Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180.852
Cevap
1.521
Favori
9.826.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34313432343334343435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla hangi kanalda gördüğümüzü hatırlayamadım hocam biz de Bein'de görmüş olabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uncle Trevor kullanıcısına yanıt

2.0 yapısal ve işlevsel olarak aynı pek bir şey kaybetmezsiniz. Bunlar teknoloji aldatmacası gibi bir şey. Zamanında HDMI 1.4 üzerinden 4K görüntü aktarımı olmayacak denilmişti ama aktarım gayet de oluyordu ama. Şöyle bir olay var aktarım kalitesi ile alakalı.

HDMI 1.4, 4K video sunmak için gereken türden bir bant genişliği sağlar, ancak HDMI 2.0, saniyede 50 ve 60 kare hızında 4K videoyu ödün vermeden ulaştırabilir. HDMI 1.4'te, 4K hızı saniyede 24 kare ile sınırlıydı.

Tamamen aktarım hızı ve kalitesi ile alakalı. Bu da bazı hızlı sahnelerde görüntünün işleyiş hızına göre lag olayının ne kadar az ya da çok olmasını gösterir.

Sorunun cevabına gelirsek de pek bir şey kaybedileceğini sanmıyorum.

• Saolun hocam takip edeceğim burayı :))

@Ellie_Williams Haklısınız webtekno ne dediyse 3 kere kontrol etmek lazım ama yabancı kaynak haberini yazmıştım buraya ben :)) Merakla bekliyoruz eğer tanıtılırsa silent hill muhteşem olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Arkadiusz Milik

Valla hangi kanalda gördüğümüzü hatırlayamadım hocam biz de Bein'de görmüş olabiliriz.

Eyvallah hocam, maç saatine yakın göstermek istemiş olabilirler. Genelde pek reklam yapmaz Türkiye de playstation o yüzden sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

2.0 yapısal ve işlevsel olarak aynı pek bir şey kaybetmezsiniz. Bunlar teknoloji aldatmacası gibi bir şey. Zamanında HDMI 1.4 üzerinden 4K görüntü aktarımı olmayacak denilmişti ama aktarım gayet de oluyordu ama. Şöyle bir olay var aktarım kalitesi ile alakalı.

HDMI 1.4, 4K video sunmak için gereken türden bir bant genişliği sağlar, ancak HDMI 2.0, saniyede 50 ve 60 kare hızında 4K videoyu ödün vermeden ulaştırabilir. HDMI 1.4'te, 4K hızı saniyede 24 kare ile sınırlıydı.

Tamamen aktarım hızı ve kalitesi ile alakalı. Bu da bazı hızlı sahnelerde görüntünün işleyiş hızına göre lag olayının ne kadar az ya da çok olmasını gösterir.

Sorunun cevabına gelirsek de pek bir şey kaybedileceğini sanmıyorum.

Peki teşekkür ederim cevap için

• tospik kullanıcısına yanıt
    Ben görmemişim onu kusuruma bakma. Tanıtılsın oynayamayacak olsam bile heyecan yaparız :)
  • Ultrawide monitörler konsollar da düzgün çalıyor mu bilgisi olan var mı özellikle bu PS5 ve XSX için düşünüyorum

Cevap pek tatmin etmedi ya da istediğiniz cevabı alamadınız sanırım. Kusura bakmayın

HDMI 2.1 tam olarak bakıldığında 4K 120hz değerinde hem HDR hem de RGB 10 bit görüntü alabilmenizi sağlıyor.

HDMI 2.0b 4K 60hz değerinde HDR RGB 8 bit görüntü alabilmenize izin veriyor.Yuv formatlarıyla 10 bit alınabiliyor ama bu tam 10 bit değeri olmuyor.

HDMI 1.4 ile 4K 30 hz değerinde görüntü alınabiliyor.Yanlış bilmiyorsam HDR desteklemiyor.

Ancak şu anki HDMI 2.1 destekli ürünlere baktığımızda fiyatları çok pahalı bu yüzden bunları uygun fiyatlı cihaz arayanlar için alınmaya değer ürünler yapmıyor.

