Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 **(STOK TAKİP KONUSU)**(ANA KONU)** (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.220
Cevap
96
Favori
582.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dismoor

Şimdi tekrar aradı beni optimumdaki sony center, ocağın 15 nden sonra teslimat yapacağız dedi..

aynen hocam yapacak bir şey yok zaten 15 inden sonrasına ayarlamıştım kendimi
  • Sony center galleria ya yazdirdim adimi. 100 adet srok.gelicekmiş. 90 ıncıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

quote:

Şimdi tekrar aradı beni optimumdaki sony center, ocağın 15 nden sonra teslimat yapacağız dedi..

Istanbuldaki Optimumdan bahsediliyorsa orası da btsony'nin dükkanlarından biri. Ellerine 30 stok geleceklerini bildirmişlerdi, onların da hepsini önsiparişte bitirdiler. Bu yüzden Mağazaya hiç uğramadan direk önsipariş verenlere ürünü yollayacaklarını düşünüyorum.

• http://www.gold.com.tr/sony-playstation-4-500gb-oyun-konsolu_u 1999 tl almak isteyen olur belki 100tl de bonus varmış onu kaçırmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killrooxit -- 30 Aralık 2013; 22:09:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dexter M. kullanıcısına yanıt
    Biraz mı? O sıraya girip alamayan kaç kişi vardı. Resmen hak yediler. İnsanlar o sıraya girdiklerinde bir tane alıp gönderilirken spotçular 5-6 taneyle çıkıp gittiler ki bunu forumdaki arkadaşlar dile getirdiler. Şimdi ben o sıraya sabahın köründe gidip kamp kursam ve alamasam ve bu adamı görsem ne küfür edeceğimi düşünürüm ona. Eminönü'ne gittim geçen gün. Adam vitrine koymuş PS4'ü. Sordum kaç para diye. 2.450 TL dedi utanmaz adam. Şimdi serbest piyasa demeyin. Normal bir dünya düzeninde böyle birşeye yer yok. Ancak sonuçta dünyada da bu sistem bozuk gittiğinden birşey yapılmıyor. Fakat burada arkadaşların hakları yendi. Ben de mağdur oldum. N11'den sipariş geçtim ve hala alamadım. 1.299 TL'ye buldum diye girdim aldım. Güvenilir sitedir vs. diye. Açıkçası bu durum hoşuma gitmedi. PS4 oyunlarım geldi evde duruyor. Hala konsolu bekliyorum. Adam hem kabahatli hem değil. En azından kabahatini kabul ediyor. Kestiremedim bu kadar az geleceğini diyor. Aldığım tehditler, küfürler had safhada diyor. Ben de bu adama kızamıyorum. En azından 2.450 TL'ye gidip konsol satmıyor. Dolayısıyla konuyu toparlayacak olursam Gold mold değil mesele. Ben Apple'ın Türkiye distribütörlerinden birinde çalışıyorum ve bu adamlar o zamandan başlamıştı Grey market getirmeye. İşine gelirse al iş modeliyle çalışır Gold. Çok şikayet etmemek lazım. Arkadaşın dediği bir bölümüyle haklı olurken donanımhaber ahalisinin mağduriyetini göz önüne alınca haksız bir yaklaşım oluyor. Yine de bir gerçek var ki ben de diğer buradaki bütün arkadaşlar da 16 Ocak'tan önce birşey beklememeliyiz. Ben burada tek suçlu olarak Mustafa Yiğit'i görüyorum. İşini layığıyla yapmadığına inanıyorum. Sırf erken getirip lanse ettik demek için insanları zıvandan çıkardı. Biraz daha geç çıkarsaydı herkes aynı anda girebilecekti olaya. İşi şova çevirmeyi tercih etti onun yerine.

Bir de bir arkadaş üç gündür PS4 gümrükte bekliyor diyor. Arkadaşım eğer Amazon'dan aldıysan DHL ile irtibata geç. Üç gün normal bir süre değil. Takipçisi ol olayın. Seni korkutmak veya üzmek için demiyorum. eBay, sendit, Amazon gibi sitelerden defalarca oyun getiren biri olarak söylüyorum. Eğer gümrükten takılmadan geçecek birşey olsa hemen geçiyor. Türkiye'ye girdiği günün akşamı eline geçiyor. Vergi vs. çıkartmamaları lazım. Çünkü bunu Amazon senden peşinen tahsil ediyor zaten. Olur da çıkarırlarsa bunu belirtirsin. Bana çıkarmaya çalışıyorlardı her seferinde. Hiçbir zaman da DHL benden para alamadı. Ürünlerim de kapıma kadar geldi. Tabii bu donanıma girdiği için en çok senden %18 KDV ve %20 G.V. alırlar ki bunu da dediğim sebepten almamaları gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Sony center galleria ya yazdirdim adimi. 100 adet srok.gelicekmiş. 90 ıncıyım

Epey geliyormuş en fazla gelen sony center burasıdır sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Saga

quote:

Sony center galleria ya yazdirdim adimi. 100 adet srok.gelicekmiş. 90 ıncıyım

Epey geliyormuş en fazla gelen sony center burasıdır sanırım..

