Şimdi Ara

power mac g5 için ekran kartı arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İzmir İlan Türü #Alınık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satıldı! Bu ürün DH Forum dışına satılmış ve ilan pasifleştirilmiştir.
    1
    1 power mac g5 için ekran kartı arıyorum
    Selamlar elimde hobi amaçlı aldığım power mac g5 için AGP ekran kartı lazım.
    nvidia: 6800
    Ati radeon 9600 veya 9600xt

bir de bu bilgisayara herhangi bir agp kartı nasıl takılır bilgisi olan varsa paylaşabilir mi

Sistem Notu : Bu ilan ikinci el kuralları dahilinde yoruma açıktır.
    Fiyat : 1 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Hayır Garantisi Var : Hayır Satıldığı Şehir : İzmir Kargo Ücreti : Alıcı Öder Kargo Şirketi : MNG Kargo İlan Durum : Satışa Açık

• Yan kapakları klipsleri açarak çıkarınız. Sonra kasanın arka kısmından bakınca soldaki çıkardığınız kapağın altında plastik koruma kapağı var onun orta üst kısmındaki klips mandal herneyse Onu açıp plastik kapağı çıkarınca karşıda görürsünüz vga yı

Yalnız bu saaatten sonra agp soketli vga bulabilirmisiniz bilmiyorum... bulsanızda yaklaşık 10 yaşında olacak ve ona göre olacak..g5 için devir çoktan bitti uğraştığınıza değmez...kaldıki OS X tiger üstünü kuramayacaksınız..OS X 10.5 ten bahsediyorum.. yakında 10.13 high Sierra çıkacak...karar siZin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ilginiz in çok teşekkürler. Dediğim gibi hobi amaçlı aldığım bir şey. Yani işlevsel olarak faydalanmayı ben de düşünmüyorum. Herhangi bir donanımı söküp takmak konusunda vir sıkıntım yok fakat dediğinşz gibi buna uygun bir agb ekran kartı bulmak sorun. Asıl kafamaı mesgul eden örneğin agp Nvidia fx 5200 takılıbiliyor fakat herhangibi 5200 mü yoksa onunda bu makine için özelleştirilmiş mi olması gerek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben pc den anlarım da benim hiç mac tecrübem yok. 10.5 i internetten bulup indirdim. Şu an en büyük sıkıntım ekran kartı. Üstünde gelen bütün parçalar çalışır durumda sadece ekran kartı arızalı. Ekrana görüntü veriyor ama ekranda yatay çizgiler mevcut. Olmazsa ekran kartını fırınlıyacağım ;)

• Merhaba,

MAC'lere takacağınız grafik kartlarının uygun BIOS'a sahip olmaları gerekiyor. O yüzden her kartı takamıyorsunuz.

Bende G5 için NVIDIA FX5200 kart mevcut; 150 TL'den verebilirim isterseniz.

Bir de elimde NVIDIA GeForce 6800 Ultra DDL 256 MB AGP PRO 8X var; ama onun fiyatı 1000 TL :)

power  mac g5 için ekran kartı arıyorum
  • Sizin makale tadindaki yazinizi hemde 2-3 defa okudum. Gercekten cok guzeldi. Keske normal agp kartlara nasil flas atilir bir bilebilsem. Bunu sizler nereden ogrendiniz en azindan bir. Kaynak gosterebiri misiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AGP kartlara BIOS yazmak için PCI grafik kartına ihtiyacınız olacak. Görüntü çıkışını bu kart üzerinden alacaksınız çünkü.

Sisteme hem AGP hem de PCI kart takılı iken, görüntüyü PCI kart üzerinden alacak şekilde bilgisayarı MS-DOS ile boot etmeniz lazım. Daha sonra kartın modeline göre, NVIDIA kartlar için NVFLASH, ATI kartlar için AITFLASH isminde, DOS tabanlı BIOS yazma programları ile, kartınızın modeline uygun MAC BIOS dosyasını karta yazmalısınız.

Tabii her BIOS dosyası her karta uyumlu değil, iyice araştırmanız lazım bu noktayı. Misal aşağıdaki sayfada farklı model kartlar için MAC uyumlu BIOS dosyaları var. Elinizdeki kartla birebir uyumlu olanı tespit edip bu dosyayı karta yazmayı deneyebilirsiniz:

http://themacelite.wikidot.com/wikidownloads2

• siyau kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkürler üsdat.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.