Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.131
Cevap
31
Favori
164.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi banka kartını kullanıyorsunuz? Diyelim cüzdana 50 TL attınız, karta da aynen 50 TL mi yansıyor yoksa 51,50 TL gibi bir rakam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: auslaender

TR PSN için de Gift Card uygulamaya sokulursa bu sorun ortadan kalkar. Gerçi o zaman da bizim yerli online mağazalar 100 liralık gift cardı 120 ye satmaya kalkarlar yine kullanıcı mağdur olur.

Gift kart gelsinde 20 tl fazladan verilir.İndirimde olan oyunu kaçırıyorsun daha zararlı oluyor
    Enpara da alışveriş tutarı neyse sadece onu çekiyor.Fazla para almıyor kesin.
  • auslaender kullanıcısına yanıt
    Enpara kullanıyorum. Evet ne yazıyorsa karttan o çekiliyor. 10 sa 10 50 ise 50 çekiyor karttan. Ekstra bir komisyonu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Ben de Enpara ile devam ederim bundan sonra store da kullanmayı hiç denememiştim sanal kartı yok diye ama bir sorun çıkmaz herhalde.
  • auslaender kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz

• çıldıracağım ya 3 gün oldu hala hata alıyorum ininal kartla. TROY diye bi kart çıkmış bu linktekihttps://www.bynogame.com/param/ alıp PSN de deneyeniniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

quote:

TR PSN için de Gift Card uygulamaya sokulursa bu sorun ortadan kalkar. Gerçi o zaman da bizim yerli online mağazalar 100 liralık gift cardı 120 ye satmaya kalkarlar yine kullanıcı mağdur olur.

Gift kart gelsinde 20 tl fazladan verilir.İndirimde olan oyunu kaçırıyorsun daha zararlı oluyor

Ayni indirimi uk ve diger avrupa psnler de yapiyor es zamanli. Turkiyedeki pisliklere fazla para kaptiracagima ukden gift code alirim. Adamlar fiyati neyse o fiyata hatta daha ucuza veriyor. Hakedene vereceksin parayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

quote:

Ayni indirimi uk ve diger avrupa psnler de yapiyor es zamanli. Turkiyedeki pisliklere fazla para kaptiracagima ukden gift code alirim. Adamlar fiyati neyse o fiyata hatta daha ucuza veriyor. Hakedene vereceksin parayi.

herkes istediği yerden alabilir haklısınız
    ben Türkiye dışında hesap kullanmıyorum.Türkçe oyunlara destek olsun diye.Hem Tr psn fiyatlarından memnunum.Amerika dan daha uyguna geliyor çoğu indirimlerde.
    Türkçe oyun yapmayı bırakırlarsa o zaman düşünürüz biz de oraları.

• Bende ininal kartla alışveriş yapamıyorum, yazık sony gibi büyük bir firma bunu bile beceremiyor.

Aynı kartla steamde oyun alabiliyorum.

Steamden azıcık ders alsa sony iyi olur, adamlar neredeyse parayı ekrana göstersen yetecek alışveriş için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce arkadaşla ininal kartla oyun aldık. Adres kısmının ilkine doldurduk sadece. Direkt kabul etti. Çok saçma ama sallayınca oluyor. Şans işi.

• Kredi kartı denedim olmadı Banka kartı geçerli oluyor mu arkadaşlar yoksa sadece kredi kartımı ?
  • onurado kullanıcısına yanıt
    Alışverişe açıksa olması lazım

• Denemediğim adres kombinasyonu , kredi kartı kalmadı. 18 ekimden beri tek bir tane oyun alamadım. Müşteri hizmetlerini tekrar arayacağım yarın. Kayıt da bıraktım belki onlar arar.

