Şimdi Ara

Power amfi tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
10.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    teşekkürler üstad..

artık deneyip göreceğiz..
    sadece tavan hop lerde kullanacağım için ses sorunu yaşamam sanıyorum ama hayırlısı..
    olmazsa biraz level artırarak bir şeyler denerim.
    en son yine tatmin etmezse başka yol bakarım artık.. (550 tl lik bir macera olmuş olur)

(düz mantık diye başladığın cümle benim hard diski yaktığı için oraya giremiyorum )

çok uzattın demezsen bir şey daha sormak isterim..

şimdi bende Sony SA-CS9 SUBWOOFER var. arka görüntüsü şöyle;
     Power amfi tavsiyesi
    kılavızında avr nizin çıkış gücü zayıfsa frontları sub üzerinden hop lere bağlayın yazılı
    bir manda sub u power amfi gibi kullan demek midir bu?

eğer öyle ise ben pre out çıkışlarını bu sub vasıtasıyla kullanabilir miyim? en azından 2 hop avantajım olur.
    aldığım power amfide de sadece tek kanal kullanırım.

başını ağrıttım..

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

inşallah memnun kalırsın. bu kit'in giriş hassasiyeti kaç mV? empedansı nedir?
    düz mantık ise bende 4.1 seti bozardım. çıkış ve psu katını bir kutu monte eder kullanırdım. kaldı ki pre out çıkıştan bu kiti sürerken denon avr in sesini sonuna kadar açma ihtiyacı duyabilirsin. çeyrek volumde istediğin ses ve avr avr bağlı hop.le ses dengeli çıkacak mı onu eşleştirmekle timbre matching ile uğraşacaksın. kolay gelsin.
    bu sırada giriş hassasiyeti ve empedans ile ilgili şöyle bir yanıt aldım ustadan..

"Empedans 10kohm
    Hassasiyet olarak net bilgi yok elimde ama 250-300mv vardır"
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    aslında usta test videosunu da gönderdi, bende yükledim ama bir türlü sayfada gösteremiyorum.
     Power amfi tavsiyesi

<iframe allowtransparency='1' marginheight='0' marginwidth='0' src='http://yukle.donanimhaber.com/Embed/?Id=59504' frameborder='0' height='362' scrolling='no' width='600'></iframe>
     Power amfi tavsiyesi

Power amfi tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 20 Haziran 2018; 17:26:36 >

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    kullanamazsın.

sabbas'ın arkasındaki mandallı girişleri subwoofer pasif sinyal(line seviyesinde) çıkışı olmadığı durumlarda ya da subwoofer ı pasif modda kullanmak istediğin zaman kullanabilirsin. yani sw unitesinin amplisini değil avr ya da başka bir ampli ile kullanman içindir.
    amplinin hoparlör çıkışlarından aldığın çıkışı sw ra bağlarsın ve çıkışınada uydu hoparlör bağlarsın 2.1 miş gibi kullanırsın.
     Power amfi tavsiyesi
    göle maya çalayım dedim.. sağlık olsun..

teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 20 Haziran 2018; 17:56:43 >
    Power Amfi test

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    3 tanesi 115 tl yapar. Kutu ve diğer parçalar ve işçilik fiyat makul diye düşünüyorum. 550 tl

Sizce makul fiyat nedir? Kazık yemiş sayılır mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen yaparsan geçerli zaten.başkasına yaptırıyorsan işin içine işçilik vs girerki işine gelirse yaptırırsın o zaman da.
  • tarikahmet kullanıcısına yanıt
    tam bu amfiyle ilgili araştırma yaparken sizin konunuza denk geldim.

hazır, bulmuşken çok fena şeyler danışmak istiyorum.

bu konuda nerdeyse hiç bir bilgim yok.

elimde 2 adet ahşap kasalı 2 yollu hoparlör var. aiwa nsx av540 tan çıkma.

arkasında 6 ohm yazıyor başka birşey yazmıyor. çok aradım ettim 40w olduğunu söyleyebilirim emin olmamakla birlikte.

ben bu hoparlörleri müzik setiyle kullanamıyorum çünkü o serinin auxunda bir problem var.

şu an creative inspire 5200 ün ön iki uydusunun yerine kullanıyorum ama sanıyorum yetersiz ki düşük frekanslar rahatsız edici bi uğultu olarak çıkıyor wooferlardan.

müzik setindeyken wooferların zıpladığını hatırlıyorum ve rahatsız edici olmadığını da.

şimdi sorum şu; eğer çinden tpa3116d2 alırsam elimdeki 12v 4a lik bir şerit led adaptörüyle bunu besleyebilir miyim? ne kadar tatmin edici olur?

