Şimdi Ara

Playstation VR | ANA KONU (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.817
Cevap
76
Favori
174.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tkelpetin

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

bazı v1 sahipleri, v2 yi bekleyenleri aşırı eleştiriyor. biz size diyormuyuz gitmişiniz eski teknoloji almışınız satarken görürsünüz diye. biraz saygılı olun. bizde paramızın değerini sizin kadar biliyor bizde hesap kitap yapıyoruz.

birde beklemek derken zaten ürün kasımdan beridir çıktı satılıyor. 6 ay sonra satılacak bir şeyden bahsetmiyoruz.

Dostum eskimiş teknoloji dediğin nedir bir açarmısın ?
    biz şu andaki tek teknolojiyi kullanıyoruz? siz ise almadığınız birşeyi kullanmadığınız birşeyi eskitip yenisi daha iyi diyorsunuz?
    Şu an vr2 varmı ?
    ben çıkınca alacağım mesela ogünde diğerini satacağım o güne kadarda vr ımı kullanmış ve incelemiş olacağım bu arada.
    bu bizim yanı kullananların tercihi sizin söyledikleriniz bence daha gereksiz ve herşeyi biliyor manasında.

hocam eskimiş teknoloji derken abartılı bir dil kullandım. orada anlayan anlayacağını anladı sen anlamamışsın zaten demekki laf sana değildi. sen o mesajı yok say mesaj gideceği yere gitmiştir. benim gerçek düşüncem v1 eski teknoloji değil. ancak v2 piyasada yaygınlaştımı illaki 2. el piyasasında arada fark olacaktır. ps4 slim ile ps4 fat kasadan örnek alıyorum. v1 de alınıp kullanılabilir v2 de beklenebilir diyorum ama bunu aşırı polemik yapanlar var.

• alperyaman kullanıcısına yanıt
    Herşeyiyle çalışıyor. Ben kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gameingo

Şu v2 meselesi çok kafanızı yormasın arkadaşlar. Evinde hdr TV'si olanlar düşünebilir fakat hdr tv olmayanlar ya da alma ihtimali olmayanlar için V1, V2'den daha mantıklı. Bildiğim kadarıyla V2'de dahili kulaklıklar olacakmış (ekstradan arkada bir de kulaklık çıkışı var). Malum kulaklık denen alet çabuk bozulabilen bir şey. V1'in kulaklığı bozulsa alırsın yeni birtane daha cihazın arızasız olur, V2'de bozulsa cihazın ya arızalı ya da tamir görmüş olacak. Bunu da dikkate almanızı tavsiye ederim..

yanlış bilgiye sahipsiniz.

cuh-zvr2 de kulaklık yeri var. hatta eksiği yok fazlası var. kulaklık tutucu yer bile yapmışlar zvr2 de. cuh-zvr1 yani ilk model ps vr de bu kulaklık tutucu yer yok. kablo incelmiş ve daha uzunmuş. zvr2 de fazlalıklardan kurtulmuş kullanımı daha kolay olmuş ps vr. kulaklık kontrolleride kaskın üzerine taşınmış. zvr1 kullanırken elimle arayıp duruyordum şu ses açma kapama nerede diye şimdi kaskın üzerinde nerede olduğunu bileceksiniz. daha kullanışlı olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=XREsEL8vb_0

Playstation VR | ANA KONU

Hocam şu v2 yi alında biz de kurtulalım . Konuya ne zaman girsem sürekli sizin v1 ı gömen v2 öven yorumlariniz inanın sıktı şahsen. Alacaksanız alın sürekli sürekli aynı şeyleri okuyorum konuyu ps vr v2 mi yapsak yani biz bir şey okumayalım. 3 tane peş peşe bu tarz mesaj atmışsınız. Arkadaşa da öyle yazmışsınız ki bende zannettim cidden baya yanlış tarif etmiş falan. Kulaklık var demiş sanırım sadece , sizde sadece giriş mi var diyorsunuz. Ben o kulaklığı 1 kere kullanmadım çokta umrumda değil ama kullanan içinde baya sorun demek ki sürekli ondan bahsediyorsunuz. Birde hdr için kablo sök tak olayı yok . Bu iyice şu olaya benzedi ı phone 7 çıkar sonra bir iki küçük özellik koyar ı phone 8 i çıkarırlar millet oooo büyük teknoloji vs vs der. Mesela ı phone x sınırsız ekran ve konuşan emoji yaptı ikisi de çok önceden yapılmış teknoloji. Ama millet koptu.Bu demek degil ki i phone x kotu ama bazıları gereksiz abarti yorumlar yapiyor bence. Yanı demem o ki elelam üretir biz böyle tartışırız. Alın geçin hocam sizin kadar burda v2 v2 diye yazan da yok hala ps3 kullanan bir sürü insan var o zaman biz de paramizin kıymetini biliyoruz yada ps3 sahiplerinin morali bozulmasin diye sony açıklamadı ps3 sahipleri üzülüyor vs mi diyelim çocuk gibi. Alınca burada deneyimleri paylaşırsınız iki versiyon arasındaki farkları video çekip atarsınız. Görüntü de vs de fark var mi video atarsınız ona lafım yok yanlış anlamayın lütfen. Bu tarz olsa hem foruma hem herkese faydalı olur insanlar kararını somut videolar ile sizin deneyimleriniz ile görür karar verir o zaman.

