Şimdi Ara

PLAYVISION GERÇEK 5.1 (ANALOG + USB) KULAKLIK ANA KONU *** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
13
Favori
45.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilgimi ceken bir kulaklık deil ama incelemen muthiş gercekten tebrıkler.

o ilk link teki video ne manyak bi şeymiş ya arkama dönüp bakmamak ıcın kendımı nası kastım sorma gitsin :D

pc33d var bende de su an razer chimeria 5+1 arastırıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Jrousseau

quote:

Orijinalden alıntı: Kunter

Konsol ile kullandığımız zaman gerçek 5.1 i nasıl alıyoruz. 5.1 analog çıkış yokken konsollarda? Orayı çözemedim ben.

Ayrıyetten bu ürünü alman gerek konsol için.http://www.playvision.com.tr/HDA-51A.htm

Z5500'e bağlanabiliyor mu peki bu kulaklık? Zannedersem Z5500'ün kulaklık çıkışı stereo. Arkasında analog çıkışlar var hoparlörlere giden ama oraya bağlanırmı bilmiyorum. Bağlanabilse bile sök çıkar çok zahmetli olur.

• quote:

quote:

quote:

Konsol ile kullandığımız zaman gerçek 5.1 i nasıl alıyoruz. 5.1 analog çıkış yokken konsollarda? Orayı çözemedim ben.

Ayrıyetten bu ürünü alman gerek konsol için.http://www.playvision.com.tr/HDA-51A.htm

Z5500'e bağlanabiliyor mu peki bu kulaklık? Zannedersem Z5500'ün kulaklık çıkışı stereo. Arkasında analog çıkışlar var hoparlörlere giden ama oraya bağlanırmı bilmiyorum. Bağlanabilse bile sök çıkar çok zahmetli olur.

Hoparlörlere giden çıkışlar amfide yükseltilip gönderildiği ve akımın kuvvetli olmasından dolayı kulaklığı yakması muhtemel olur. Onun yerine aşağıdaki resimde gözüken woofer üzerindeki RS232 portuna benzeyen ve Z5500'ün decoderinden gelen kablo ucuna uygun bir çıkış yaptırırsanız işinizi görür. Hatta piyasada DTS decoder yokken millet Z5500'ün decoderini ikinci el alıp bir şekilde uydurup ses sistemine bağlıyordu diye hatırlıyorum. Bu konuyu araştırırsanız bir şeyler bulursunuz.

PLAYVISION GERÇEK 5.1 (ANALOG + USB) KULAKLIK ANA KONU ***

• quote:

quote:

quote:

Z5500 subwoofer arkasındaki hoparlör çıkışlarına bağlarsanız kulaklığı uçurursunuz. Sakın yapmayın. Sadece kontrol podundaki kulaklık çıkışına stereo olarak bağlayabilirsiniz.

• "burbarian" Üstad yine seni rahatsız edeceğiz de bende XBox 360 var da bu kulaklık onunla kullanılıyor nasıl bir bağlantı oluşturuluyor... Yani illa öteki aletten de mi almam lazım yoksa 2+1 dahi olsa kullanabiliyor muyum? Hala tam karar veremedim Creative Tactic 3D Alpha'nın 100 milyona düşmesi 2+1 dahi olsa Plantronics Gamecom 377 75 milyon olması kafamı karıştırıyor... Bunu alırsam bütceyi zorlayacağım memnun kalmam diye korkuyorum işin açıkcası... Gönlümden de 5+1 kulaklık var... Tam 5+1 veremese de kulaklıklar (öyle diyorlar bu nasıl bilmiyorum) filmlerde oyunlarda çok daha haz alırım diye düşünüyorum... Kısacası çok kararsızım çok
  • Xbox, ps3 ve pc uyumlu olduğunu belirtmişler. Elimde xbox veya ps3 olmadığından bir yorum yapmam doğru olmaz. Konsol almak gibi bir niyetim de olmadığından kumandadan çıkan 2.5mm jak mikrofon kablosunu da kesip atmayı düşünüyorum da, orijinalliğini bozmak istemiyorum. Ancak steeo çıkış vardır tabii diye tahmin ediyorum. O kadar teknolojik ürünlere bir kulaklık çıkışını esirgememişlerdir. Firma ile görüşmen daha iyi olur. En iyi açıklamayı onlar yapar bence. Gidip dinleyeceğinizi söylüyordunuz 3 kişi, ne yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

Xbox, ps3 ve pc uyumlu olduğunu belirtmişler. Elimde xbox veya ps3 olmadığından bir yorum yapmam doğru olmaz. Konsol almak gibi bir niyetim de olmadığından kumandadan çıkan 2.5mm jak mikrofon kablosunu da kesip atmayı düşünüyorum da, orijinalliğini bozmak istemiyorum. Ancak steeo çıkış vardır tabii diye tahmin ediyorum. O kadar teknolojik ürünlere bir kulaklık çıkışını esirgememişlerdir. Firma ile görüşmen daha iyi olur. En iyi açıklamayı onlar yapar bence. Gidip dinleyeceğinizi söylüyordunuz 3 kişi, ne yaptınız?

