Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
40
Favori
135.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    medya bağlantısı ile bilgisayar arasındaki bağlantı çok kararsız.. bir bağlanıyor bir bağlanmıyor.. tv lan kablosu pc wifi ile aynı router'a bağlı.. tamamen rastlantısal bir görüyor bir görmüyor..

fikri olan var mı
  • Arkadaslar programi kurdum ama verim alamadim hatta tv nin ag baglantisi surekli kopmaya basladi.o kadarda gerekli birsey olamdigina karar verip sildim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar mkv uzantılı bazı filmlere tıkladığımda "medya oynatılamıyor" hatası alıyorum film boyutundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi?
  • freexman, henüz uygulamadım ama şimdiden tüm emeklerin için teşekkür ederim.
    Bende 47LW650S var. DTS desteği geldiğini duyunca hemen LG'yi aradım. Teknik Servisten Ali Bey (iyi niyetli ama yeterli bilgiye sahip olmadığını üzülerek belirteyim) yardımcı olmaya çalıştı. Söylediğine göre LM620S serisinden itibaren lisans desteği sağlamışlar. Bunu duyunca çok bozuldum. bu büyük bir saygısızlık ve haksızlıktır. Ben bu tv ye binlerce lira vereyim ve sonradan hak edilen uygulamayı bana vermesin. yani "ben sana malı satmışım, artık beni hiç ırgalamaz, bak başının çaresine..." demektir bu.
    Şimdi buradan herkese sesleniyorum. konuyla ilgili şikayet yazınızı " infolgetr@lge.com " adresine yazınız. hakkımız olan dts desteğini alalım ve böyle ara yüz programları ile hiç kasmayalım. üşenmeyin lütfen. önce tv bilgilerinizi, adınızı ve soyadınızı, iletişim bilgilerinizi de yazmayı unutmayın.
    saygılarımla.

• hatta, örnek olsun diye gönderdiğim maili aşağıya kopyalıyorum. aynısı da olabilir. hatta daha da iyi olur. siz sadece tv modelinizi değiştirin. ama yazdığınızın da arkasında durun. bilmeyenlere : tüketici hakları idaresi en yakın kaymakamlık binasında bulunur. daha önce bulaşık makinemin garantisi dolmasına az kala bu yolla parasını iade aldım. tüketici hakem heyeti daima (haklı görürse) müşteri yanındadır ve iyi çalışan bir kurumdur. buradan onlara da bir teşekkür gönderirim. :)
    mail:

"Merhaba Yetkili,
    Aralık 2011'de teknosa balçova izmir'den LG 47LW650S model tv aldım.
    dts ses sistemini desteklemediği için bir de mediaplayer almak zorunda kaldım.
    az önce LG'nin dts lisansı aldığını duydum. hemen telefona sarılarak teknik servisinizi aradım.
    Ali bey, sağolsun yardımcı olmaya çalıştı. ama verdiği bilgiler üzücü olmaktan öte yıkıcıydı.
    söylediğine göre dts desteği LM620S ve üstü, yeni modellerde söz konusuymuş. böyle bir uygulamayı hak etmediğimizi düşünüyorum.
    az değil, binlerce lira vererek bu tv.nizi aldım. sattıktan sonra "gerisi tufan" zihniyetinizi anlayabilmiş değilim.
    eminim benim gibi yüzlerce, bu durumdan ötürü kendisini madur hisseden müşteriniz vardır.
    ivedilikle gerekli düzenlemeleri yaparak satın aldığım, ürününüz olan tv.min dts ses sistemini desteklemesini sağlamanızı rica ederim.
    bu mailime olumsuz yanıt alırsam tüketici haklarıma istinaden aleyhinizde işlem başlatacak ve elimdeki garantisi devam eden tv.mi, özellikleri şimdikinden az olmamak kaydıyla, yenisiyle (dts desteği olan) değiştirme cihetine gideceğim. sonucunu kestiremiyorum ama kazanırsam sadece benim tv.mi değiştirmekle kalmayacağınızı belirtmemde fayda görüyorum.
    bilgilerinize rica ederim.

ad
    soyad
    adres
    tel"

• her yolu denedim ama altyazilar cikmiyor, fikri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

her yolu denedim ama altyazilar cikmiyor, fikri olan?