hocam sivri dilinizi bir kenara bırakın. sert eleştiri yapmanız size bir fayda getirmez.

kulaklık ile ilgili yazdım ki bir yanlışlık varsa düzeltelim konuya faydamız olsun diye. burada kulaklık kullanılırmı kullanılmazmı o kişinin tercihi ben bu tip tercih meselesi şeklinde yaklaşmadım konuya. direk yanlış bilgi paylaşımı üzerine başka bir bilgiyi ortaya koydum. ha sizede yazayim:
    arkadaş "kulaklık var" dememiş. "dahili kulaklık var" demiş. ve eklemiş: "vr 'v2' de kulaklık bozulursa kulaklığı değiştiremeyiz, 'v1' de yeni kulaklık takarız bozuk vr olmamış olur" gibi bir sonuç çıkarmış. halbuki v1 ile v2 de de harici kulaklık girişi var. ha v2 de kulaklık girişini kaska koymuşlar arkadaş bunu görmemiş olabilir ben resimli videolu paintte uğraştım cevap yazdım siz konuyu anlamadan beni eleştirmişsiniz hata yapmışsınız. burada kulaklığı tartışmıyorum. dahili harici meselesini konuşuyorum.

dh forumda ve discord gibi yerlerde v2 çıktı diye benim gibi v1 almaktan vazgeçenler var. bu bir tercih meselesidir. ardı ardına attığım 3 mesajın 2si bana yapılan alıntıda sorulan soruya cevaptır. bu size neden fazla geldi? bana sorulan sorulara cevap yazmayim mi?

fiyat ile ilgili olarak şu fiyat bilgisini paylaşim burada not olarak bulunsun:

tr de
    + 1650tl zincir mağazalarda teksonsa vatan mediamarket "v1" kask+kamera+oyun şeklinde düştü. şimdi 1900tl.
    + 1650tl teknosada 1 kereliğine "v1" kask+kamera+2 oyun şeklinde oldu.
    + 1450tl internette hepsiburadada "v1" kask+kamera+oyun şeklinde oldu. şimdi 1650tlye kadar bulunabiliyor.

yurtdışında
    + 960tlye amazon.comda tr kapı teslim "v1" kask+kamera+gt sport oyun 3,55kurdan düştü 200usd+masraflar olarak. şu anda bu set "v1" olarak 260usd+masraflar olarak var. kur 3,80den 1300tlye tr kapı teslim geliyor "v1" gt sport.
    + 1600tlye amazon.comda tr kapı teslim skyrim set "v2" kask+kamera+oyun+2move kol 3,55kurdan 350usd+masraflar bf haftası geliyordu. şu anda 3,80kurdan 450usd+masraflar 2100tlye geliyor. "v2" olarak.
    + 1950tlye amazon.de den "v2" kask+kamera+vrworlds 400€+masraflar geliyor tr kapı teslim.

trye tahminim "v2" mart ayı gibi gelir. açıkçası birde yüksek fiyattan gelirse abd den skyrim set almak daha mantıklı geliyor bana. ancak abd de ki vr kutusu türkiyedeki 220v ile çalışıyormu biliyor musunuz?

