Şimdi Ara

POCO F2 Pro [ANA KONU] (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.411
Cevap
73
Favori
208.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Android 11 yanu miui 13 ve 14 lerde sadece bu şekilde yapmak yeterli oluyor olabilir.

Ancak android 10 yani miui 12 sürümlerinde
    Root yaparak ve bilgisayardan da birkaç müdahale ile aktif etmek gerekiyor. İlk sayfalarda vardi anlatımı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • An itibari ile telefon şarj olmuyor... Okumuştuk başımıza geldi. Fleks kablo mu soket mi anlamanın yolu var mı? Düştük küçük şehirdeki telefoncuların eline...

• Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt

Nasıl çözdünüz hocam? Hangi parçalar değişti?

• adam94 kullanıcısına yanıt
    15 mesaj kadar önce arkadaşa yazmistim sorunun çözümünü asagiya tekrar ekliyorum.
    Bu arada kapagi sökerken de dikkar et, oncesinde iyice ısıt (telefonculardaki isitma cihazi imkanin yoktur) o yuzden UFO isitici ya da fon makinesi ile 1 2 dak isitarak kapağın yapiskanini iyice gevsetip cikar var asagidaki yöntemle sarj sorununa çözüm bulabilirsin.

Bu arada ben 1 yildan fazladir bu sekilde çözüm sağladım ancak 1 aydir bu çözüm de artık işime yaramıyor. Önce flex kablo, yetmez ise sarj boardunu değiştirerek kalici cozum deneyecgim ama telefonsuz kaldigim icin artık mi 13 aldim ve o telefona odaklanacagim artik. Bu da yedek telefonum olur.

Neyse çözüme gecelim.

https://www.youtube.com/watch?si=VJRjqp3-EjOiht30&v=68ET2UlMhHA&feature=youtu.be

Bu videodaki yöntem ile sorununu çözebilirsin.

2 senenin sonunda benim de başıma geldi ve bu şekilde hallettim.

Videonun özeti, arka kapağı açtıktan sonra,

Anakart ve sarj boardunu birbirene baglayan fokey siyah kablonun üzerindeki kapakları çıkarıp,kapak ve flex kablo arasına 3/4 kat elektrik bandını (flex kablo ucu kalınlığında keserek) yapıştırıp tekrar kapatıyorsun ve sorun çözülüyor.

Bir nevi flex kabloya kalıcı baskı uygulamis temassizligi gidermiş oluyorsun

• Teşekkür ederim yazdıktan sonra izlemiştim bunları. Bunu sökecek tornavida vs yok elimde buna uygun mecbur telefoncuya gideceğim ben. Telefondaki verileri yedekleyemedim mecbur yaptıracağım. Yeni telefonda alacağım mi 13 önerir misiniz? Bu arada TR garantili cihaz alacağım. Başka cihaz öneriniz varsa açığım. Önceliğim sorunsuz olması:) Yılların ipfon karşıtıyım; mümkün olduğu sürece iphone almak istemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 28 Mart 2024; 23:42:2 >
    Garantili Xiaomi yerine yurtdışı Samsung s23 ultra öneririm...

https://www.sahibinden.com/s/hNDGBd78

• Hocam öncelikle tekrar teşekkürler ; ileride bakanları bilgilendirmek amacı ile yazıyorum. Telefoncuda parça olmayınca benim de acelem olunca fleks kablonun uç kısımlarındaki lehimleri yenilediler, takınca düzeldi fakat garanti olsun diye sizin attığınız videodaki gibi parça koyarak kapattırdım. şuan şarj oluyor sıkıntı yok. Fakat yine bozulabilir parçayı değiştirmek en iyisi dediler. Gördüğüm kadarıyla parça değişse bile tekrar arıza verebiliyor. Yolcu yolunda gerek diyerek yavaş yavaş yeni telefon bakmaya başladım.

• efebora06 kullanıcısına yanıt

Yurtdışına cesaretim yok hocam ama yine garantili s23 bakabilirim...

Samsung server kayıtlı olunca Xiaomi gibi IMEI silinme,güncelleme almama vs gibi sorunlar olmuyor ama tercih sizin o rakamlara Xiaomi düşünmeyin derim...

• Arkadaşlar merhabalar orjinal veya orjinale yakin batarya nereden bulabilirim.

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.