Şimdi Ara

Playstation 5 VRR Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu doğru yeremi açtım emin değilim inşallah doğrudur.

Dün ps5'te hiç bir sıkıntı yoktu bugün oyuna girdiğimde siyah siyah gölgeler pırpır etmeye başladı, oyun açıkken ana menüye dönersen sorun devam ediyor ama oyunu tamamen kapatirsan ana menüde pırpır etme sorunu olmuyor. Ayarlardan 1440p çıkışı test et dedim sadece vrr48-60 hz yazan ayara geldiğinde pırpır ediyor diğer testlerde sıkıntı olmuyor sorun neyde anlamadim buarada homi splitter kullaniyorum, kablo ugreen, televizyon 75Qned916pa

Tv'den hdmi splittera gelen kabloyu direkt ps5'e bağladim yani farklı kablo ve hdmi splitter olmadan denedim sorun devam etti. Sorun ya tv de yada ps5'te
    Televizyonun youtube uygulamasindan 4k hdr video açtim sag üstte hdr logosu çıktı ama pırpır etmedi sorun yoktu.

Ps5'te oyun ilk açılınca pırpır etmiyor 3-4 saniye sonra sağ üstte hdr logosu çıkınca pırpır etmeye başlıyor. Buna göre sorun ps5'temi. Son güncelleme ile ilgisi olabilir mi?

~ Ps5'ten oyunu açtım pırpır ediyordu, tv ayarlarindan oyun yöneticisine girdim VRR' kapattim sorun kalktı. Birde televizyonun VRR açık ps5'in VRR kapaliyken denedim sorun yoktu. Yani ps5'in VRR etkinken oluyor bu sorun ne yapmak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crank444 -- 11 Ağustos 2023; 4:6:37 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ps5’in orjinal hdmi kablosu ile direkt hdmi 3 ve hdmi 4’e bağladım sorun devam etti. Hdmi 2’ye taktım oyuna girdim hdr logosu çıktı sorun yoktu. Birde hdmi 2’ye takılıyken ekran ayarlarından test yapıyım dedim vrr48-60 hz ve 48-120 hz’lerde pırpır etti. Sorunun ps5 demi yoksa televizyondamı olduğunu anlamak için ps5’i başka bir televizyonda denemek lazımda çevremde televizyonu 120 hz hdr vrr özellikleri olan kimse yok

Playstation 5 VRR Sorunu

Playstation 5 VRR Sorunu

Playstation 5 VRR Sorunu

• Burda Hdmi 3’e takılı 120hz eArc özelliği olan
    https://www.youtube.com/watch?v=6N0maOwgq88&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crank444 -- 11 Ağustos 2023; 0:7:12 >
  • Takip

• Forum ölmüş gerçekten😃 bu kaçıncı teknik konu açışım ya hiç cevap yazan yok yada 1-2 kişi. Eskiden olsa televizyonun icadından başlayıp vrr teknolojisinin detaylarına kadar anlatırlardı. Forum sarı site gibi konuşulan 10 konunun 8’i stok ve fiyat 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crank444 -- 11 Ağustos 2023; 20:39:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.