• recozbek kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba;
    PSVR'ye görüntüyü aktaracağımız mediaplayer'daki filmin 3D olması gerekiyor değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperyaman

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu v2 meselesi çok kafanızı yormasın arkadaşlar. Evinde hdr TV'si olanlar düşünebilir fakat hdr tv olmayanlar ya da alma ihtimali olmayanlar için V1, V2'den daha mantıklı. Bildiğim kadarıyla V2'de dahili kulaklıklar olacakmış (ekstradan arkada bir de kulaklık çıkışı var). Malum kulaklık denen alet çabuk bozulabilen bir şey. V1'in kulaklığı bozulsa alırsın yeni birtane daha cihazın arızasız olur, V2'de bozulsa cihazın ya arızalı ya da tamir görmüş olacak. Bunu da dikkate almanızı tavsiye ederim..

yanlış bilgiye sahipsiniz.

cuh-zvr2 de kulaklık yeri var. hatta eksiği yok fazlası var. kulaklık tutucu yer bile yapmışlar zvr2 de. cuh-zvr1 yani ilk model ps vr de bu kulaklık tutucu yer yok. kablo incelmiş ve daha uzunmuş. zvr2 de fazlalıklardan kurtulmuş kullanımı daha kolay olmuş ps vr. kulaklık kontrolleride kaskın üzerine taşınmış. zvr1 kullanırken elimle arayıp duruyordum şu ses açma kapama nerede diye şimdi kaskın üzerinde nerede olduğunu bileceksiniz. daha kullanışlı olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=XREsEL8vb_0

Playstation VR | ANA KONU

Yanlış verdiğim bilgiyi belirtir misiniz?

v2 de de v1 deki gibi harici kulaklık var. siz v2 de dahili kulaklık var demişsiniz.

Yani demek istediğiniz "V2'deki kulaklık da tamamen cihazdan ayrılabiliyor" mu?

V2 deki kulaklık cihazdan tamamen ayrılıyor evet. Gözlüğün arka kısmında 1 klips ve 1 de kulaklık girişi var o 2 girişe takılıyor.

Bu arada V2 yi amazon.de den sipariş ettim 3. Günde teslim edildi, bu kadar hızlı beklemiyordum.

Vr worlds ve kamerasıyla bana 1.820 tl ye denk geldi. V1 denemediğim için kıyaslayamıyorum ama 4k tv ve ps pro ile denedim gayet hoşuma gitti.

hocam setten demo disk çıktımı? birde vr worlds ilk v1 içinden çıkan aynısımı yada versiyon 2 diye birşey duydum bu demo disk versiyon 2 mi yoksa vr worlds verisyon 2 mi anlamadım?

birde v1 de kask içinde buğu yapıyordu. bu v2 de aynı şekildemi buna bir çözüm bulmuşlarmı yoksa?

+ abd deki vr kutusu 220v elektrikte çalışıyor mu biliyor musunuz?

• tsomania T kullanıcısına yanıt
    Hayir gerekmiyor kisisel projeksiyon cihazı gibi düşünün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ps4 de hareketli move oyunları oynamak için illa gözlük mü gerekli.

Ps3 vardı bende. Onda hareketli kollara oynayabiliyordum. Spor oyunlarını falan.

Acele cevap verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Inpatient | Çıkış Fragmanı | PlayStation VR

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

The Inpatient | Çıkış Fragmanı | PlayStation VR

Beklediğim oyunlardan . Stranger Things nasıl olacak acaba bir de the london un devamını bekliyorum , çok iyi oyundu.

• Normalde eklemeyecektim ama izlerken acaip güldüm bu yüzden ekliyorum gülmek isteyenler göz atabilir

Oyunun adı The Inpatient adlı PS VR Özel oyunu

• Aim controlleri aldım sonunda arkadaslar 2.el farpoint bundle buldum 400 liraya aldım sizce nasıl fiyat şehir dışında olduğum için henüz denemedim ama zevk alırım umarım

• The inpatient beraber almak isteyen olursa ben sec hakkına talibim

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihsar

Aim controlleri aldım sonunda arkadaslar 2.el farpoint bundle buldum 400 liraya aldım sizce nasıl fiyat şehir dışında olduğum için henüz denemedim ama zevk alırım umarım