Telefonda bana söyledikleri valla :)
    Bu sefer ki stok yüklü gelecekmiş zaten heryere. Belki biz kendimizi boşu boşuna yoruyoruz ön sipariş falan...
    Bugün teknosada teşhir ürünü gördüm onu bile satmıtor adamlar :)

• Valla dostum 1400 TL lik ürünü 2450 tl ye satan adamların ne ahlakı var nede ticaret ahlakı var. Bu resmen TR deki adıyla fırsatçılık ABD deki adıyla dolandırıcılık. Bunun bir ticaret kar kanunu vardır. Kimse ürericisi olmadığı yani al sat işlemini gerçekleştirdiği üründen bu kadar kar edemez. Bunun en başta ticaret kanunu olarak düzenlenmesi lazım.

Şöyle yani;

Kardeşim sen bu ürünün üreticisimisin ? -Hayır.
    Ticari levhan mı var yoksa şahıs olarak mı satıyorsun ?
    O zaman bu ürünün maliyetine oranla X kadar kar edebilirsin. Bunun üzeri kazanç haksızdır ve ticaret ahlakına aykırıdır.

• meraktan soruyorum bı sony centarlardan ön-sipariş verip alan arkadaşlara fatura yada başka bir evrak veriliyormu fatura kesmeleri zorda illa bir evrak veriliyordur herahalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakande84

Biraz mı? O sıraya girip alamayan kaç kişi vardı. Resmen hak yediler. İnsanlar o sıraya girdiklerinde bir tane alıp gönderilirken spotçular 5-6 taneyle çıkıp gittiler ki bunu forumdaki arkadaşlar dile getirdiler. Şimdi ben o sıraya sabahın köründe gidip kamp kursam ve alamasam ve bu adamı görsem ne küfür edeceğimi düşünürüm ona. Eminönü'ne gittim geçen gün. Adam vitrine koymuş PS4'ü. Sordum kaç para diye. 2.450 TL dedi utanmaz adam. Şimdi serbest piyasa demeyin. Normal bir dünya düzeninde böyle birşeye yer yok. Ancak sonuçta dünyada da bu sistem bozuk gittiğinden birşey yapılmıyor. Fakat burada arkadaşların hakları yendi. Ben de mağdur oldum. N11'den sipariş geçtim ve hala alamadım. 1.299 TL'ye buldum diye girdim aldım. Güvenilir sitedir vs. diye. Açıkçası bu durum hoşuma gitmedi. PS4 oyunlarım geldi evde duruyor. Hala konsolu bekliyorum. Adam hem kabahatli hem değil. En azından kabahatini kabul ediyor. Kestiremedim bu kadar az geleceğini diyor. Aldığım tehditler, küfürler had safhada diyor. Ben de bu adama kızamıyorum. En azından 2.450 TL'ye gidip konsol satmıyor. Dolayısıyla konuyu toparlayacak olursam Gold mold değil mesele. Ben Apple'ın Türkiye distribütörlerinden birinde çalışıyorum ve bu adamlar o zamandan başlamıştı Grey market getirmeye. İşine gelirse al iş modeliyle çalışır Gold. Çok şikayet etmemek lazım. Arkadaşın dediği bir bölümüyle haklı olurken donanımhaber ahalisinin mağduriyetini göz önüne alınca haksız bir yaklaşım oluyor. Yine de bir gerçek var ki ben de diğer buradaki bütün arkadaşlar da 16 Ocak'tan önce birşey beklememeliyiz. Ben burada tek suçlu olarak Mustafa Yiğit'i görüyorum. İşini layığıyla yapmadığına inanıyorum. Sırf erken getirip lanse ettik demek için insanları zıvandan çıkardı. Biraz daha geç çıkarsaydı herkes aynı anda girebilecekti olaya. İşi şova çevirmeyi tercih etti onun yerine.

Bir de bir arkadaş üç gündür PS4 gümrükte bekliyor diyor. Arkadaşım eğer Amazon'dan aldıysan DHL ile irtibata geç. Üç gün normal bir süre değil. Takipçisi ol olayın. Seni korkutmak veya üzmek için demiyorum. eBay, sendit, Amazon gibi sitelerden defalarca oyun getiren biri olarak söylüyorum. Eğer gümrükten takılmadan geçecek birşey olsa hemen geçiyor. Türkiye'ye girdiği günün akşamı eline geçiyor. Vergi vs. çıkartmamaları lazım. Çünkü bunu Amazon senden peşinen tahsil ediyor zaten. Olur da çıkarırlarsa bunu belirtirsin. Bana çıkarmaya çalışıyorlardı her seferinde. Hiçbir zaman da DHL benden para alamadı. Ürünlerim de kapıma kadar geldi. Tabii bu donanıma girdiği için en çok senden %18 KDV ve %20 G.V. alırlar ki bunu da dediğim sebepten almamaları gerekiyor.