Valla şu başlıkta sende olmasan ne yapacağız... İşin garibi yurt dışı kaynaklı inceleme bilgi felan da yok... Bu haftasonu misafirim vardı ondan arkadaşlara da ulaşamadım ama Şirinevlerde ofisi varsa ve orada dinleme imkanım varsa süper iş cıkısı da gidebilirim ki bana çok yakın... Olmadı kendilerini arayacağım... Anlatacağım böyle bakalım ne kadar ilgilenecekler

• merhaba burbarian bir kaç sorum olucaktı bu aralar kulaklık almayı dusunuyorum açıkcası sizin incelemeniz gayet tatmin edici barracuda yı da zamanında deneme fırsatım olmustu
    sizden bu kulaklıgın counter-strike gibi eski bir oyunda nasıl performans verecegini sormak istiyorum cevabınızı bekliyorum. iyi geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: q0Ld

merhaba burbarian bir kaç sorum olucaktı bu aralar kulaklık almayı dusunuyorum açıkcası sizin incelemeniz gayet tatmin edici barracuda yı da zamanında deneme fırsatım olmustu
    sizden bu kulaklıgın counter-strike gibi eski bir oyunda nasıl performans verecegini sormak istiyorum cevabınızı bekliyorum. iyi geceler

Uzun süredir cs oynamıyorum. Razer ile oynadığım dönemlerde arkadaşlarımdaki dsp500 ile karşılaştırdığımda ondan çok daha net yer tayini yapabiliyordum. Dsp500 sahibi arkadaşlarım da dinleyince farkı hissetmişlerdi. Playvision ile hiç cs denemedim ama yeni oyunlarda aldığım sonuç razerden çok daha berrak olduğu. Yalnız cs eski bir oyun olduğundan ve 5.1 desteklemediğinden playvision dahil hiç bir kulaklıkta gerçek 5.1 ses alamazsınız. Yeni oyunlarda 5.1 desteği var. Fps oyunlarında genel olarak ayak sesleri önemli olduğundan başarılı sonuç verir diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar, geçen cumartesi günü zar zorda olsa kulaklığı test etmek için Şirinevler'e gidebildim. Ofis, metro istasyonunda indikten sonra yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde. Telefonda GPS olduğu için çok rahat buldum. Şansıma Burak Bey'de ofise yeni gelmiş. Baya ilgilendi kendisi sağolsun.

Açıkcası kulaklık ile ilgili bekletim çok fazla değildi fakat kulaklığı elime alıp incelediğimde malzeme kalitesi direkt dikkatimi çekti. Jakların altın kaplama olması, kulaklık menteşekerinin metal, kulak pedlerinin kadife olması gibi. Orada bulunan bir laptop'a S-link marka 7.1 USB ses kartı bağlamışlar. Ses testini bu kart ile yaptım. Youtube'da belirlediğim bir kaç 3D ses videosu vardı. Başta onları test ettim. Surround kalitesi gerçekten çok iyidi. Daha sonra Flash memory'de getirdiğim bazı müzikleri denedim. Müzik performansında basslar gerçekten çok derinden geliyor ve en güzeli tizz seslerinde çok net duyulması. Normalde bu tip oyun kulaklıklarının tizzleri pek iyi olmuyor.

Sonuçta kendi bilgisayarınız olmadığı için çok detaylı test yapamıyorsunuz. Daha önceden sayın @burbarian'ın incelemesini bir çok defa detaylı okuduğum için yaklaşık 10 dakikalık inceleme sonucunda ürün gerçekten içime sindi ve buraya kadar gelmişken almadan gitmek istemedim. İyiki de almışım..:) Hafta sonu ve dün akşam kendi PC'im de detaylı test etme şansım oldu. Ses kartım on board olmasına rağmen ses kalitesi şuan için beni tatmin etti. Belki ileride daha kaliteli bir kartı alırım. Evde 5.1 MKV filmler ile test ettim. Kulaklık asıl performansını işte o zaman göstermeye başladı. Bir arkadaşımda Roccat Kave kulaklık var. Daha önce onuda inceleme şansım olmuştu. Titreşim olayı Kave'de çok verimli değildi. Fakat playvision kulaklığın titreşim dengesi çok iyi ve kumanda üzerindeki sub kanalından çok ince ayar yapabiliyorsunuz. Patlama efektlerinde çok güzel titreşim yapıyor ve resmen patlamayı hissediyorsunuz.

