Şimdi Ara

Post Apocalyptic İstanbul'da geldiğim aşama - Alfa Gameplay Video & Oyun İçi SS'ler (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: kara duman
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
18
Favori
50.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
350 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam twitch yayıncılarına (jahrein,can sungur) gönder bence bu forum konusunu. türk yapımı işlere bakıyorlar bazen yayınlarında. bakarsın beraber çalışıkları oyun yapımcılarından birileri görür önün açılır yurtdışında firmalarda. ben bir oyun yapımcısı olsam ve bu çalışmaları tek başına yaptığını görsem kayıtsız kalmazdım
  • Tamamdır genel olarak 1. resimdekinin hem ortamın atmosferine hem de bu tarz bir lambanın görünmesi gereken doğal haline uygun olduğu görüşündesiniz. Demek ki 50 kişi daha fikrini söylese en azından 40 tanesi birinci resimdekini seçecek. Bu da demek oluyor ki o atmosfere göre fazla parlak bir obje doyurucu değil, sadece görsel. Doyuruculuğu seçeceğim, 1. hali ile devam edeceğim.

Ben sık sık görsel efektler yaptığım için doğallığı kaçırıp görselliğe kayıyorum. Örneğin aksiyon filmlerinde silahların namlusundan kafam kadar ateş çıkar, gerçek hayatta o kadar ateş çıkmaz silahların ucundan, çoğunlukla duman çıkar, arada sırada da kıvılcım çıkar. Ama efekt sanatçıları etki elde etmek için hayvan gibi ateş koyarlar oraya sanki füze sıkıyormuş gibi görünür basit tabancalar bile. Fazladan şiddet, fazladan etki isteriz, işte bizim kafamız biraz böyle çalışır, o yüzden parlak şeylere yöneliriz. Bundan ötürü ışık için izleyici gözünden yorum almakta fayda gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 27 Ağustos 2019; 16:9:53 >

• harika, bunu da öne çıkaralım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim.
  • Fallout İstanbul 2123
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Tamamdır genel olarak 1. resimdekinin hem ortamın atmosferine hem de bu tarz bir lambanın görünmesi gereken doğal haline uygun olduğu görüşündesiniz. Demek ki 50 kişi daha fikrini söylese en azından 40 tanesi birinci resimdekini seçecek. Bu da demek oluyor ki o atmosfere göre fazla parlak bir obje doyurucu değil, sadece görsel. Doyuruculuğu seçeceğim, 1. hali ile devam edeceğim.

Ben sık sık görsel efektler yaptığım için doğallığı kaçırıp görselliğe kayıyorum. Örneğin aksiyon filmlerinde silahların namlusundan kafam kadar ateş çıkar, gerçek hayatta o kadar ateş çıkmaz silahların ucundan, çoğunlukla duman çıkar, arada sırada da kıvılcım çıkar. Ama efekt sanatçıları etki elde etmek için hayvan gibi ateş koyarlar oraya sanki füze sıkıyormuş gibi görünür basit tabancalar bile. Fazladan şiddet, fazladan etki isteriz, işte bizim kafamız biraz böyle çalışır, o yüzden parlak şeylere yöneliriz. Bundan ötürü ışık için izleyici gözünden yorum almakta fayda gördüm.
    Hocam o ateşler kobra takibinde bile çıkmıyordu en son hatırladığım kadarıyla

• Metro exodus havası var oyunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suriyeli yok konu kilit

• Yalnız bişey diyimmi sen iyi korku oyunu yaparsın ha
  • yalnız yaptığın araba murat 131 değil 124
  • .-. kullanıcısına yanıt
    Olur mu canım 124 bu

Post Apocalyptic İstanbul'da geldiğim aşama - Alfa Gameplay Video & Oyun İçi SS'ler

Bu da 131:

Post Apocalyptic İstanbul'da geldiğim aşama - Alfa Gameplay Video & Oyun İçi SS'ler

İkinci resmi benim model ile karşılaştırın tıpa tıp aynısı işte. Hatta bende genelini bu fotoğrafı referans edinerek modellemiştim. Jantlarını bile aynı yapmışım hocam.

