Şimdi Ara

Porselen Diş Kaplama Fiyatları - 2022 ile 2023 Güncel (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
20
Favori
689.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gerçekten böyle bişey var hocam. 700 TL ye de var. benim ön dişlerin full zirkonyum maliyeti (üst çenedeki 9 diş) 6300 TL. yaptırmadım ama fiyat olarak bu fiyatı verdi doktor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fahrettin75 -- 29 Temmuz 2015; 8:31:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

diş yaptırma olayı çok zahmetliymiş
    arkadaş dişçi resmen insanın ağzının içinde tadilat inşaatı yapıyor
    haziran 23 ünde özel diş doktorumda yaptırmaya başladım
    önce 4 adet çekilecek dişleri çekti sonra 2 adet kökleri sağlam olan dişlere
    kanal tedavisi ve dolgu yaptı ağızda kaldı 12 adet diş altta 5 adet
    üstte 7 adet olmak üzere sonra bunları kaplama için birgün üstü 3 saat
    çalışarak kesti bir günde alttaki dişleri kesti tabi bunları keserkende
    uyuşturmak için iğne yaparken ağzımın içinde damaklarım delik deşik oldu
    on günde ağzım ancak geçti tabi bu arada ağzımı açtığımda soğuk su
    sıcak çay içtiğimde dişlerim sızım sızım sızlıyor önce dandik diş yaptı
    sızlamasın diye lakin oda damağımı acıtınca kaldırdım attım
    bu arada 2-kere provalara gittim alt kısım harika oldu üste problem çıktı
    onu yeniden yapıcak ve hepsini bayramdan sonra takıcak
    tabi bu arada diğer yan ve arka azıdişleride protez olarak yarım köprülü
    damak biçiminde yapılacak bunun içinde ayrıca diş ölçülerim alındı
    bakalım bayramdan sonraki ilk hafta içinde takacak dişlerimi doktorum

öncelikle geçmiş olsun ,
    tüm bu işlemler için kac para bedel çıktı ?
    tesekkurler..

• diş tedavisi ,modifikasyonu vb. her ülkede pahalı (küba hariç ) ancak bu ne menem fiyatlardır ?

Bir öyle bir şey ki tek bir diş şikayetiyle gidildiğinde bu bir kaç dişin de işlemden geçmesi gerektiği sonucu ile çıkılıyor ?

Bugün ön üst tek diş için gittim , 4 e cıkardılar , ımplant lazım dedıler toplamda 8500tl fıyat cıktı ,araba alacaktım çenemle gezerım artık....

anladığım kadarıyla 2 popüler ürün var ,kore ve alman implantı , hangisinin daha saglıklı oldugunu bılmıyorum...

sunu merak etmekteyım , istanbul'da ıkamet edıyorum , her yerde fıyatlar hemen hemen aynımıdır ?

1200TL 1 tek implant için ,
    implant üstü diş ve kaplaması 400-600tl

ve kıymetlı arkadaslar , istanbul'da anadolu yakasında işinin ehli bir yer bılıyor musunuz ?

tesekkur ederım.
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    Sağol arkadaşım cuma günü bitti taktım dişlerimi hilafsız on kere provaya gittim ilk defa protez kullanmama rağmen sanki kendi dişlerim gibi oldu diyebilirim sıkıntısı 2 gün sürdü hemen alıştım toplam 8000.tl ye mal oldu şimdilik çok memnunum maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam birkaç tane yer gez implanta ne çok fiat çekmişler bana Avrupa diş hastanesi 14 adet implant diş+3 adet kanal tedavisi+12adet kaplama+4adet diş çekimi işine toplam 13.500 tl çekmişti ben implantın ileride diş etlerinde iltihaplanma yaptığını öğrendiğimden yaptırmaktan vazgeçtim 12 kendi dişime kaplama 14 adetde çok güzel protez yaptı diş dr um

• Hospitadent Pendik'de kaplama fiyatı için 300 TL dediler. Diğer Hospitadent şubeleri için de geçerlidir sanırım. Güncel fiyatlara eklenebilir.
  • quote:

Hocam birkaç tane yer gez implanta ne çok fiat çekmişler bana Avrupa diş hastanesi 14 adet implant diş+3 adet kanal tedavisi+12adet kaplama+4adet diş çekimi işine toplam 13.500 tl çekmişti ben implantın ileride diş etlerinde iltihaplanma yaptığını öğrendiğimden yaptırmaktan vazgeçtim 12 kendi dişime kaplama 14 adetde çok güzel protez yaptı diş dr um

Abi tekrar geçmiş olsun ,

Benim durumum ,tam öndeki 2 diş üst , altı iltihaplı , çektirilip yerne implant yapılması lazım gelirmiş , önceden bahsettiğim gibi 1 TEK IMPLANT için 1200tl istedi ,

Bir poliklinikti , adam o kadar rahat ki sanki ürün satmak için beni ikna etmeye çalışıyor ,ben orada tıbbi olarak tedavi beklentisindeyim , elemanın hiç umurunda değil , Hani ürün satmak için pazarlamacılar yapışır ya aynı öyle tavırdaydı ,rahatsız oldum ,parası zaten evlere şenlik de ,sırf o pazarlamacı tavrı yüzünden hemen çıkıverdim poliklinikten ,

Ziyadesiyle , Hekimlerin olduğu ,avrupa,anadolu yakası farketmez ,ana kaygısı para olmayan bir yer aramaktayım...
    Bir de öyle menem bir şey ki SGK 90tl ye kadar karsılıyormus tedaviyi ,

neyleyim ,zaten maddi olarak bir sürü yük altındayım bir de bu çıktı şimdi...