Oyun olarak son zamanlarda en çok oynadığım Call of Duty Modern Warfare 3 üzerinde ilk testimi yaptım. Filmlerdeki kadar oyunlardaki efekt ve sesleri en ince ayrıntısına kadar duyabildim. Ayak seslerinden konuşmaların yönüne kadar hem ses hem de surround etkisi gayet güzel.

Ayarlayabilirsem, arkadaşımdan Roccat Kave'ini bir kaç günlüğüne ödünç isteyip, benim kulaklık ile bir karşılaştırma testi yapıcam. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim, ses ve malzeme kalitesi olarak Roccat'tan bir eksiğini hissetmedim. Hatta bazı noktalarda daha iyi olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Bir de aradaki Fiyat/Performans oranını siz düşünün. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

• Arkadaşlar Merhaba

Ben PS3'de kullanmak üzere gerçek 5.1 veren kulaklık arıyorum.
    Malum PS3 den optik çıkış var.. o yüzden optic çıkışlı decoderli kulaklıklar (sharkoon, senhieizer, Razor vb.) çok pahalı..

aklıma şöyle bir şey geldi..

Bende Logitech Z 5500 var. Malum decoderi var DTS, 5.1 çözüyor. Z 5500 PS3 bağlı optic olarak.
    Gerçek 5.1 kulaklık alsam z5500 ün decoderinin üzerindeki kulaklık çıkışından yine aynı dijital kalitede kulaklıktan gerçek 5.1 veya DTS ses alabilirmiyim?
  • Çok iyi kulaklık
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

quote:

Orijinalden alıntı: q0Ld

merhaba burbarian bir kaç sorum olucaktı bu aralar kulaklık almayı dusunuyorum açıkcası sizin incelemeniz gayet tatmin edici barracuda yı da zamanında deneme fırsatım olmustu

Uzun süredir cs oynamıyorum. Razer ile oynadığım dönemlerde arkadaşlarımdaki dsp500 ile karşılaştırdığımda ondan çok daha net yer tayini yapabiliyordum. Dsp500 sahibi arkadaşlarım da dinleyince farkı hissetmişlerdi. Playvision ile hiç cs denemedim ama yeni oyunlarda aldığım sonuç razerden çok daha berrak olduğu. Yalnız cs eski bir oyun olduğundan ve 5.1 desteklemediğinden playvision dahil hiç bir kulaklıkta gerçek 5.1 ses alamazsınız. Yeni oyunlarda 5.1 desteği var. Fps oyunlarında genel olarak ayak sesleri önemli olduğundan başarılı sonuç verir diye düşünüyorum.

cevap icin tesekkürler hocam ben birazdaha düşüneyim =)

• @burbarian,

Kulaklık konusunda tecrübe ve bilgine dayanarak bir tavsiye istemiştim ama cevap gelmedi.
  • @nodar kusura bakma diğer sayfada kalmış mesajın gözümden kaçmış. Kablosuz kulaklıklardan philips, sony ve akg dinledim. Tercihimi AKG T912 den yana kullandım. Çok da memnunum. Basları çok derin, hışırtının da etkisiyle tizler biraz fazla ancak genel olarak oldukça tatmin ediyor. Sadece geceleri film izlerken kullanıyorum. Hışırtıdan dolayı müzik için çok uygun olmadığını düşünüyorum. Tabii hard rock, metal tarzı müzik dinliyorsanız hışırtı belli bile olmaz ancak soft müziklerde dip gürültüsü rahatsız edici olabilir. Ergonomisi oldukça iyi. Yün benzeri pad kullanmışlar. Kafayı sıkmıyor, biraz gevşek diyebilirim. Kafası büyük olanlarda bu sorun pek olmaz. Şarj ünitesi güzel. Üstüne koyunca şarj ediyor. Tam dolu pillerle 15 saat gidiyormuş. Aralıksız o kadar süre dinlemediğim için tam süreyi ölçmedim. Tavsiye edebilirim. Ancak mutlaka mağazada görüp, takıp, dinleyip öyle karar verin. En sağlıklısı odur. Kablo karmaşası olmayışı sebebiyle çok rahat. Gece balkona sigara içmeye çıkarken kafamdan çıkarmıyorum. Perdeyi aralayıp dışarıdan filmi izlemeye devam ediyorum. Yalnız kablosuzlar ses kalitesi olarak kabloluların yerini tutamazlar. Umarım yardımcı olmuşumdur.

