Şimdi Ara

PlayStation Türkçe Oyunlar Listesi | İlk Sayfayı Son Güncelleme : 5 Temmuz 2023 (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.715
Cevap
301
Favori
273.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi Geceler. Listeye eklenen 3 yeni oyun var.

- POPÜLER (3.Parti) PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE;-

NOT: Oyunların mağaza sayfasına gitmek için ismine tıklayın.

20- Subnautica [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

PlayStation Türkçe Oyunlar Listesi | İlk Sayfayı Son Güncelleme : 5 Temmuz 2023

21- Hitman: Absolution HD [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

- DİĞER PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE;-

92- Suicide Guy: Sleepin' Deeply [Türkçe Metin Desteği]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciteen -- 12 Ocak 2019; 2:17:52 >

• inciteen kullanıcısına yanıt
    Subnautica'yı Xbox'a aldım muhteşem bir oyun olmuş. Türkçe çevirisi oldukça başarılı tavsiye ederim herkese. Yabancı bir gezegende hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun yalnızlık hissini çok iyi vermiş. Marslı filmini hatırlattı birazcık bana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sine-FİL

Subnautica'yı Xbox'a aldım muhteşem bir oyun olmuş. Türkçe çevirisi oldukça başarılı tavsiye ederim herkese. Yabancı bir gezegende hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun yalnızlık hissini çok iyi vermiş. Marslı filmini hatırlattı birazcık bana.
    Benim de beklediğim bir oyundu. Ama şimdilik fiyat düşmesini bekleyeceğim. Marslı benzetmesi de güzel olmuş. :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İlla ki girer indirime xbox fiyatı çok uygun olduğu için aldım bende. :) Gördüğüm en başarılı çevirilerden birisi bu oyunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu her güncellemede sıkı sıkıya takip eden herkese teşekkür ederim. Listenin işe yaradığını görmek beni mutlu ediyor. En azından gelen çoğu mesaj o yönde :))

Neyse efendim konuya girecek olursam, benim farklı bir huyum daha var. Her yıl ocak ayında (günü belirsiz) PS Store'da bulunan oyunları en baştan şekilde gözden geçiririm. Bunu yapma sebebim, içlerinden biri bile Türkçe dil desteği almışsa öğrenmem oluyor. Yaklaşık 2.500 civarı oyun olduğunu düşünürsek, boş vakitlerimden faydayalanarak 1 haftada falan tamamlıyorum. Dün bu tarama işlemini tamamladım. Bu sene de sonradan Türkçe desteği alan pek fazla oyun çıkmadı. Ama bu mesajda 1 tane çok sağlam Türkçe oyun duyurusu olacak. Eminim önceden bilenler vardır ama bilmeyen ve oyunu bekleyenler için (ben de dahil) çok güzel bir haber olacaktır...

İşte o oyun, Days Gone'dan sonra çıkacak Türkçe dil desteğine sahip en büyük ikinci oyun.

İsmi,
    The Sinking City

Ünlü oyun firması Frogwares, Eski yayıncısı ile olan ilişkisini bitirip Bıgben ile anlaşınca getirdikleri ilk oyun Türkçe destekli geliyor. Öncesinde hatırlarsınız ki Sherlock Holmes oyunları Türkçe dil desteğiyle gelmesine rağmen konsol tarafında dil desteği verilmiyordu. Ama bu defa Bıgben sayesinde sorun aşıldı. Kaynak sağlam merak etmeyin :)

Bunların dışında genel ps store taramam sayesinde Türkçe olduğunu veya Türkçe geleceğini hatta şimdi Türkçe olmayıp, bu yıl içinde Türkçe desteği gelmesi beklenen oyunlara geçiyoruz.

- PlayStation 4 EXCLUSIVE OYUNLAR BÖLÜMÜNE -

4- Days Gone™ Dijital Deluxe Sürüm [Türkçe Altyazı] 26 Nisan 2019

https://www.playstation.com/tr-tr/games/days-gone-ps4/

- POPÜLER (3.Parti) PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE EKLENEN OYUNLAR -

4- The Sinking City [Türkçe]

- DİĞER PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE EKLENENLER-

93- Deponia Doomsday [Türkçe] - 27 Şubat 2019

94- RIVE [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

95- Bad North [Türkçe Metin Desteği]

96- Memorrha [Türkçe] - Yaz 2019

Hepsinden bir kenara Türkçe desteği alması beklenen ancak ne zaman olduğu belli olmayan da bir oyunumuz var. Oyun kafa karışıklığı yaratmaması için listeye eklenmedi. Tıpkı Stardew Valley gibi.