Bu şekilde baktığınızda HDMI 2.0b formatını destekleyen cihazlar fiyat performans ürünü oluyorlar.

Kaynak :https://en.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

• Estağfirullah ne kusuru. Korku oyunu ben de eskiden oynamazdım/izlemezdim. Outlast ile başladım ben. Sonra giderek arttı ilgi. PlayStationim gelsin re3 aldım indirimden onunla başlarım nesile :))

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

Cevap pek tatmin etmedi ya da istediğiniz cevabı alamadınız sanırım. Kusura bakmayın

Yok hocam tamamdır sağol

Ayrıca kusur ne demek olur mu öyle şeyPlaystation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Trevor -- 30 Kasım 2020; 2:25:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MortalRide

HDMI 2.1 tam olarak bakıldığında 4K 120hz değerinde hem HDR hem de RGB 10 bit görüntü alabilmenizi sağlıyor.

HDMI 2.0b 4K 60hz değerinde HDR RGB 8 bit görüntü alabilmenize izin veriyor.Yuv formatlarıyla 10 bit alınabiliyor ama bu tam 10 bit değeri olmuyor.

HDMI 1.4 ile 4K 30 hz değerinde görüntü alınabiliyor.Yanlış bilmiyorsam HDR desteklemiyor.

Ancak şu anki HDMI 2.1 destekli ürünlere baktığımızda fiyatları çok pahalı bu yüzden bunları uygun fiyatlı cihaz arayanlar için alınmaya değer ürünler yapmıyor.

Bu şekilde baktığınızda HDMI 2.0b formatını destekleyen cihazlar fiyat performans ürünü oluyorlar.

Kaynak :https://en.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

Teşekkür ederim cevap için

• tospik kullanıcısına yanıt
    Ben en baba korku filmlerini bile izlerim eyvallah ama korku türünün oyun kısmına gelemiyorum, karakteri sen yönettiğin için o durumdan senin kurtulman lazım, ama filmlerde öyle mi, değil, ne olursa olsun akıp gidiyor sahne bir şekilde :)
  • Hocam derbide ben en az 3 kere gördüm ps Türkiye reklamını (mac öncesi sonrası ve arasında galiba ama gördüğüme eminim). Şaşırdım doğrusu. Adamlar demek ki pazara hala önem veriyoruz mesajını veriyor. Türkçe oyun sayısında artış olması umudum daha da arttı açıkçası :)

• Cyberpunk 2077'yi bekleyen ve ingilizcesi olan arkadaşlar için yardımcı olacak bir video.
    https://www.youtube.com/watch?v=yQls9Ve9UEE&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 30 Kasım 2020; 3:36:2 >
  • Birde ps5 te şu tv uyumlu yazsın be. Fps tv 4k en ufak boyda kafidir varmı tavsiyesi olan. 4k 50 hz değil 4k 100 hz tv bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MortalRide

Cyberpunk 2077'yi bekleyen ve ingilizcesi olan arkadaşlar için yardımcı olacak bir video.
    https://www.youtube.com/watch?v=yQls9Ve9UEE&feature=youtu.be

Çok kalite amma ben bunun Ps5 güncellemesini bekleyeceğim kesin.

• 2 tane güzel haberim var.

1- Demon souls remake’te Metal Gear Rex’ten ses dosyası varmış. Bluepoint kesinlikle Metal Gear serisi üstünde çalıştığı kesin.

2- Burada da görmüştüm. Sony SAN Diego stüdyosunu kapattı diye. Bu yalanlandı arkadaşlar. Ayrılan çalışanlardan biri kisisel sebepleri oldugu icin ayrılmış. Şirket kapatılmadı yanı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Son 9 gün

önsiparişe açıldığı gün direkt siparişimi vermiştim ama o kadar ertelediler ki heyecanım baya azaldı. oynamışken yeni nesil güncellemesiyle bol rt ve yüksek çözünürlükte oynayayım diyorum. umarım yeni nesil güncellemesi çok gecikmez.

• bu arada uğraşmak isteyen varsa artık playstation bölümünde cod black ops cold war konusu açabilir

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146748426

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

• 
Sayfa: önceki 34313432343334343435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.