• elinize emeğinize harçadıgınız vakte sağlık. şöyle nacizane bir öneride bulunabilir myiim ?

tavsiyem ben yıllardır fps oynuyorum. ben görsellikten ziyade oyunurluga bakıyorum. anlıyorum siz bu işin içinde oldugunuz için ortalama bir oyuncudan ziyade önem verdiğiniz gözünüze takılan detaylar olabilir. battlefield 2 den beri oynarım ve söylenenlere göre bf5 bu serinin ulaştıgı en üst nokta grafiksel olarak. oynarken diyorum yahu yolda böcek gececegine fare gececegine oynanışı daha güzel sorunsuz olsaydı. sistemim iyi olmasına ragmen her zaman low ayarlarda oynarım ki akıcılık falan olsun. o noktadaki oyuncuların bence tek beklentisi bu. ha grafikler berbat olsun demiyorum ama ortalama olsa yeter. isteyen ultra da onları görebilsin ama low da akıcılık maksimum olursa cok iyi olur.

bu noktadan bakacak olursa şöyle 2 vs 2 bi online platform da oyun olsa 5-10 server . ( ne kadar mümkün ) sizin için cok hızlı ve güzel bir reklam olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edi_büdü -- 27 Ağustos 2019; 18:44:44 >

• Steam'e mi ekleyeceksin?
  • O modeldeki fiat 132

Türk plakası yapıştırınca 131 olmuyor.
  • edi_büdü, aynen bir oyunun eğer kendi kötü grafikleri güzelse o oyun yine de oynanmaz. Diğer özellikler ön planda olmalı genelde.

0MG90, hayır hocam bir platformda yayınlanmayacak.

Delifisek.Tux, Açıçkası ben basitçe google'a murat 131 yazdım ve önceki mesajımda atmış olduğum o resimdeki araba geldi. Bende onu modelledim, murat 131 diye aratınca modellediğim araba geliyor görsellerden. Gelen araçlar zaten birbirini tam olarak tutmuyor, kiminin arkası biraz farklı kiminin önü biraz farklı, bende toplama bir şeyler yaptım işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 9 Eylül 2019; 11:12:33 >
  • Ike kullanıcısına yanıt
    Napalım hocam egleniyoruz

• Adamlar daha yapım aşamasında arabayı eleştiriyorlar. 128 olsa ne olacak size ne arkadaş.
    Kardeşim çok güzel olmuş devam et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

edi_büdü, aynen bir oyunun eğer kendi kötü grafikleri güzelse o oyun yine de oynanmaz. Diğer özellikler ön planda olmalı genelde.

0MG90, hayır hocam bir platformda yayınlanmayacak.

Delifisek.Tux, Açıçkası ben basitçe google'a murat 131 yazdım ve önceki mesajımda atmış olduğum o resimdeki araba geldi. Bende onu modelledim, murat 131 diye aratınca modellediğim araba geliyor görsellerden. Gelen araçlar zaten birbirini tam olarak tutmuyor, kiminin arkası biraz farklı kiminin önü biraz farklı, bende toplama bir şeyler yaptım işte.
    Naabak inanak mı şindi.

Bu 131 profili

Senin arabanın profili buna benzemiyor

bu 132 profili

Senin arabanın profili bunada benzemiyor.

Bunun oynanmış hali.

Yani 124 rus versiyonunun vaz 2106 oynanmış hali. Onuda 4 ayda yapıyorsan bence zorlama fazla.

jantlar, on tampon sinyalleri ve arka stoplar sonradan konulma ki. TStoplarda, plakarda jantlardaki işçiliğin eseri yok. Zaten araç üstündeki materyalin aksine çok baştan savma duruyor. Her tarafında yazı olması nedeni ile buraya özellikle oynanmış hissi veriyor.

Oyunlarda başka kaynakları kullanmak bir gereksinim. Hiç birimiz hepsini kendimiz yapamayız.

Ancak sıkıntı öyle yaptım böyle yaptım, google da öyle çıktı hazır cevaplılığı ile ortaya çıkılması. yazın bakalım google amcaya murat 131 ne çıkıyor karşınıza.

Neyse biz kolay gelsin diyelim.

• Oyun motoru unreal engine 4 mü ? Konuda tek video mu paylaştın bilmiyorum ama izledğim videoda karakterin yürüyüşü bi garip.Takıla takıla adım atıyor.Düzeltilecektir elbet.Onun dışında güzel gözüküyor.Oyuna dönüştürülemese bile en azından bi teknoloji demosu ya da benchmark olarak sunabilirsen biz de sistemlerimizi kastırırız.Kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.