ilk sayfadaki resimli anlatımı tam uyguladın mı? ben de sorun çıkmadı altyazı ile. bendeki sorun buffer sorunu. maalesef iki dakikada bir ön belleğe alıyor. oysa herşey çok güzel gitmişti. :( taa ki dts bir film açayım da artıkın doğrudan tv üzerinden seyir edeyim demiş idim. fakat, namümkün... üzünç. internet hızım 8 kbps. modem mi dert olan. şimdi bunun için yeni bir modem mi almak gerekiyor. bendeki modem superonline nın adsl için verdiği modem. n'aapsam. bilgisi ve fikri olan var mı?
  • selamlar..
    konuya emeği gecen arkadaşlara teşekkürler güzel bir anlatım olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdogru -- 18 Ekim 2012; 14:13:30 >
  • Butun ayarlari yaptim ama ne yaptiysam ne denediysem altyazilari cikartamadim, sonunda sinir oldum kaldirdim programi :)
  • Arkadaslar benim merak ettigim lg980s tv ekraninda galaxy s3 u direk kullanip kullanamayacagim..ornegin lg konusunda bir app ile arkadas direk tv ekranina goruntu aktarip resim video oyun ne varsa, hatta nete girdigini anlatmisti..gerci iphone ile anlatmisti ve ayni uygulama androidde de vardi..adini unuttum..bir turlu kullanamamistik 3-5 kisi deneyip..yani ben koltuga oturup elimde telefon,tv ekranina kablosuz olarak goruntuyu aktarayim..mumkunmu?

simdi baktim lgtv media player diye zappo nun programi youtube falani var..ama çalıştıranı görmedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 16 Ekim 2012; 17:35:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizi olayını çözdüm tw shows kısmını açınca oluyor diziler ve altyazılar sorunsuz oynatılıyor ama movies te olmuyor delirmek üzereyim dizide açıyorum alt yazının ismi bile aynı değil görüyor ama filmlerde yok
  • Bu PLEX uygulamasını AppleTV'de de kullanabiliyoruz.

Ancak ben bu uygulamanın mantığını anlayamadım.

Bu uygulama, dizi, film v.b. herşeyi bilgisayarı kaynak kullanarak mı oynatıyor.

Mesela bunun için, internet adresi gibi farklı bir seçenek yok mu.

Örneğin, XBMC'de dizimag.com sitesinin tweak'i var ve kendi kendinize sadece seçerek istediğiniz diziyi izleyebiliyorsunuz.

Bu PLEX böyle birşey mi, yoksa sadece kurulu olduğu cihaz ve bilgisayar arasında bir köprü mü?

Bilen varsa ve cevaplayabilirse çok sevinirim.
  • Öncelikle konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık muntazam bir anlatım olmuş.

Dün kurdum ben programı ancak bi sıkıntı var. Tv shows kısmına klasör ekledim. Program dizilerin bilgilerini eksiksiz buldu. Buraya kadar herşey tamam. Ancak sorun şu artworklreri göstermiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

• Hocam çok özür dileyerek rahatsız ediyorum.Şimdi ben wifi üzerinden LG TV'den bağlanıyorum internete.

Benim PC'deki filmleri dediğiniz gibi Plex'i bilgisayara kurdum. Filmleri otomatik afiş v.s. hepsini yükledi. TV'den açtığım zaman biraz bekleyip açıyorum 6-7 gb'lık filmelir ama çok duraklıyor. Tekrar açılıyor.

-Ben ethernet kablo ile kendi bilgisayarıma bir ucunu diğer ucunuda bağladım TV'ye olmadı. Bunun filmleri wifi üzerinden veya ethernet üzerinden (Kendi PCdem TV'Ye) bağlayabilirmiyim bağlayabilirsem nasıl bir uygulama yada çözümü olur.

Wifi bizim evde değil komşudan çekiyorum kablo ile TV'ye zor bağlarım.

Benim istediğim TV'ye PC'Dem bağlayıp entherneti TV'ye bağlayıp bu şekilde filmleri izlemek istiyorum..

Yada sizin önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı.

Not: Wifi Modem 54mbs bunu yükseltirsem tV yine 54 mbs'mi oluyor.

