Şimdi Ara

Porselen Diş Kaplama Fiyatları - 2022 ile 2023 Güncel (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
20
Favori
689.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fihtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet

quote:

Orijinalden alıntı: fihtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: ekrankarti

Hayır en güzeli ve sağlamı zirkonyum destekli porselen diş kaplamasıdır. Yaptırmışsanız zaten geri dönüşü olmaz.

iyi günler. forumda cevaplarınızı okudum. benim de bir sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    benim üst çene tamamen metal destekli sabit porselen kaplama.
    alt çenede ise kancalı bir protez yapıldı ama bir türlü kullanamadım bunu. bir tarafta 3 diş boşluğu var bitimde diş olduğundan buna tutturuldu.
    diğer yanda ise bitime doğru 4 diş boş yani sonda hiç diş yok.
    ben sabit bir diş olsun istiyorum. hareketli protez kullanamıyorum. diyabetten dolayı implant düşünmüyorum ayrcıa çok korkuyorum.
    bu durumda zirkonyum yapılabilirmi acaba? yada en doğrusu nasıl olur.
    şimdiden sağolun.

Bir taraf dişsiz sonlanıyor ve de diabetten dolayı implant yaptıramıyorsanız anladığım kadarıyla çıtçıtlı yani hassas tutuculu protez yaptırarak kancasız dişlere kavuşabilirsiniz. Bulunduğunuz şehri söylerseniz size birkaç doktor önerisinde bulunabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

benim üst ortadaki dişlerin yanındaki dişimde sararma vardı. görüntüsünden rahatsız olduğum için devlet hastanesinde bir doktora gittim. dişimin kökünde kanalla kurtarılamayacak bir lezyon olduğunu apikal rezeksiyon yaptırmam gerektiğini söyledi. devlet hastanesi de bu işlem için 2 ay sonraya randevu verince tabi kaynadı gitti.

ardından ben bir özel kliniğe gittim. 2 kere kanal tedavisi yaparak dişin durumunu inceledi ve 1 sene içinde enfeksiyonun geçeceğini söyledi. sararma için de porselen diş yapmaya karar verdik. şu an ağzımda geçici dişler var.

benim 2 tane sorum var. ben fiyat olarak 150 lira ödedim, burdan anladığım kadarıyla metal destekli olandan takacak bana. acaba bu dişte görünüm ve estetik açısından bir sıkıntı olur mu? ön dişim yani sonuçta. yani metal destekli ve zirkonyum arasında estetik olarak gerçekten çok fark oluyor mu?

bir diğer sorum da eğer bu diş kökündeki lezyon iyileşmezse kaplamalı diş için sıkıntı çıkarır mı?

Estetik olarak fark olsa da metal destekli yapılması daha uygun görülmüş size, bence durumu fazla sorgulamayın, ayrıca evet lezyon iyileşmezse dişiniz çekime gider.

teşekkür ederim. evet bir tarafta son 5 diş yok. diğer taraf ise köprüye uygun. bölge sakarya.

Alıntıları Göster
    Turkiye'de mini implant yapan dis hekimleri yaygin mi? Ben hem alt hem ust komple damak porselen dis yaptirmak istiyorum, ancak sirf bunun icin ABDden munkun oldugu kadar kisa sure gelecegim. Uste 6 alta 4 mini impant ile tutturulmus tam damak.
    Mini implantlari buradan dis hekimi araciligi ile alabilirim. ABD mali http://intra-lock.com/ marka.
    Kemik graft gerekmiyor ama 16 dis ile 2 dis kokunun cekilmesi gerekiyor.
    Porselenlerin zirkonyum destekli olmasi tercihim. Yaklasik maliyet ve tavsiye edilen hekim yazarsaniz memnun olurum.
    Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astortx -- 2 Mart 2015; 2:10:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astortx

Turkiye'de mini implant yapan dis hekimleri yaygin mi? Ben hem alt hem ust komple damak porselen dis yaptirmak istiyorum, ancak sirf bunun icin ABDden munkun oldugu kadar kisa sure gelecegim. Uste 6 alta 4 mini impant ile tutturulmus tam damak.
    Mini implantlari buradan dis hekimi araciligi ile alabilirim. ABD mali http://intra-lock.com/ marka.
    Kemik graft gerekmiyor ama 16 dis ile 2 dis kokunun cekilmesi gerekiyor.
    Porselenlerin zirkonyum destekli olmasi tercihim. Yaklasik maliyet ve tavsiye edilen hekim yazarsaniz memnun olurum.
    Tesekkurler.

Mini implant elbette yapılabiliyor. Ama dediğim gibi sizin alıp gelmeniz sizin açınızdan çok daha zor, çünkü çap ve boyları olan birşey, standart değil. Eğer alacaksanız her bir diş için her çap ve boydan almanız gerekir.