Yardımcı olacaklarını sanmıyorum gerçi ilk aradığımda da telefonu biran önce kapatmak istercesine konuştular.
  • Kkartım daha önceden kayıtlı olmasına rağmen cüzdana para ekleme sırasında kartımın geçersiz olduğunu gördüm. Defalarca denedim kartı sildim tekrar ekledim. adresi girdim harfi harfine ama nafile
    iki gün önce arkadaşımdan ininal kart aldım internetten bilgilerimi girdim adres bilgisi girilmiyor ininal kartta neyse sonra bu kartı playstation üzerinden sisteme girdim direk olarak kabul etti. sonra sorunsuz bir şekilde en az 5-6 defa para yükleyebildim. Hala da aynı şekilde oluyor. size tavsiyem ininal kart alırsanaz sistemdeki kkartı bilgileriniz silin adres kısmına türkçe karakter kullanmadan girişinizi yapın. Ancak bunları kesinlikle pc den yapmayın playstationdan yapın pc den sorun çıkıyor
  • Konuyu hem bankalarla hem de sony ile defalarca konustum ama elle tutulur bir yanit alamadim. Sadece psn'de acilan kaydin adres bilgilerinin kredi karti ekstre bilgileri ile birebir ayni olmasi gerektigini soyluyorlar. Ama ben hic ayar degistirmeden senelerdir alisveris yaptigim sistemden neden simdi alisveris yapamadigimi sordugumda ise cevap alamiyorum. Sadece iclerinden birisi, zaman zaman guvenlik tedbirlerinde ve uygulamalarinda guncellemelere gidildigini, yapilan son guncelleme sonrasi eski ise yarayan tekniklerin artik gecerli olmayabilecegini soyledi.

Yani buradan anladigim, eskiden adres satirindaki uc bes eksiklik goz ardi edilebilirken, simdi her sey milimetrik ayni ve hatasiz olmak zorunda.

• 2eu5 kullanıcısına yanıt
    İşte neden " her sey milimetrik ayni ve hatasiz olmak zorunda?" Mesele bu sony neden benim adresimi tam vb. Bilmek zorunda ben dijital bir içerik alıyorum sony den kutulu oyun almıyorum ki adres lazım olsun. Steam de sorunsuz çalışan aynı kart psn de çalışmıyor. Şu an benim adres kısmında -- bu var ve çalışıyor eğer bu saçmalık devam ederse birgün tarihini bilmiyorum ama çalışan bu kartım da çalışmayacak önceki kartım gibi sorunsuz çalışırken tanımaya ca k hem müdür ola ra k oyunlarınızı tr psn den alın diye konuş almaya çalışınca sahtekarlık yapıyormuşsun gibi muamele gör kartın ban yesin

• Evet cok sacma. Onceden sadece il ve posta kodu bilgisi ile provizyon aliyordu islem. Simdi bir de bu detay olayi basladi. Umarim adresi eksiksiz girince sorun duzeliyordur.

Adresin eksiksiz girilmesinden kasit, kredi karti ekstresinde yazdigi sekilde yani. Kredi kartindaki ekstrede bir eksik veya yanlis olsa bile psnde o sekilde girmek lazim adresi.

• Playstatin'u aldığım zaman benimde aynı sorun vardı adresi birçok şekilde deneyerek yazdım sonunda oldu 2 aydır problem yaşamadım.
    Kullandığım Banka Kartı : İNG Pegasus Plus Kart
  • Sıkıntı çok basit çözülebilir ama sistem düzgün çalışmıyor.Hangi kredi kartını kullanıyorsanız online bankacılıktan kayıtlı adreseinizi kopyala yapıştır yöntemini kullanınız buradaki önemli nokta ; Bilgisayardan yapmanız.Yakın zamanda alışveriş hatası aldıysanız tam süreyi bilmiyorum ama kendi adıma 1 hafta beklemiştim.6 senedir kullandığım digital hesapta 5-6 kere hata almışımdır bunları yapmama rağmen ama kendimce çözümü böyle buldum.Belki birilerinin işine yarar.
    Hayırlı haftalar.
  • Ben TEB bonus kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Sadece bir kere satın alma işlemi sırasında işlem reddedildi, 30 saniye geçmeden banka aradı işleminiz şüpheli olduğu için reddedildi bu işlemi siz mi yapıyorsunuz diye sordular bende onaylıyorum dedim işleme izin verildi tekrar denediğimde sorunsuz işlem tamamlandı.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.