Şimdi Ara

***PORCHE DESIGN BLACKBERRY P'9981***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nereden çıktı bu gizemli cep? İnternette ortaya çıkan bu fotoğraflar kafaları çok karıştırdı.

MaxPDA'nın ortaya çıkardığı bu cihazın BlackBerry Bold 9980 olduğu iddia ediliyor. Daha çok bir prototipe benzeyen cihaz, 9900 ile aynı pile, portlara, sensörlere ve düğmelere sahip.

Cihazın tamamen bir Çinli kopya olması da ihtimal dahilinde. Yine de cihaz, keskin çizgileri, gri ön yüz ve siyah desenli arka yüzüyle dikkat çekiyor. Cihazın üst tarafındaki "Proceeding" ("ilerlemek") kelimesi ise büyük harflerle yazılmış ve belki de cihazın bir prototip olduğunun kanıtı.

Engadget'in cep telefonunun sahibiyle yaptığı görüşmeye göre bu garip cihazın üç prototipi satılmış bile. Satıcıya göre bu "9980" modeli, piyasaya sınırlı sayıda sürülecek ve bir elmas muamelesi görecek.

BlackBerry Bold 9980 olduğu iddia edilen cihazın fotoğraflarını galerimizde yakından inceleyebilirsiniz. Yayınlanan fotoğraflarda dikkatimizi çeken bir nokta da telefonun ekranında görünenlerden çok, kendisine odaklanılmış olması. Sizce bu cep, gerçek mi, yoksa yine Çinlilerin ortaya çıkardığı kopya ceplerden bir tanesi mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarıkanaryam -- 27 Ekim 2011; 18:59:45 >

• Bunu ilk gördüğümde aklıma ilk gelen VERTU oldu nedense
  • bununla ilgili resmi bi açıklama yok, fakat telefon tanıtımı ile ilgili videoda dönüyor internette..
  • 9780 akar.
  • İşte bu cihazı beğendim
  • çok çirkin olmuş
  • tanıtım videosunda hoş gözüküyo..
    sağlam ve sert duruşu var...
    şu anda qwert bi telefon kullanıyorum..
    iphone 5 ile ile iphona geçerim bende artık diyodumki, bu telefonu gördüm nette, mi acaba dedim kendi kendime...

iphone 5- blacberry 9980

ikisinide önümüzdeki zaman içersinde görüces ve bende kararımık vericem bakalım...
  • Çinli kopya falan değil bildiğim kadarıyla. Blackberry Porsche Proceeding ya da R47 gibi model isimleri duydum bununla ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can6prmk

Çinli kopya falan değil bildiğim kadarıyla. Blackberry Porsche Proceeding ya da R47 gibi model isimleri duydum bununla ilgili.

Türkiye'ye gelecek mi yoksa Javelin gibi sadece yurtdışında mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JDaniels

quote:

Çinli kopya falan değil bildiğim kadarıyla. Blackberry Porsche Proceeding ya da R47 gibi model isimleri duydum bununla ilgili.

Javelin Türkiye'ye geldi ki Kvk garantili satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeoBurak

quote:

quote:

Ben Bb alacağım zaman sadece İngiltere ve Avrupa pazarında olduğu söyleniyordu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CeoBurak

quote:

quote:

Ben Bb alacağım zaman sadece İngiltere ve Avrupa pazarında olduğu söyleniyordu.

Avrupa pazarı denilen genelde Türkiye'yide kapsar dostum.

• BlackBerry cihazların tasarımları genelde güzeldir, ama klasiktir. Böyle "fütüristik" tasarımları RIM cihazlarında pek göremeyiz. Görünüşe göre Çin'de fotoğraflanan bu cihazla birlikte bu gelenek değişecek. RIM firması ünlü tasarım stüdyosu Porsche Design'la işbirliği yaparak sanırlı sayıda üretilecek bir cihaz geliştirmiş. Model numarasının 9980 olacağı söylenen cihazın kod adının da "Knight" olması bekleniyor. RIM tarafından tasarlanan cihazların aksine 9980 Knight üç boyutlu yüzeylere sahip tuşlar ve köşeli bir kasayla geliyor. Cihazın teknik özellikleri ise yeni duyurulan BlackBerry Bold 9900 ile aynı. Tabi bu yazdıklarım dedikodudan ibaret, böyle bir cihazı hiç görmememiz de olası. Haberin kaynağı olan fotoğrafları çeken kişi bu cihazlardan birkaç tanesine sahip olduğunu ve diğerlerini sattığını söylemiş. Satıldığına göre çalışıyordur da. Aslında haberin kaynağı cihazın Porsche Design tarafından tasarlandığını söylememiş, ama tasarım anlayışı ve cihazın üst tarafındaki "PROCEEDING" kelimesinin yazıtipi Avusturyalı tasarım stüdyosunu fena halde hatırlatıyor. Rivayete göre sadece sınırlı sayıda üretilecek olan 9980 Knight'ın fiyatı da 9900'dan daha yüksek olacak.

• Tasarımı güzel de sanırım Çin Prototiplerinden başka birşey değil.Blackberry gibi bir devden ürün çalmak veya bunu internete sızdırmak o kadar kolay gibi gelmiyor bana
  • onun ismini kullanmak, ve birebir logo ve ismiyle böle bi telefon çıkarıp nete sızdırmakta çok riskli geliyo bana...
    sanki gerçekte olabilir...
  • 9900 ile yanyana

• bu tel ile ilgili yeni bilgi bulan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

9900 ile yanyana

Sağdaki hayalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

9900 ile yanyana

özellikleri 9900 ile birebir aynıymış, sadece kasa değişik
  • bu telle ilgili bilgi alan varmı?
    iphone 5 çıkmayınca bunda netleştim gibi..
    tabi böle bi tel varsa??
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.