Uste 6 alta 4 mini impant ile tutturulmus tam damak yerine üste 4 alta 2 implant üzerine hareketli bir tam damak sanki daha uzun ömürlü olabilir ama buna doktorun karar vermesi gerekir.

Hareketli bir tam damak diyorsanız zirkonyum kullanılmayacaktır. Bunun için sabit yaptırmanız gerekecektir, bu da üste 8 alta 6 implant eder.

Fiyat konusunu ben bilmem ama bildiğim güvenilir doktorların listesini pm ile gönderiyorum.

Marka konusunu da doktora bırakmalısınız. ABD malı kullanılıyor çoğunlukla zaten. Ama siz oradan bir markayla gelmek isterseniz bunun setlerini falan herşeylerini getirmeniz gerekir, frezler bile her markada farklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 3 Mart 2015; 16:31:27 >

• merhaba arkadaşlar ben 2 ay önce dişleri hep porselen kaplama yaptım ama mesela bir kavgaya filan girsem sonuçları ne olur?
    kırılır mı?
    yakın zamanda dişlik almayı düşünüyorum o ne kadar etki eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Feynman

merhaba arkadaşlar ben 2 ay önce dişleri hep porselen kaplama yaptım ama mesela bir kavgaya filan girsem sonuçları ne olur?
    kırılır mı?

Abicigim,isine karismak gibi olmasin ama kavgadan falan uzak dur derim, bence en kolayi bu.
  • quote:

merhaba arkadaşlar ben 2 ay önce dişleri hep porselen kaplama yaptım ama mesela bir kavgaya filan girsem sonuçları ne olur?
    kırılır mı?

Böyle bir kavgaya girmemenizi tavsiye ederim.

Bu arada Belirteyim 31 Aralık-1 Ocak tarihinde geçen yıla oranlar enflasyon nedeniyle Tüm Türkiye'de tedavi fiyatlarına %12 zam geldiği gibi artan yüksek döviz kuru farkları nedeniyle malzemelerin tamamı yurtdışından geldiği için 1 Mart-25 Mart tarihleri arasında tedavilere %3'lük bir zam daha geliyor. Bugün(7Mart) itibariyle merkez, klinik ve muayenehanelerin %28'i bu zammı son 1 hafta içinde uygulamaya koydu. Kalanı da önümüzdeki günlerde 25 Mart'ta kadar uygulamaya yavaş yavaş koymaya devam edecek.

Bence tedavi olmak isteyenler halen fırsatları varken ellerini çabuk tutsunlar... İsteyenlere bulunduğu şehirde şuan için zam gelmemiş yerlerin listesini verebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 7 Mart 2015; 18:04:05 >

• quote:

Ben senelerdir bu işin içindeyim. Sana en baştan nasıl yapıldığını an an yazabilirim :) Sen benim yazdığımı yanlış anlamışsın dediğim gibi. Hiç ölçüyü teknisyen alırmı iyi oku yazdıklarımı. Ayrıca porselen diş kaplamaların provalarını diş teknisyeninin yanında yapsaydın sürekli git gel durumu olmayacaktı. Dişlerin kesimini yapan ve ölçüyü alan ayrıca son işlem olan yapıştırma işinide diş hekimleri yapar ama kaplama dişleri diş teknisyenleri, hekimin aldığı ölçüye göre çıkarır. Bu yüzden provalarda diş teknisyenlerinin olması çok iyi olur.
    Son güncel 2015 lamine diş fiyatları için bu adresten yardım alabilirsiniz. http://www.istanbuldishastanesi.org/lamine-dis-fiyatlari.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: perSNN

quote:

kırılır mı?

Böyle bir kavgaya girmemenizi tavsiye ederim.

Bu arada Belirteyim 31 Aralık-1 Ocak tarihinde geçen yıla oranlar enflasyon nedeniyle Tüm Türkiye'de tedavi fiyatlarına %12 zam geldiği gibi artan yüksek döviz kuru farkları nedeniyle malzemelerin tamamı yurtdışından geldiği için 1 Mart-25 Mart tarihleri arasında tedavilere %3'lük bir zam daha geliyor. Bugün(7Mart) itibariyle merkez, klinik ve muayenehanelerin %28'i bu zammı son 1 hafta içinde uygulamaya koydu. Kalanı da önümüzdeki günlerde 25 Mart'ta kadar uygulamaya yavaş yavaş koymaya devam edecek.

Bence tedavi olmak isteyenler halen fırsatları varken ellerini çabuk tutsunlar... İsteyenlere bulunduğu şehirde şuan için zam gelmemiş yerlerin listesini verebilirim...

Şu an bildiğim kadarıyla her yere bu bahsettiğim zam gelmiş.

Şuan baktım da tüm klinikler 25 marta kadar zammı uygulamaya koymuş. Zaten önce Anadolu'daki şehirler 1 Mart'ta zammı uygulamaya koyarken, en son İstanbul koydu...

