor maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: kesici61

ben de aldım 35 liralık 280W Trilogic marka psu, yeşil+siyah yapınca çalışmıyor. Değdirip çektiğimde zzt zzzt yapıyor ama fan dönmüyor. Ucuz mal diye mi böyle yapıyor?

Calismaya devam edebilmesi icin Yeşil siyah devamlı bağlı olmalı
  • -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    kesici61 kullanıcısına yanıt
    2 adet.power suply paralel baglanabilir fakat dıs metal kismi 220v bolgesine ait oldugundan bunlarin birbirine degmemesi ve toprak hattinin iptal edilmesi gerekir.. Cunku 220v ac ile toprak arasinda kondansatorler vardir parallelenmesi durumunda kondansator degeri yukseldiginden, toprak-faz-nort arasi dusuk drencden dolayi sistem kendini kapatir veya sigorta atar..

Paralellenmesi icin 2. Şart;
    +12v cikislarina diyot baglanip (20A) diyotlardan sonra powerler birlestirilmelidir..
    Power suplylerin tan gucte kullanilmasi icin 3.3v veya 5v cikislarina drenç baglanilmasi gerektigi yazmakta (pc powersuply guc kaynagi olarak kullanilmasi) ile ilgili benzer konuyu arastiriniz..
    İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 1 Nisan 2015; 15:29:46 >
  • malisert32 kullanıcısına yanıt
    dediğinizi yaptım ustam,

kırmızıdan, maviden ve turuncudan çıkış aldım. Fakat sarıdan çıkış alamadım ve fan da dönmüyor. Sebebi ne olabilir? Saygılar...
  • quote:

dediğinizi yaptım ustam,

kırmızıdan, maviden ve turuncudan çıkış aldım. Fakat sarıdan çıkış alamadım ve fan da dönmüyor. Sebebi ne olabilir? Saygılar...

Bu durumda 12V çıkış bağlantısı yok diye düşünülür.Bu uçlardan çıkış voltajı almak,hemde uygun yük ile almak varsa ve PSU korumaya geçip kapanmıyorsa evet 12V çıkışta bağlantı sorunu var derim.Ama trafo sonrası ama diyot sonrası,,vel hasıl kontrol etmek gerekir.
    tamamdir abi ben de oyle dusunuyordum, 12 V cikislarindan birine paralel baglarim. ama anlayamadigim sey saridan niye cikis vermedi?
  • quote:

tamamdir abi ben de oyle dusunuyordum, 12 V cikislarindan birine paralel baglarim. ama anlayamadigim sey saridan niye cikis vermedi?
    Sarı renk zaten 12V. eğer siz sarı renkten akım alamıyorsanız 12V yok demektir.12V çıkışlarından biri derken hangi çıkıştan bahsediyorsunuz acaba?PSU renkleri;1 turuncu,,,3,3V 2=kırmızı,,5V ve sarı 12V'dur.Tabi mavi eksi 12V
    İşte sarı renkli çıkışlardan akım alamıyorsanız 12 voltunuz yok demektir.
    yok derken abi?
    nasil cozerim bu sorunu?
  • Yok derken sarı renkler 12v çıkış verdiğine göre demekki sizin 12v yok. Yok böyle değilse aramızda bir farklılık bir anlaşmazlık söz konusu
    Ez cümle;psu'dan hem 12v çıkış alıp hem sarı renkli uclarda akım yok diyorsanız ben böyle PSU hiç görmedim bilemem.
  • kesici61 kullanıcısına yanıt
    Psu çıkışlarında birden fazla turuncu +3.3v,,, birden fazla +5v kırmızı,,, birden fazla sarı +12v,,, bu uçların fazla yada ayrı olduğuna bakmayın. Bunların hepsi içeride aynı yere lehimli, su fıskiyesi gibi, aynı yerden çıkıyor.. +12v yoksa ve fan dönmüyorsa, büyükihtimal sarı kabloların hattında temassızlık, hat yanıp kopması, doğrultucu diyot kesime gitmesi, yada 12v çıkış veren trafonun lehiminin atması...
    Siz psu nun içini açın, sarı kabloların girdiği yeri bulun ve hattı takip edin,,,, aklınızı karıştıran yer,, 5v 3v ve 12v trafo ve doğrultma diyotundan çıktıktan sonra hepsi bir bobine girer,,, o bobine +12v hangi renkte girdiyse arkadan o renkle çıkar ve doğrultma diyotunun ortabacağına gider,,,,, tek yapmanız gereken, sarı kablo hattını takip etmek..
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Demek istediginizi anladim, aksam bakacagim insaallah. Bir yerde gormustum, 5V ve 3.3V cikislari yuk gormezse psu calismaz diye. Bundan dolayi olabilir mi?
    5v ve 3v yuk gormedigi zaman calisir, sagdece etiket ustundeki degere cikamadigi soyleniyor, ama ben 400w lik oto anfisi calistirdim..
    Yoksa normalde calisir, o durumun ayrintilari demekki.
    icini soktum resimlerini koydum..
     power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma

kırmızı ile siyah kablonun olduğu bölümü, diğer taraftan çekerseniz,,
    buyrun..
     power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma

• quote:

buyrun..
     power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma power supply bilgisayarsız çalıştırma
    Merhaba benimde elimde eski çalışır durumda powerım olan cooler master ın RS 500 modeli var. Araba amfisini bağlamak için sarı kabloları toplayıp birleştirdim, siyah kabloları da toplayıp birleştirdim. Ama psu yu açmayı bir türlü beceremedim.

Yeşil kablo (PC_ON) ile herhangi bir siyah toprak kabloyu birbirine değdirince çalışmıyor. Çok hafif şekilde fan hareket edip kalıyor. Yani dönmüyor bile.

Tetikleme diye bir şey duydum. Bu yeşil+siyah kabloya mı yapılacak bu anahtar, yoksa başka renkteki kablolara mı ? yardım ederseniz sevinirim

• Sarı ve siyah kablolara yük bağlamadan deneyin birde. Birden fazla akım çekmeye çalışınca kendini korumaya alıyor olabilir psu. Yada kısa devre olabilir sarı ve siyah kablolar bunlarada dikkat etmek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.