Şimdi Ara

POLİS OKULU - POLİS AKADEMİSİ FARKI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaslar polis okulu ile polis akademisi arasındaki fark ne ve liseden akademiye nasıl gidilir polis okuluna nasıl gidilir anlatacak biri varmıdır

• Polis okulu veya polis akademisi diyr bir şey öncelikle artık yook.

1. Polis meslek yüksek okulu , emniyet genel müdürlüğü 2 yıl süre ile eğitim veriyor. eğitim sonunda polis memuru rütbesi ile mezun oluyorsun. Giris şartı olarak lise mezuniyeti ,YGS den baraj puanını geçmiş olma şartı ve 18 yaş sınırı var.Şuanda bu okulların kontenjanı azaldı. 3 sene önce 15 civarı varken şuanda 5 6 dir sayısı.

2. Polis meslek eğitim merkezi. Üniversite mezunu kişileri KPSS puanı ile okula alıp 6 aylık eğitim sonucu polis memuru rütbesi ile mezun ediyor. Pmyo ve pomem den mezun olan polisler arasında hiç bir farj Yok.

3. Polis amirleri yetiştirme merkezi (PAMEM

Bu okula kpss puani ile universite mezunu öğrenciler ve pomem mezunu öğrenciler alınmaktadır. Eğitim 2 yıl sürmekte olup komiser yardımcısı rütbesi ile mezun oluyorsun.

Pmyo dan PAMEM e direk geçiş yok. Pmyo dan mezun olduktan sonra 2 yıl görev yapıp ondan sonra pameme başvurabiliyorsun.

4. Polis özel harekat

Bu sralar devlet böyle bir kampanya başlattı baya polis memuru alıyor. Tek şart lise mezunu olmak , kpss puani veya üniversite mezuniyeti askerlik sartı yok. Eğitip seni özel harekatçı polis memuru olarak biryere atıyor. Başka türlü polis olamazsın
  • Der Leanderturm kullanıcısına yanıt
    peki sizce pmyo kapanırmı ? yani liseden alımlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mblktmr

peki sizce pmyo kapanırmı ? yani liseden alımlar ?

Hangi sene mezun olacağına bağlı . 2020 ye kadar benim gözümde alim var PMYO dan ama sayısı azalır. Resmi kaynak araştırmam da bunu doğruluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.