Şimdi Ara

Pop!_OS yeni guncellemesiyle harikalar yaratmış!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar geçen gün pop os un güncelleme aldığını duydum ve denemek için bastım download butonuna 19.10 guncellemesiyle şahane bir linux distrosu olmuş forumda ise kimse konusunu açmamış farklılık isteyenlere tavsiye ederim. Evinizde eski pc varsa yeniden hayat vericek bir distro.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamam siz açtınız ama detay vermemişsiniz? Ne gibi harikalar var mesela? Ubuntudan ne farkları var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • axlrose. kullanıcısına yanıt
    Snap yerine flatpak tercih etmesi en güzel farkı olabilir :D
  • Kendi icinde cok sorunu olan distro arkadaslar cok da abartmamak lazim. Bir zamannsonra flatpak ile kurulan programlar acilmiyor. Donma soeunlari vs. Kurulumu stabil degil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @lostcoast
    quote:

Kendi icinde cok sorunu olan distro arkadaslar cok da abartmamak lazim. Bir zamannsonra flatpak ile kurulan programlar acilmiyor. Donma soeunlari vs. Kurulumu stabil degil

bahsettiğin şeyler Show Stopper niteliğinde.

ayrıca konu sahibinin bahsetmediği birşy daha var: Bu PopOS min kaç MB RAM istiyor. Benim eski PC'im 512MB, o bakımdan yani :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pop_OS!’in eski PC’lere uygun olduğunu düşünmüyorum. Konu sahibi o konuda biraz yeni güncellemenin heyecanına gelip fikir yürütmüş olabilir :)
    Eski PClere tek önerim Tiny Core Linux olacaktır.
    Ancak Pop_OS! gerçekten muazzam bir distro. Fırsatım olsa şirketin (System76) PClerini de alırım ama maalesef olasılık dışı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @Emyame
    Bahsettiğim 512MB RAM li PC'de FreeBSD + GNOME kurmuştum canavar gibi çalışıyordu.Maalesef onu sildim. Hangi sebepten sildiğimi hatırlamıyorum. Tekrar kurmak gibi bir planım var ancak FreeBSD de masaüstü manuel olarak kurulduğu için biraz uzun o yüzden o planı hayata geçiremedim.

TCL kulağa hoş gelse de FreeBSD varken gereksiz. Unutmayalım, ortada daha Linux yokken FreeBSD vardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.