Çok bir şey değil zaten. %3 kadar zam geldi. Dolardaki artış beklenenin çok üstünde %6 gerçekleşti, buna karşılık TL ise %4 değer kaybetti... Kliniklerin hepsi şuan zarar durumunda sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 7 Nisan 2015; 11:43:11 >

• Fatih hospitadent te arka 3lu köprü değişimi nakit 800e yaptırdım. Metal destekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

Fatih hospitadent te arka 3lu köprü değişimi nakit 800e yaptırdım. Metal destekli.
    Türkiye de tüm diş alanları hakkında bilinmesi gerekenler ile uzman diş hekimlerinin hazırladığı bilgileri içeren bir diş hekimliği sitesi. türkiye diş hastanesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan2009.

Türkiye de tüm diş alanları hakkında bilinmesi gerekenler ile uzman diş hekimlerinin hazırladığı bilgileri içeren bir diş hekimliği sitesi. türkiye diş hastanesi

Alıntıları Göster
    türkiye de dental implant tedavisi, zirkonyum ve porselen diş kaplama, diş beyazlatma, ortodonti, kanal tedavisi ve tüm diş alanları hakkında bilinmesi gereken bilgileri içeren bir diş hekimliği sitesi, türkiye implant

• Ankara da tüm diş alanları hakkında bilinmesi gerekenler ile uzman diş hekimlerinin hazırladığı bilgileri içeren bir diş hekimliği sitesi ankara diş hastanesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan2009.

Ankara da tüm diş alanları hakkında bilinmesi gerekenler ile uzman diş hekimlerinin hazırladığı bilgileri içeren bir diş hekimliği sitesi ankara diş hastanesi
    Ankara da botoks, dermal dolgu, prp, mezoterapi, dermaroller tedavilerinin yapıldığı merkez ankara botoks

• quote:

Ben senelerdir bu işin içindeyim. Sana en baştan nasıl yapıldığını an an yazabilirim :) Sen benim yazdığımı yanlış anlamışsın dediğim gibi. Hiç ölçüyü teknisyen alırmı iyi oku yazdıklarımı. Ayrıca porselen diş kaplamaların provalarını diş teknisyeninin yanında yapsaydın sürekli git gel durumu olmayacaktı. Dişlerin kesimini yapan ve ölçüyü alan ayrıca son işlem olan yapıştırma işinide diş hekimleri yapar ama kaplama dişleri diş teknisyenleri, hekimin aldığı ölçüye göre çıkarır. Bu yüzden provalarda diş teknisyenlerinin olması çok iyi olur.
    kayseride tavsiye edebilecğiniz bir yer var mı fiyat ne kadar olur

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

kayseride tavsiye edebilecğiniz bir yer var mı fiyat ne kadar olur

Alıntıları Göster
    Alt çenemde 1 tane dişim yok (uzun zaman önce çekilmişti) köprü yöntemi ile yaptırmanın maliyeti nedir?
  • Benim ön dişim ufakken kirilmisti devlette yaptirdik porselen. Ama icinde siyahimsi bir sey var .artik demirmidir nedir bilmiyorum . bir yil gecmeden o siyah şey porselene mavimsi bir goruntu kazandirdi ve cok kotu duruyor. Acaba özelde onu degistirme sansimiz var midir. Ve şu içinde siyah şey olmayanlarin fiyati ortalama nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

Benim ön dişim ufakken kirilmisti devlette yaptirdik porselen. Ama icinde siyahimsi bir sey var .artik demirmidir nedir bilmiyorum . bir yil gecmeden o siyah şey porselene mavimsi bir goruntu kazandirdi ve cok kotu duruyor. Acaba özelde onu degistirme sansimiz var midir. Ve şu içinde siyah şey olmayanlarin fiyati ortalama nedir ?
    Porselen Diş Kaplama Fiyatları - 2022 ile 2023 Güncel

bu dışe ne kadar harcamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 25 Nisan 2015; 15:36:25 >

• Sevgili arkadaşlar merabalar.Sorum şu ön dört dişim kaplama.daha önce kaplama yapılan dişlere kaplamadan başka bir şey yapıl(ş)amaz mı çünkü kaplamalardan çokkk nefret ediyorum.Özellikle Ekrankartı hocam senden cevap bekliyorum inş.
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım yerinde olsam dişlerime hiç karışmam.sadece ortodontik tedavi yaparım.çünkü Allah ın verdiğinden daha güzeli olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balmmumu

işte sıkıntım porselen kaplama yaptırmayacağım. köprü yöntemi sanırım benimiçin uygun olan.çekilen dişin yerini doldurmaya çalışıyorum çünkü :) teşekkür ederim yine de..

köprü yöntemi nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtmnk21

Arkadaşım yerinde olsam dişlerime hiç karışmam.sadece ortodontik tedavi yaparım.çünkü Allah ın verdiğinden daha güzeli olmaz.

ortodontik tedavi dış teli mi
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.