Şimdi Ara

Playstation 5 Olası Teknik Problemler ve Çözümleri (20.02-02.30.00 | 09 Aralı Güncelleme Yayınlandı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
16
Favori
12.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hepsi uyguladim aonuc ayni
  • Konu aktif diye buradaki arkadaşlara soruyorum
    Ps4 pro fan sesi anormal fazla geliyor çözüm olarak neler yaptınız arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni güncelleme 8 Aralık’ta gelecek diye dedikodu var bekleyip görecegiz

• premiumbeyin kullanıcısına yanıt
    Satıp ps5 aldık 😂

Zamanında benim cihazın garantisi bitince üst kapakta fanın denk geldiği yeri dekupaj makinası ile oval biçimde demiştim ve %30 oranında daha sessiz çalışmaya başlamıştı. Ama Pro cihazlar genel olarak sesli çalışıyor, garantisi varsa böyle birşeye girmeyin bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Father Gascoigne -- 4 Aralık 2020; 22:7:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Gascoigne

Zamanında benim cihazın garantisi bitince üst kapakta fanın denk geldiği yeri dekupaj makinası ile oval biçimde demiştim ve %30 oranında daha sessiz çalışmaya başlamıştı. Ama Pro cihazlar genel olarak sesli çalışıyor, garantisi varsa böyle birşeye girmeyin bu arada.

Hocam ses cok yüksek çıkıyor. Ust kapağı soktum temizledim ama yine ses cok yüksek. Acaba fan değiştirsek düzelir mi ?

Hocam ben sırf bu iş yüzünden Pro'yu satıp Slim almıştım zamanında, fan değişimi çözüm olur mu bilemiyorum.

• Bıgun cihazı kapatayım dedim kapanmadı cihaz yeniden başlattı kendini. Konsol ğzerinden kapatmayı denedim beceremedim, cihaz yeniden başlıyor kapanmıyor. Sorun yaşamamak adına cihazın fişini çekmedim ve dinlenme moduna aldım. Aynı sorunu yaşayan var mı ? Kapanmıyor cihaz.

• Arkadaşlar ingiltereden aldım konsolu. Güç kablosu olarak öneriniz varmı ?

• Cihaz açıkken power tuşuna 7 saniye basarsan kapatır. Yine de yeniden mi başlatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FtpX

Cihaz açıkken power tuşuna 7 saniye basarsan kapatır. Yine de yeniden mi başlatıyor.

Dün yaşadım o sorunu, Eve gittiğimde sorun düzelmişti. Ama dinlenme modunda da bırakınca kapanıyor, dinlenme modunda bırakmıştım cihaz tamamen kapanmış.

• Bende ilk sorunumu yaşadım :) Rachet Clank yükledim oğlum oynuyor diye. PS4 oyunlarını harici hdd ye kuruyorum. Usb ile ilerlemelerini almıştım onun profilinden ve oyun yükledikçe ilerlemesini ekliyordum. Oyun açtığımız an cihaz kapandı. Yani biraz aklı gitti açılamadı. Önce kendi diskini sonra da harciyi kontrol etti ve normal açıldı.

Oyunu tekrar açmak istedim. Oyun verisi bozuk lütfen kaldırıp kütüphaneden tekrar yükleyin dedi. Sadece ilerleme dosyasını sildim ve normal çalıştı.

Hata var demek yerine kendini kapatması enteresan ama.

• Hata kodu CE-107891-6
    Problem nedir oyunu açmıyor ?
    Playstation 5 Olası Teknik Problemler ve Çözümleri (20.02-02.30.00 | 09 Aralı Güncelleme Yayınlandı)

• Yurtdışından (Amazon’dan) alıp oyunlarda donup kapanma problemi yaşayanlar (ce-108255-1), konu ile ilgili bir girişimde bulundunuz mu? (Amazon’a iade veya Sony TR servislerine verme gibi)

• Onur__ kullanıcısına yanıt

24 Kasım'dan beri oyunlarda donup kapanma sorunu yaşayan Amazon'dan alınma cihazımla ilgili, 2 Şubat salı günü Sony tarafından yapılan Ps5 Dijital sürümün ülkemize geleceği haberi sonrası 3 şubatta İstanbul'da bir servise verdim cihazı,

Bir gün sonra 4 şubatta, ellerinde ürün olmadığı için servis hizmeti veremeyeceklerini söyleyip cihazı teslim almamı söylediler. Halbuki insanlar mağazalardan Dijital Sürüm Ps5'i alabiliyorlardı tek tük de olsa.

(İstanbul'daki servis iç yazışma yöntemiyle ana servis ve tedarikçi olan Bursa'daki Ufo Elektronik'e yazıyor, Bursa Ufo Elektronik, ellerinde ürün olmadığı için servis hizmeti veremeyeceklerini, cihazı müşteriye/tüketiciye geri vermek gerektiğini iletiyor)

Bir yıllık Eurasia garantisi var demek kolay da garanti hizmeti sunmamak epey enteresan. Bugün Türkiye'den Dijital Sürüm Ps5 satın alan insanlardan da problem yaşayanlar cihazını servise vermek isteyebilir. Hizmet vermemek çok ilginç.

Umarım yakın zamanda Sony servis hizmetiyle ilgili Türkiye'ye kendisi girer de bu işlerden kurtuluruz. Yabancı ülkelerin çoğunda telefonla iletişime geçtikten sonra kapınıza gelen boş kutunun içine cihazı koyup gönderiyorsunuz, birkaç gün sonra evinize yenisi geliyor.

2021 yılında böyle çözülmesi gereken konularda hala bu şekilde uğraştırılıyor ve çözüme ulaşamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 6 Şubat 2021; 17:39:17 >

Hocam bu sorun arada yaşanıyor tek tük olsa da. Siz hangi oyunda ne kadar sıklıkla yaşadınız acaba? Ben birkaç kez yaşadım bu sorunu ancak kronik bir biçimde yaşamadım. Umarım da tekrarlamaz. Arada yaşayan çok var bu problemi

• Bende de ilginç bir problem başladı bu arada. Sildiğim oyunlar kütüphanemde farklı bir oyun olarak gözüküyor. Resident evili siliyorum hitman olarak gözüküyor. Controlü siliyorum mortal kombat olarak gözüküyor vs vs. Bunu düzeltmek için lisansları yenile yapmam gerekiyor. Var mı başka böyle bir problem yaşayan

Sony türkiyeye kendisi girmez hocam ve hatta var olan desteğine de çekip çıkacaktır yakın zaman da malum fiyatlardan dolayı :)

Hocam selamlar benim urun 2 gun once geldi 2 gundur oyun oynayamiyorum donup kapaniyor 3-4 tane oyunda denedim hatta astroda da ayni sorun var. Cihazi vatana geri goturmeyi dusunuyorum pazartesi gunu bir oneriniz var mi?

• Ce108255 kodlu hatayı 3 kez aldım toplamda. Miles morales, control ve watch dogs legionda aldım. Miles ve controlü bir kez hata kodu vermesi dışında sorunsuz bitirdim. Legionu da bugün bir 3 saat oynadım herhangi bir sorun yaşamadım. Ps5de bolca oyun oynadım bir hata veya sorunla karşılaşmadım bu saydıklarım dışında. Bu hata kodunu başka yaşayan oldu mu hiç herhangi bir oyunda

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.