Tekrar tekrar geçmiş olsun.

Selametle...

• Arkadaşlar implantı araştırırken kullanılan maddelere de dikkat edin ve diş doktoru tanıdığınız veya dişçilik okuyan arkadışınız varsa ona sorun.

bir yerin size daha ucuz fiyat vermesi implantın aynı kalitede olduğunu göstermez.

tabi şunu da dikkate almanız gerekir: popüler olan herhangi bir sektördeki fiyatların yüksek olduğu zengin semtlerinde implant gibi tedaviler de daha pahalı olur.
    Ümit kardeşim sanada acil şifalar

Dediğim gibi birkaç yerden fiat al tavırlara bak
    Kredi kartına taksitde yapanlar var mesela bu avrupa
    Diş hastanesi bana karta 9 taksitde yaparız demişti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EhrimeN kullanıcısına yanıt
    1 tek diş içindir o fiat zaten benim doktorum bana 250 den yaptı
    En iyisi zirkonyum değil lakin

• fahrettin75 F kullanıcısına yanıt
    Bu implantım iyisimi kötüsümü olduğunu ancak
    Taktıkdan sonra zamanla anlarsın
    Birde bu ağız hiç boş durmuyor devamlı içecek bir şey ler
    Ağızdan geçiyor illaki diş diplerine sızma yapabiliyormuş

• quote:

1 tek diş içindir o fiat zaten benim doktorum bana 250 den yaptı
    En iyisi zirkonyum değil lakin

Evet, tek diş için. Size yönelik olarak söylemedim, genele hitaben.

En iyisi nedir?
  • EhrimeN kullanıcısına yanıt
    Valla farklı kalite yönünde değişen porselenler
    zirkonyum karışımı Yani metal destekli
    Porselen dişler şefaf olmadıklarından ilerde sıkıntı olabiliyormuş
    Saf seramik olanlar için iyi diyorlar lakin onlarda çok aşırı pahalı
    Olabiliyormuş
    Ya bu diş işi öle bir ticaret olmuşki artık
    Daha doğrusu bu ülkede sağlık işi iyice ticarete dökülmüş
    Çok çok iyi araştırıp iyi referansı olan yerlere başvurmak lazım

• Merhabalar porselen diş fiyatları kaç tl tutuyor bunu öğrenmek için kendiniz kaç diş yaptırmak istediğinizi hesapla butonuna yazıyor ve güncel fiyatını öğrenebiliyorsunuz

http://www.disimplanti.gen.tr/porselen-dis-fiyatlari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dental implant -- 16 Eylül 2015; 12:19:34 >

• Zirkonyum kaplama dişler de sgk ödemesinden faydalandiniz mi. Ne kadarini karşılıyor?

• bu diş ne kadara patlar

Porselen Diş Kaplama Fiyatları - 2022 ile 2023 Güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 28 Eylül 2015; 20:04:27 >
  • kayseride yaşıorum her doktor veya klinık bu işi yapar mı
    nerede ve nasıl yaprtırmalıyım ne tavsiye edersiniz
  • Styric kullanıcısına yanıt
    ben klinikte ortalama 600 liraya yapıyorum tanesini. ama bu fiyat kullanılan porselenin cinsine göre biraz değişebiliyor. en iyisi hekiminizle beraber karar verin...

incelemek isteyen olusa :http://www.dentakraft.com.tr/treatment
  • ak14 A kullanıcısına yanıt
    kanal tedavisi dişin köklerine uygulanır, dolgu ise dişin ağızda görünen kısmına. kanal tedavisi gerektiren bir diş genelde çok fazla harap olmuştur. dolgunun yetersiz olduğu durumlarda kaplama yapılabilir. o yüzden genelde kanal tedavisi ve dolgu fiyatı ayrı verilir. dişteki madde kaybı ve iltihap durumuna göre kalan tedavisi fiyatları değişir. bir de yapan hekimin kullandığı malzemeye göre tabiki. eğer özel sistemlerle kanal tedavisi yapılıyorsa, filmi sizi koltuktan kaldırmadan alıyorsa hizmet kalitesine göre de fiyat değişkenlik gösterir...
  • porselen çeşidine göre fiyat değişir. ben klinite ortalama metal destekli porseleni tanesini 300 den, zirkon destekli porseleni ortalama 600 den full porseleni de 800 den yapıyorum. umarım bir referans olmuştur... geçmş olsun
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.