çünkü elimde başka güç kaynağı yok, laptop şarj aleti falan olur derseniz onu ayarlayabilirim.

ha bir de power supply var ama o da irice kaçıyor haliyle..

dönüş yaparsanız çok minnettar olurum, ona göre sipariş geçeceğim..

saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• manowar90 kullanıcısına yanıt
    dostum söylediklerinden hiçbir şey anlamadım.
    açıkçası sorunun muhatabı olamayacak kadar yabancıyım.

bilgisine itimat ettiğim the_cantan üstada danışabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 16 Ekim 2018; 9:1:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manowar90

tam bu amfiyle ilgili araştırma yaparken sizin konunuza denk geldim.

hazır, bulmuşken çok fena şeyler danışmak istiyorum.

bu konuda nerdeyse hiç bir bilgim yok.

elimde 2 adet ahşap kasalı 2 yollu hoparlör var. aiwa nsx av540 tan çıkma.

arkasında 6 ohm yazıyor başka birşey yazmıyor. çok aradım ettim 40w olduğunu söyleyebilirim emin olmamakla birlikte.

ben bu hoparlörleri müzik setiyle kullanamıyorum çünkü o serinin auxunda bir problem var.

şu an creative inspire 5200 ün ön iki uydusunun yerine kullanıyorum ama sanıyorum yetersiz ki düşük frekanslar rahatsız edici bi uğultu olarak çıkıyor wooferlardan.

müzik setindeyken wooferların zıpladığını hatırlıyorum ve rahatsız edici olmadığını da.

şimdi sorum şu; eğer çinden tpa3116d2 alırsam elimdeki 12v 4a lik bir şerit led adaptörüyle bunu besleyebilir miyim? ne kadar tatmin edici olur?

çünkü elimde başka güç kaynağı yok, laptop şarj aleti falan olur derseniz onu ayarlayabilirim.

ha bir de power supply var ama o da irice kaçıyor haliyle..

dönüş yaparsanız çok minnettar olurum, ona göre sipariş geçeceğim..

saygılar.
    Almak istediğiniz BU ise
    Min 12v ister sizin besleme kaynağınız yeterli olmaz
    Maşallah PEAK POWER : 200W + 200W + 400W yazmışlar. klavyenin kemiği yok az yazmışlar 1000w + 1000w + 2000w daha çık duruyor
    Size önerim temiz ikinci el bir ampli alın hem göze hem kulağa hitap eder
    Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezaki -- 16 Ekim 2018; 13:8:32 >

• rezaki kullanıcısına yanıt
    TPA3118 2x30 W 8-26 V DC diy Oyuncaklar Için Stereo ses Bluetooth Dijital güç Amplifikatörü Kurulu Model amplificador amplifikatörler D3-001

https://s.click.aliexpress.com/e/bunRRn1f

Boyle birsey alsam mesela? 12v 4a led poweri yeter mi beslemeye?

Acikcasi para en onemli faktor su anda..

• quote:

Orijinalden alıntı: manowar90

TPA3118 2x30 W 8-26 V DC diy Oyuncaklar Için Stereo ses Bluetooth Dijital güç Amplifikatörü Kurulu Model amplificador amplifikatörler D3-001

https://s.click.aliexpress.com/e/bunRRn1f

Boyle birsey alsam mesela? 12v 4a led poweri yeter mi beslemeye?

Acikcasi para en onemli faktor su anda..
    Çok rahatlıkla çalıştıtır çalıştırmasına ama
    PCB size :71x52mm
    weight:13g
    K kartı boyutunda soğutucusuz nasıl 30w verir bilemiyorum
    Tercih sizin konu ile ilgili görüşümü syledim

• yorumlarda ısınma olmadığını söylemişler pek. en kötü heatsinkle falan çözmeye çalışırım, ki max voltajında değil 12voltta kullanacagım.

ama merak ettiğim bu bahsettiğim hoparlörler 2 yollu woofer ve tweeterları var. 6ohm ve 40w olduğunu varsayarsak, bu wooferlardan yeterli gücü alabilir miyim?

• 12V 4A led power kullanarak 6 ohm 40w X2 (steryo olduğunu düşünerek) bu hoparlörü tam güçte besleyemeyeceği kanaatindeyim
    Örn: Grundig V5000 ampli max güç tüketimi 450w (tarfo gücü) çıkış gücü 2x120w dır diğerm markalarda benzer oranlara sahiptir.
    değerlendirmesi size klamış
    max güçde dinlemeyecekseniz vol. potunu 3 - 5 de tutarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum
    zaten vol fazla açarsanız THD artar besleme yetersizliğinden çökme de yaşanabilir büyük olasılıkla
    kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezaki -- 19 Ekim 2018; 21:40:35 >
  • rezaki kullanıcısına yanıt
    Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler. Yuksek ihtimalle su ankinden daha tatmin edici bir ses alacagim. Siparis ve kargo evresinden sonra sonuclari yazarim

• Ben bu konuyu açtıktan sonra denon pma1500r almıştım hala kullanıyorum. Çok güzel cihaz.Daha öncesinde sinema amfisi vardı kesinlikle sinema amfileriyle streo amfiler arasında bariz kalite farkı var. Müzik için stereo amfi iyi oluyor. Tabii power amfi de hala aklımın bir köşesinde duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.