ALlah senden razı olsun bir çözüm yolu söylermisiniz. En rahat hızlı bir şekilde bilgisayardan ayarladığım filmleri TV'de nasılizlerim.

• Selamlar,

Benim de bir sorum olacak.

LGLW650S (yanlış hatırlamıyorsam) tv ile Plex kullanıyorum. TV Linksys X3000 N-Router'a gigabit ethernet ile bağlı. Plex Media Server'ın kurulu olduğu HP nc8430 notebook ise wireless ile aynı router'a bağlı.

Genellikle yabancı dizi ve film izliyorum. Diziler mkv formatında ve ortalama 1-1.2 GB civarında. Bunları oynatırken bir sorun yaşamıyorum. Ancak
    Filmlerde ilk 10-15 dk'yı sorunsuz izledikten sonra belli aralıklarla takılmalar başlıyor (sanki buffer etmesi için bekliyor) sonra devam ediyor.

İlk başta bunun HP'nin wireless'ının N-standardında olmadığından yüksek bitrate aktarmada sorun yaşadığını düşünmüştüm ancak sorunun hep 10-15 dkdan sonra başladığını farkettiğimde aklıma TV'nin cachesinde bir yüklenme olabileceğini düşündüm.

Nitekim eğer batıl bir sonuç çıkarmıyorasm TV'yi açıp kapatınca sorunsuz bi 10-15 dk daha izleyebiliyorum.

Benzer bir sorun yaşayan var mı? veya sorun giderme mantığımda hatalı veya eksik olduğunu düşündüğünüz bir nokta var mı?

P.S henüz ethernet ile bağlayıp denemedim ancak yukarıda anlattığımdan yola çıkarak sorunun bu olmadığını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanevsabel

Selamlar,

Benim de bir sorum olacak.

LGLW650S (yanlış hatırlamıyorsam) tv ile Plex kullanıyorum. TV Linksys X3000 N-Router'a gigabit ethernet ile bağlı. Plex Media Server'ın kurulu olduğu HP nc8430 notebook ise wireless ile aynı router'a bağlı.

Genellikle yabancı dizi ve film izliyorum. Diziler mkv formatında ve ortalama 1-1.2 GB civarında. Bunları oynatırken bir sorun yaşamıyorum. Ancak
    Filmlerde ilk 10-15 dk'yı sorunsuz izledikten sonra belli aralıklarla takılmalar başlıyor (sanki buffer etmesi için bekliyor) sonra devam ediyor.

İlk başta bunun HP'nin wireless'ının N-standardında olmadığından yüksek bitrate aktarmada sorun yaşadığını düşünmüştüm ancak sorunun hep 10-15 dkdan sonra başladığını farkettiğimde aklıma TV'nin cachesinde bir yüklenme olabileceğini düşündüm.

Nitekim eğer batıl bir sonuç çıkarmıyorasm TV'yi açıp kapatınca sorunsuz bi 10-15 dk daha izleyebiliyorum.

Benzer bir sorun yaşayan var mı? veya sorun giderme mantığımda hatalı veya eksik olduğunu düşündüğünüz bir nokta var mı?

P.S henüz ethernet ile bağlayıp denemedim ancak yukarıda anlattığımdan yola çıkarak sorunun bu olmadığını düşünüyorum.

Ben de dün izlerken aynı şeyi farkettim. Yaklaşık 15 dakika da bir 10 saniyelik takılmalar oldu . Tamamen durmuyo böyle bi duraksıyo. Tv benim da lw650 s

Edit: modem huawei ( turkcell superonline) N destekli
    TV'de lg anwf 100 var
    Pc yeterli diye düşünüyorum. Zaten şu an airvideo da yüklü blurayleri iPadden izleyebiliyorum stream ederek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purepain -- 18 Ekim 2012; 13:17:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canem72

Hocam çok özür dileyerek rahatsız ediyorum.Şimdi ben wifi üzerinden LG TV'den bağlanıyorum internete.

Benim PC'deki filmleri dediğiniz gibi Plex'i bilgisayara kurdum. Filmleri otomatik afiş v.s. hepsini yükledi. TV'den açtığım zaman biraz bekleyip açıyorum 6-7 gb'lık filmelir ama çok duraklıyor. Tekrar açılıyor.

