Şimdi Ara

PLAYVISION OPTİK BAĞLANTI İLE İLGİLİ BİR SORU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar playvision denen aletten alıp ses sistemimi optik'ten tv ye bağlayacağım.
    diğer optikten de pc'imin ses kartına bağlamayı düşünüyorum. şu an onboard kullanıyorum.
    ama daha iyi ses kalitesi için ses kartı alıp optikten playvisiona bağlayacağım.
    bildiğim kadarıyla (yanlış biliyor olabilirim) optikten bağlandığında ses kartında yapılan değişikliklerin
    herhangi bir etkisi olmuyormuş. bu doğru mu acaba? creative x-fi surround 5.1 harici ses kartı alacağım.
    optikten bağladığımda ses kartının menüsünden yapacağım değişikliklerin ses kalitesinde etkisi olacak mıdır?

• yok mu cevap arkadaşlar?
    kısaca özetliyorum. optik bağlantı kullandığımda ses kartının özelliklerinde yapacağım değişikler ses kalitesini etkiler mi? yoksa optik bağlantı olduğundan ses kartı veya onboard farketmez mi?
  • PC de oynatacağınız dosyalar eğer DTS veya AC3 formatlı ise ve ses ayarlarınızdan DTS ve AC3 passtrough işaretli ise, ses datası hiç işlenmeden direkt olarak optik çıkış üzerinden decodere iletilir. Bu durumda ses kartının on board olmasnın veya X Fİ olmasının bir etkisi olmaz. Fakat mp3 müzik dinlerken ses kartı ses kalitesini etkiler diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.