Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
40
Favori
135.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değiştirtmiyor bende onları sadece orjinal yada tam ekranı seçiyorum altındakilere bir şey yaptırtmıyor
  • seçtim şimdi ama hala bozuk anlıyamıyorum neden böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brs10 -- 24 Ağustos 2012; 1:17:18 >
  • Alt yazıda problem olmasın? Normalde bu şekilde problem kalmıyor..

Alt yazı linkini verirmisiniz..
  • bende aynısını düşündüm acaba altyazımı sorunlu diye ama laptopta vlc den açınca böyle yapmıyor
  • Şu an TV de deneyemiyorum. TV meşgul. Resimden anladığım kadarı ile TV niz LW5500 serisinden gibi, Bende LW5500 var normalde problemsiz kullanıyorum..

Başka film denediniz mi? diğer filmlerdeki alt yazılar bu şekilde mi?
  • lw650s kullanıyorum başka filmde denedim şimdi yine aynı sıkıntıyla karşılaştım
  • çok teşekkürler yardımlarınız için yarın tekrar denicem söylediklerinizi, inşallah yarın halledebilirim yoksa her seferinde laptopu tv ye bağlamakla uğraşıcam yine
  • Guzel anlatim tesekkurler. Ama bi konuda yardim isticem. Ben hdmi ile pc baglayamiyorum surekli sinyal yok diyor. Cozunurlugu degistirdim bircok sey yaptim ama pc tv yi gormuyor. EDİD versiyon degistirmekle ilgili biseyler diyorlar yardimci olabilir misin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

LG 55LM860V kullanıyorum.. Media manager olarak da Plex Server 0.9.6.8 var.
    Bazı filmlerde ses önden geliyor, video gecikiyor 1-2 sn kadar. Yaklaşık 1.5 aydır kullanıyordum, bu tarz bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım. Dün ve bugün bu tür gecikmeler yaşamaya başladım.
    Bunun üzerine yukarıda yazdığım Plex server versiyonuna güncelledim, bazı filmler düzeldi ama bazıları hala aynı durumda.. Bilgisayarda açtığımda düzgün çıkmasına rağmen TV'de saçmalıyor.. Bilgisayara Plex Media Center kurdum, orada da durum aynı. Yani sorun Plex kaynaklı.. Filme özel ses ya da video kaydırma gibi bir opsiyon da bulamadım ayarlarda..
    Sizce neden kaynaklanıyor olabilir bu sıkıntı?

Not: TV kablo ile bağlı, kablosuz değil..!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawget

Arkadaşlar,

Bazı filmlerde ses önden geliyor, video gecikiyor 1-2 sn kadar. Yaklaşık 1.5 aydır kullanıyordum, bu tarz bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım. Dün ve bugün bu tür gecikmeler yaşamaya başladım.
    Bunun üzerine yukarıda yazdığım Plex server versiyonuna güncelledim, bazı filmler düzeldi ama bazıları hala aynı durumda.. Bilgisayarda açtığımda düzgün çıkmasına rağmen TV'de saçmalıyor.. Bilgisayara Plex Media Center kurdum, orada da durum aynı. Yani sorun Plex kaynaklı.. Filme özel ses ya da video kaydırma gibi bir opsiyon da bulamadım ayarlarda..

dostum bilgisayarı tv ye nasıl bağladın hdmi mı? birde bi ayar falan yapıyor musun bunun için yoksa direk görüntü geliyor mu? ben 1 aydır uğraşıyorum lg teknik servisde pc bozuk dedi (salo bunlar. evde bir lcd var ona takınca görüntü geliyor) serviste anlamıyor yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: Albertini_

quote:

Arkadaşlar,

dostum bilgisayarı tv ye nasıl bağladın hdmi mı? birde bi ayar falan yapıyor musun bunun için yoksa direk görüntü geliyor mu? ben 1 aydır uğraşıyorum lg teknik servisde pc bozuk dedi (salo bunlar. evde bir lcd var ona takınca görüntü geliyor) serviste anlamıyor yani..

Bilgisayar ve TV kabloyla modeme bağlı.. Bu şekilde veri alışverişini sağlıyorum.. Plex media server üzerinden de filmleri açıyorum..
    Senin TV'nin özelliklerini bilmediğim için yorum yapamıyorum tabi ama imkanın varsa LAN ya da VGA+Audio girişlerinden bağlanmayı deneyebilirsin..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Albertini_

quote:

Arkadaşlar,

Bilgisayar ve TV kabloyla modeme bağlı.. Bu şekilde veri alışverişini sağlıyorum.. Plex media server üzerinden de filmleri açıyorum..
    Senin TV'nin özelliklerini bilmediğim için yorum yapamıyorum tabi ama imkanın varsa LAN ya da VGA+Audio girişlerinden bağlanmayı deneyebilirsin..

VGA ile görüntü alıyorum ama VGA hem kablo kısa hemde sesi iletmiyor. HDMİ hepsini yapabiliyor ve 3D film içinde kullanmak istiyorum. yani HDMİ olmazsa olmaz bence

• plex çok güzel bir program ama arayüzünün html tabanlı olması çok kötü. bir klasör eklemek işkence resmen. yine internete bağlanıp bilgi toplayabilecek bir arayüzle kendi programına sahip olabilirdi. plexe alternatif arıyorum var mı benzeri bir program? html arayüzünden kontrol etmek çok kötü düşünülmüş...
  • 54mbps üzeri wireless teknolijisi yok mu? yani 150mbps destekleyen modemler gördüm ama wireless olarak mı destekliyor bilmiyorum ya da modem var da wireless alıcı mı yok? bu konuda bilgisi olan biraz açıklayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaCaMeiSTeR

54mbps üzeri wireless teknolijisi yok mu? yani 150mbps destekleyen modemler gördüm ama wireless olarak mı destekliyor bilmiyorum ya da modem var da wireless alıcı mı yok? bu konuda bilgisi olan biraz açıklayabilir mi?

"n" teknolojini destekleyen modemler ile 300Mbit ile bağlanabilirsin.. full HD yayınları kablosuz olarak izlemen için şart. 5Ghz bağlantılı bir wireless gerekiyor.. bunun içinde "n" destekli modem kullanman yeterli...
  • ya arkadaşlar lm660s tv im var. pc ye plex media center ve serverini kurdum ayarlarını da yaptyım fakat tv bir türlü görmüor pc yi. pc de tv de wireless le aynı ağa bağlı neden görmedi yardım lütfen...
  • güzel konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy_dance

ya arkadaşlar lm660s tv im var. pc ye plex media center ve serverini kurdum ayarlarını da yaptyım fakat tv bir türlü görmüor pc yi. pc de tv de wireless le aynı ağa bağlı neden görmedi yardım lütfen...

virus taramanın güvenlik duvarı yada benzer programlar önlüyordur.
  • ..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.