Şimdi Ara

Playstation VR kendi İşleme ünitesiyle geliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet yeni güçlendirilmiş PS4 muhabbetleri dönüyordu. Mesut çevik te VR için ps4 donanımının yetmediğini VR a özel bir ps4 çıkacağını söylüyordu, Ps4 ün tepe noktasından da güçlü bir playstation düşünülebilir deniyordu.

Bunları geçelim belki yine olabilir ama Unite 2015 konferansında Playstation VR kısmında beklenen açıklama geldi gibi.

Video nun 14:00 sinden itibaren muhabbet dönmeye başlıyor. Özet geç derseniz VR için harıci bir işlem ünitesi geleceği gibi birşeyler çıkıyor.

Yarın BSC detayının anlatır artık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 2 Kasım 2015; 22:29:10 >

• Burada sözü edilen ünite anladığım kadarıyla sensörlerden gelen datanın işlenmesi ve kask üzerindeki gecikmenin en aza indirilmesinden sorumlu. Yani ek bir işlem ünitesi değil ki PS4 üzerinde en azından harici bir ekran kartını kaldırabilecek güçte bir bağlantı portu yok. Grafiklerde etki olmayacak.

60FPS / 120FPS geyiği ise Playstation 4 üzerinde sanal olarak FPS çoğaltma yapılacak ki mide bulantısı baş dönmesi olmasın. Oyun 30 FPS çalışıyorsa 60 FPS'e 60 FPS çalışıyorsa 120 FPS'e yükseltilecek.

Bunu yaparken de makine iki farklı kare arasına uygun bir başka kare yerleştirme işini yürütecek. Televizyonlardaki ya da 3D filmlerin bazılarında yer alan bir teknoloji. Fakat bu işlem de yine PS4 üzerinden yapılacak. Sony, bu işin az yük bindirdiğini iddia ediyor.
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Mesut bey güçlü isleme unitesi derken güçlü kismini belirtmeleri grafik yükünü ordan karsilayacaklarini belirtme amacli gibi,hic imkani yok mu boyle bir olayin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten bilinen bir şeydi, amacı donanımı desteklemek değil görüntüyü hem tv'ye hemde gözlüğe aktarmak ve gecikme süresini düşürmek. Ps4 VR için gayet yeterli donanıma sahip, iş oyun motorunda bitiyor. Yeni bir ps4 modeli hayal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 2 Kasım 2015; 22:26:33 >
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1133195

NeoGaf ta muhabbetler harici ünite yönünde( tabi muhabbeti çeviren kitlerde işin uzmanı değil düşündükleri) . Oratalık biraz karıştıktan sonra bir açıklama gelir sanırım sony tarafından yada içerden birilerinden.
  • Eğer gerçekten VR ile yeni bir ps4 piyasaya sürülürse artık bıktım anında satıp pc alırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR ertelenip, PS5'i pazarlamak için kullanılsa daha iyi olurdu.

VR etkileyici olsa da, dar bir kitleye hitap eder. Oyun oynayacağım diye dünyadan soyutlanmak, herkese göre değil.
    PS4'le yarım yamalak sunulursa, anlamını iyice yitirir.
  • Yeni bir ps4 modeli sony nin kendi ayağına sıkması demektir. Öyle bir saçmalık olamaz. O zaman şu iki yıllık konsolları kaldırıp atalım daha iyi.

Gerçi bu salaklardan herşey beklenir. Bu yazılımını geliştirenleri ve ceosunu ıslak odunla dovmek gerek. 2 senedir hala çözülemeyen problemleri var psn in.

• quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

VR ertelenip, PS5'i pazarlamak için kullanılsa daha iyi olurdu.

VR etkileyici olsa da, dar bir kitleye hitap eder. Oyun oynayacağım diye dünyadan soyutlanmak, herkese göre değil.

Kinect gibi düşünme hocam bunu. Ölü bir teknoloji değil. Gelecek vr oculus rift ve htc vive gibi cihazlarda. Deneme fırsatım oldu. İnan başka hiç bir şeye benzemiyor. O youtube da izlediğin 2d videolar hiç bir şey göstermiyor. Kesinlikle denemeden bir şey anlaşılmaz.

• Oculus'u bir fuarda deneme fırsatım oldu, klasik roller coster. Arkadaşlar video'mu da çekti, istediğin kadar bu oyun de kendi kendine ama yandakiler tutmasa yere yapışıyorsun. Sürekli arkaya arkaya gidiyorum :)

VR için bir tarih var mı bilmiyorum ama çıktığında alırım.. ben ki normal korku oyunu açmaktan kaçarım, bu nesilde koltukta kalpten gider miyiz nolur göreceğiz artık.
  • Merakla bekliyorum bakalım, alıp oynuyacağımdan değilde outlast tarzı bir oyun fena etkilerdi herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

VR ertelenip, PS5'i pazarlamak için kullanılsa daha iyi olurdu.

Kinect gibi düşünme hocam bunu. Ölü bir teknoloji değil. Gelecek vr oculus rift ve htc vive gibi cihazlarda. Deneme fırsatım oldu. İnan başka hiç bir şeye benzemiyor. O youtube da izlediğin 2d videolar hiç bir şey göstermiyor. Kesinlikle denemeden bir şey anlaşılmaz.

Kinect gibi düşündüğümü veya 2d videolar üzerinden yorumladığımı nereden çıkardın?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.