-Ben ethernet kablo ile kendi bilgisayarıma bir ucunu diğer ucunuda bağladım TV'ye olmadı. Bunun filmleri wifi üzerinden veya ethernet üzerinden (Kendi PCdem TV'Ye) bağlayabilirmiyim bağlayabilirsem nasıl bir uygulama yada çözümü olur.

Benim istediğim TV'ye PC'Dem bağlayıp entherneti TV'ye bağlayıp bu şekilde filmleri izlemek istiyorum..

ALlah senden razı olsun bir çözüm yolu söylermisiniz. En rahat hızlı bir şekilde bilgisayardan ayarladığım filmleri TV'de nasılizlerim.

selamlar,
    sizin ile aynı durumdayım bağlantıyı wi-fi üzerinden karşı sitedeki kardeşimden alıyorum dolayısı ile kablolu net yok evimde..
    kablosuz bağlantıyı kabloluya cevirip tv ye aktarma olayını şu şekilde yaptım,
    1- (win 7 için ) Ağ bağlantılarından yerel ağ bağlantısını ve kablosuz bağlantını aynı anda seçip bağlantıları köprüle dedim, kablosuz bağlantım laptopun ethernet çıkışından kablolu olarakta verilmeye başladı. aynı anda hem wi-fi bağlantıyı alıyorum hemde ethetnet çıkışından kablolu olarak aktara biliyorum.
    2- ethernet çıkışı ile kablolu aktarmayı bir swiche bağladım. ( siz isterseniz direk tv ethernet girişine bağlayabilirsiniz kabloyu)
    3-swich ile Tv yi, PS 3 konsolunu ve tv uydu alıcısını bagladım ve suanda hepsi aynı ağ üzerinde olduğu için sorunsuz olarak çalışmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdogru -- 18 Ekim 2012; 14:12:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akdogru

quote:

Hocam çok özür dileyerek rahatsız ediyorum.Şimdi ben wifi üzerinden LG TV'den bağlanıyorum internete.

selamlar,
    sizin ile aynı durumdayım bağlantıyı wi-fi üzerinden karşı sitedeki kardeşimden alıyorum dolayısı ile kablolu net yok evimde..
    1- (win 7 için ) Ağ bağlantılarından yerel ağ bağlantısını ve kablosuz bağlantını aynı anda seçip bağlantıları köprüle dedim, kablosuz bağlantım laptopun ethernet çıkışından kablolu olarakta verilmeye başladı. aynı anda hem wi-fi bağlantıyı alıyorum hemde ethetnet çıkışından kablolu olarak aktara biliyorum.
    2- ethernet çıkışı ile kablolu aktarmayı bir swiche bağladım. ( siz isterseniz direk tv ethernet girişine bağlayabilirsiniz kabloyu)
    3-swich ile Tv yi, PS 3 konsolunu ve tv uydu alıcısını bagladım ve suanda hepsi aynı ağ üzerinde olduğu için sorunsuz olarak çalışmakta.

Hocam ben tam anlamadım özür dileyerek...

Şimdi ben ethernet kabloyu PC'me onunda ucunu TV'ye bağlasam problem olur mu yoksa, Bir switch alıp bir kablo'yu PC'ye diğer kabloyu TV'ye bağlayıp bu şekilde mi çözeceğim Plex Media'yı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akdogru

quote:

selamlar,

Hocam ben tam anlamadım özür dileyerek...

Şimdi ben ethernet kabloyu PC'me onunda ucunu TV'ye bağlasam problem olur mu yoksa, Bir switch alıp bir kablo'yu PC'ye diğer kabloyu TV'ye bağlayıp bu şekilde mi çözeceğim Plex Media'yı

önce 1. adımı uygulayın ardından da ethernet kablonuzu önce pcye sonrada tv yetakın çalışacaktır.

• Ya ben PLEX'i TV'de yanlis yerden baslatiyormusum :(

Altyazilar canavar, hatta encoding ayari yapmama gerek bile kalmiyor TV'den.

Cok iyi oldu bu, USB tak cikar yapmaktan kurtuldum. Konuyu acanin eline saglik.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.