• @burbarian

sevgili burbarian bir cok yazını okudum ve bende senden bir konuda yardım almak istiyorum .

şu sıra fena halde razer chimeria 5+1 kulaklık almak için yanıyorum :D konu açtım bazı konularada yazdım ama sonuc alamadım , hiç bir yerde tam detay lı bir bilgi bulamadım bir kac video var youtube de ama ıng yok malum anlatıyolar ama anlamıyorum :(
    daha once senheiser pc33d kullandım cok sıktı kafamı ve bı turlu ısınamadım razer megalodon kullandım cok temız ve net sesı vardı ama kesınlıkle volume eksıklıgı cok fazlaydı oda ses yukseklıgı olarak doyurmadı .

acaba chimeria 5+1 hem ses sevıyesı hem ergonomı hemde ses temızlıgı acısından ne kadar ıyıdır yada karızmasını bır kenara bırakıp baska bır kablosuz ve daha ıyı olan kulaklıgamı yonelsem , hem oyun hem fılm ıcın saglam bısı arıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elit-

@burbarian

sevgili burbarian bir cok yazını okudum ve bende senden bir konuda yardım almak istiyorum .

şu sıra fena halde razer chimeria 5+1 kulaklık almak için yanıyorum :D konu açtım bazı konularada yazdım ama sonuc alamadım , hiç bir yerde tam detay lı bir bilgi bulamadım bir kac video var youtube de ama ıng yok malum anlatıyolar ama anlamıyorum :(
    daha once senheiser pc33d kullandım cok sıktı kafamı ve bı turlu ısınamadım razer megalodon kullandım cok temız ve net sesı vardı ama kesınlıkle volume eksıklıgı cok fazlaydı oda ses yukseklıgı olarak doyurmadı .

acaba chimeria 5+1 hem ses sevıyesı hem ergonomı hemde ses temızlıgı acısından ne kadar ıyıdır yada karızmasını bır kenara bırakıp baska bır kablosuz ve daha ıyı olan kulaklıgamı yonelsem , hem oyun hem fılm ıcın saglam bısı arıyorum .

Razer chimeria hakkında bilgim yok ancak o markanın dandik bir ürününe rastlamadım. En azından internette öyle bir yorum okumadım. Ses kartın ne? Eğer iyi bir ses kartın varsa en güzel sesi analog kulaklıkla alırsın. Sesin az gelmesi sorun oluyorsa çok yüksek sesle kullanıyorsun demektir. Usb ses kartlı kulaklıklardaki ses şiddeti, iyi bir ses kartına bağlı olan analog kulaklığın yanında düşük kalabilir. Bu konudaki playvisionu tavsiye ederim. Hard rock, gothic ve folk metal dinlerim genelde. Sesi sonuna kadar açamıyorum, kulaklarım kaldırmıyor artık. Sanırım yaşlanıyorum. Bir de kablosuzların ses kalitesi ve şiddeti şu anki teknolojiyle kablolulardan geride. Ses sinyalini dijital olarak kablosuz aktarıp sesi kulaklığa çözdürdüklerinde aradaki o fark kapanacak. Tabii kafamız o radyasyonla ne kadar sağlam kalır o da ayrı konu. Çok kulaklık kullandım ama 500-600 lira vermek bana pek uygun gelmiyor. Tabii tercih meselesi, saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 3 Mart 2012; 2:39:22 >

• CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO PCI-E

ses kartım bu , razer karizması ile beni cezbediyo ama sırf kalite kokuyor diyede hemen zıplamak istemiyorum kulaklık meselesinde baya bi hırpalandım çünkü bir türlü aha bu benim aradıgım sey diyemedim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elit-

CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO PCI-E

ses kartım bu , razer karizması ile beni cezbediyo ama sırf kalite kokuyor diyede hemen zıplamak istemiyorum kulaklık meselesinde baya bi hırpalandım çünkü bir türlü aha bu benim aradıgım sey diyemedim :(

Ses kartın iyiymiş, o yüzden analog kulaklık bakmanı tavsiye ederim. Mümkünse deneyip de al.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrazyHunter81 -- 18 Temmuz 2013; 17:38:54 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.