Bu oyunun ismi de My Memory of Us. İsteyen oyunu şimdi temin edebilir ancak dil desteği bu yıl içinde belirsiz bir günde gelecektir.

Emeğine sağlık dostum. Harika bir haber. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sine-FİL

Emeğine sağlık dostum. Harika bir haber. :)
    Ne demek hocam. Ben teşekkür ederim :)) Belki ben abarttım bilmiyorum ama The Sinking City haberi beni çok mutlu etti. Oyun çok güzel görünüyor. Türkçe gelmesine aşırı derece sevindim. Hatta Days Gone ile yarışır derecede
    Lovecraft evreni çok ilgili çekici o yüzden Türkçe gelmesi beni de cok mutlu etti. :) Oyunun yayınlanan oynanış videoları da çok hoş duruyor. Days Gone ise fiyatıyla ilgili ne yazıktır Türkçe almayacağım. Başka psnden alırım.

• Bilgi için teşekkürler

Bu gelişmeden sonra Sherlock Holmes oyunlarına Türkçe altyazı gelir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

Bu gelişmeden sonra Sherlock Holmes oyunlarına Türkçe altyazı gelir mi acaba?
    Aslında sorunun kaynağı yayıncı değil, seri gibi duruyor. Son çıkan Sherlock Holmes oyunun da yayıncısı Bıgben idi. Ama buna rağmen oyunun konsol sürümünde Türkçe tercih edilmedi. Yine hiç bir sebep yokken The Sinking City konsol tarafında Türkçe oluyor. Aynı yapımcı, aynı yayıncı ama tercihleri nasıl oluyorsa farklı oluyor...

Son çıkan Sherlock Holmes oyununda yayıncılığı Bıgben üstlense de yapımcı Frogwares'ın halen eski yayıncısı Focus ile bağı vardı sanırım. Bu focus dediğimiz firma Sherlock oyunlarında olduğu gibi Farming Sim oyunlarını da konsolda Türkçe yapmıyordu... Hani net bir bilgi almadan şu, şöyledir dememiz zor. Ben yine de sizin sorduğunuz soruyu Bıgben'e sordum. Bakalım ne cevap alacağız.

• Türkçe oyunlar listesi epey kabardı özellikle indie yapımcılar ubisofta rockstara örnek olmalı. Adamlar Türkçeyi yapıştırıyorlar Alıp destek olmak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Türkçe oyunlar listesi epey kabardı özellikle indie yapımcılar ubisofta rockstara örnek olmalı. Adamlar Türkçeyi yapıştırıyorlar Alıp destek olmak gerek
    Oyun fiyatları yükseliyor ama genel anlamda satışlarda pek bir sarsılma olmadı sanırım. Indie yapımlar listenin büyük çoğunluğunu oluşturuyor olsa da The Sinking City ile başlayan furya umarım devam eder. Sony excleri dışarıda tutarsak bf1, witcher 3, fifa ve rainbow six siege dışında hâlâ bilindik Türkçe oyunumuz yok. Ve en ufak bir adım da yok. Ubisoft biraz kıpırdandı ama The division 2'ye Rumence ekleyip Türkçe eklememeleriyle bu hevesimiz başlamadan bitti.

Neyse artık, belki bu yıl bir şeylerin miladı olur. Özellikle hiç Türkçe eklememiş firmalar için...

• Çok güzel bir konu, elinize sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dupp

Çok güzel bir konu, elinize sağlık.
    Teşekkür ederim. Liste her yeni çıkan oyunla birlikte günceldir. :))
  • Hocam conarium Türkçe mi gelecek 12 şubatta çıkıyormuş.Oyunun yapımcısı Türk galiba. Bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanaksu

Hocam conarium Türkçe mi gelecek 12 şubatta çıkıyormuş.Oyunun yapımcısı Türk galiba. Bilginiz var mı?
    Evet hocam, Türkçe olacak :))

• ozanaksu O kullanıcısına yanıt
    Conarim'u bende merakla bekliyorum. Fiyatı uygun olursa alacağım.

• Teşekkür ederim.İyşallah fiyat uygun olur.

• Subnautica yı Türkçe olduğu için almayı düşünen varsa biraz daha beklemelerini tavsiye ederim. Oyun ps4 proda tekleyerek çalışıyor. Bir kaç yama daha alması gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.