fatih kardeşim selam. aim controller çok hassas ve ateş etme hissini sonuna kadar veren bir cihaz. VR gözünde + alet elindeyken serbest atış keyfi başka, VR gözündeyken aleti gözüne yaklaştırıp göz gez arpacık yaparak atış yapma gerçekliği bambaşka. Adamlar onu bile yapmışlar :) Cihaz şuan da FARPOINT ile kusursuz çalışıyor. Küçük bir ayrıntı vereyim sana. RESIDENT EVIL, FAR POINT, ROBINSON gibi oyunlar yürümesi bol oyunlar olduğu için ayakta oynadığın zaman keyfi çıkıyor. Ama unutmayın ki hangi oyun olursa olsun PSVR cihazı OTURARAK OYNAMAYA AYARLI üretilmiş bir cihazdır. Kullanım kılavuzunda bile yazıyor. Bir çocuğumuz bu tarz yürümeli koşmalı oyunu ayakta oynadığımız için başımız dönüyor. Hatta oyun içinde hem kafamızı sağa sola çevirip hemde gamepad ile de aynı anda sağa sola dönme yapınca iyice allak bullak oluyoruz. Bu yüzden Fatih kardeşim aklında olsun. AIM CONTROLLER çok hassas bir cihaz olduğundan eğer FARPOINT i ayakta oynarsan karakter yürürken sende yerinde yürü :) ciddi diyorum bak. adım atıyor gibi yerinde yürü. sağa sola döneceğin zamanda çok ani hareketler hızlı hareketlerden kaçın. o ince ayarı yakaladın mı aralıksız oynarsın oyunu. 3-4 arkadaşla bu şekilde oynadık ve 1.5 saat hiç bıkmadan oynadık. bilgin olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

quote:

Orijinalden alıntı: fatihsar

Aim controlleri aldım sonunda arkadaslar 2.el farpoint bundle buldum 400 liraya aldım sizce nasıl fiyat şehir dışında olduğum için henüz denemedim ama zevk alırım umarım

fatih kardeşim selam. aim controller çok hassas ve ateş etme hissini sonuna kadar veren bir cihaz. VR gözünde + alet elindeyken serbest atış keyfi başka, VR gözündeyken aleti gözüne yaklaştırıp göz gez arpacık yaparak atış yapma gerçekliği bambaşka. Adamlar onu bile yapmışlar :) Cihaz şuan da FARPOINT ile kusursuz çalışıyor. Küçük bir ayrıntı vereyim sana. RESIDENT EVIL, FAR POINT, ROBINSON gibi oyunlar yürümesi bol oyunlar olduğu için ayakta oynadığın zaman keyfi çıkıyor. Ama unutmayın ki hangi oyun olursa olsun PSVR cihazı OTURARAK OYNAMAYA AYARLI üretilmiş bir cihazdır. Kullanım kılavuzunda bile yazıyor. Bir çocuğumuz bu tarz yürümeli koşmalı oyunu ayakta oynadığımız için başımız dönüyor. Hatta oyun içinde hem kafamızı sağa sola çevirip hemde gamepad ile de aynı anda sağa sola dönme yapınca iyice allak bullak oluyoruz. Bu yüzden Fatih kardeşim aklında olsun. AIM CONTROLLER çok hassas bir cihaz olduğundan eğer FARPOINT i ayakta oynarsan karakter yürürken sende yerinde yürü :) ciddi diyorum bak. adım atıyor gibi yerinde yürü. sağa sola döneceğin zamanda çok ani hareketler hızlı hareketlerden kaçın. o ince ayarı yakaladın mı aralıksız oynarsın oyunu. 3-4 arkadaşla bu şekilde oynadık ve 1.5 saat hiç bıkmadan oynadık. bilgin olsun

Çok teşekkürler tavsiyelerin için hocam dediğin gibi baş dönmesi miğde bulantısı oluyor arada ama tavsiyelerini uyguluycam oynama süremi dahada uzatır umarım 👍🏻

• The Inpatient - PS VR Horror - Can Hollie Last 30 Minutes?!

• Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim şu vr ne zaman bf cod gibi standart fps oyunlarınada gelecek kadar yaygınlaşır sizce ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • the inpatient türkçemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkelpetin

the inpatient türkçemi?

malesef hocam
  • https://shiftdelete.net/sony-yeni-bir-patent-aldi/amp

• quote:

Orijinalden alıntı: Illusive Man

Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim şu vr ne zaman bf cod gibi standart fps oyunlarınada gelecek kadar yaygınlaşır sizce ?

Selam kardeşim. Direkt olarak BF ve COD gibi oyunları ne zaman oynarız diye soruyorsan PLAYSTATION 5 çıkınca onunla birlikte geliştirilecek olan PSVR2 ile birlikte geçiş yapılır diye düşünüyorum. Yani kafadan 5 sene beklemen lazım böyle bir teknoloji için. Ama PS4 + PSVR ile benzeri oyunları nasıl oynarım diyorsan şuanda gidip bir AIM CONTROLLER alabilirsin ve FARPOINT oyununu oynayabilirsin. 2018 yılı içerisinde çıkacak olan ALVO oyunu da sana COUNTER STRIKE tadı verecektir. Bunun gibi bir kaç oyun daha 2018 de çıkacak zaten. SONY bunu açıkladı.
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.