İşte benimde anlatmaya çalıştığım buydu hocam. Adam insan gibi bir tane alsa, diğer satın alacakların önüne geçmez. Diğer müşterilerde nasiplenir. Ama yok hepsini toplayıp gidip iki katına yakın fiyatına satarsan bu kul hakkı değilde nedir ? Konuda bazı arkadaşlar çıkıp sony o kadar para verip üretiyor, evinize kadar getirip bedava mı versin, yerinize mi oyun alıp oynasın gibisinden yorumlar yazıyorlar. Paranız varsa atlayıp gidersin veya o kadar para verip alırsın gibi yorumlar yapıyorlar. Tabiiki yazarsın öyle yorumları zaten sen alabilmişsin, tuzun kuru. Madur olanın durumunu nasıl bilesin. Ama yok satın aldığın cihazı bir spotçu veya kurnaz biri satın alabilseydi ve sende açıkta kalsaydın bizim gibi işte o zaman anlardın. O zaman görebilir miydik acaba o arkadaşların bu tarz yorumlarını.
    Gold eğer bu devlete vergi veriyorsa, işçi çalıştırıyorsa, onun verdiği vergiler ile ben sokakta karanlıkta kalmadan yürüyebiliyorsam düşünelim bakalım kazandığı cihazların kaçını vergi olarak veriyor ? Cihazı toplasan 1000 liraya getirmiştir 2000e satıyor. Neresi vergi bunun ? Sıradan herkesin nasiplenebileceği 1399 liraya satın alan senin benim gibi adam, vergisini ödemeyen dükkan çalıştırmayan kurnaz adam sattığı cihazdan aldığı parayı nasıl vergi olarak ödeyebiliyor ki ?
    Eğer Gold bir teknoloji mağzasıysa spotçu gibi hareket etmemeli. Teknoloji mağzası gibi davranmalı.

• Kaldıki getirdiği makineler ntsc bide !!

@frenzy
  • quote:

Orijinalden alıntı: Layblood

quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

quote:

Istanbuldaki Optimumdan bahsediliyorsa orası da btsony'nin dükkanlarından biri. Ellerine 30 stok geleceklerini bildirmişlerdi, onların da hepsini önsiparişte bitirdiler. Bu yüzden Mağazaya hiç uğramadan direk önsipariş verenlere ürünü yollayacaklarını düşünüyorum.

suadiye sony centera gelicekmiş bağdat caddesindeki

• quote:

Valla dostum 1400 TL lik ürünü 2450 tl ye satan adamların ne ahlakı var nede ticaret ahlakı var. Bu resmen TR deki adıyla fırsatçılık ABD deki adıyla dolandırıcılık. Bunun bir ticaret kar kanunu vardır. Kimse ürericisi olmadığı yani al sat işlemini gerçekleştirdiği üründen bu kadar kar edemez. Bunun en başta ticaret kanunu olarak düzenlenmesi lazım.

Şöyle yani;

O zaman bu ürünün maliyetine oranla X kadar kar edebilirsin. Bunun üzeri kazanç haksızdır ve ticaret ahlakına aykırıdır.

almanyada ne iphone nede ps4 satılmıyor böylr fahiş fiyata netten yasakmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

quote:

Valla dostum 1400 TL lik ürünü 2450 tl ye satan adamların ne ahlakı var nede ticaret ahlakı var. Bu resmen TR deki adıyla fırsatçılık ABD deki adıyla dolandırıcılık. Bunun bir ticaret kar kanunu vardır. Kimse ürericisi olmadığı yani al sat işlemini gerçekleştirdiği üründen bu kadar kar edemez. Bunun en başta ticaret kanunu olarak düzenlenmesi lazım.

Şöyle yani;

almanyada ne iphone nede ps4 satılmıyor böylr fahiş fiyata netten yasakmiş

Satılmaz tabi hocam böyle şeyler bi bizim ülkemizde olur zaten !!

• Gerçekten soğuyorum bu konsoldan git gide...Ne aletmiş arkadaş anlamıyorum....Aralık'ta komik sayıda stok ...Ocak ayında da ne olacağı belli değil şimdi de konsolun kur yüzünden fiyatı artma ihtimali var...İlk başta vaad edilene bak şimdi 1400 tl olsun diye şükrediyoruz ...Nasıl planlama,analiz yapılıyorsa artık,makineden soğudum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Ankamall Sony center yetkilisi ile görüşmemde ön sipariş almadıklarını belirttiler
    Yalnız Sony 55W905 tv almak istediğimi belirttiğimde Sony tv alanlara öncelik tanıdıklarını
    belirttiler tv almayı planlayanlara duyurulur

Fırsatçılara bak hele !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Ankamall Sony center yetkilisi ile görüşmemde ön sipariş almadıklarını belirttiler
    Yalnız Sony 55W905 tv almak istediğimi belirttiğimde Sony tv alanlara öncelik tanıdıklarını
    belirttiler tv almayı planlayanlara duyurulur

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byvolcan -- 30 Aralık 2013; 23:35:05 >

• Bugün teknosaya gittim önsiparişle satın almak için ocak ayında gelecek olan ps4 sayısının yeterli olacağını söylediler bakalım dedikleri gibi olacakmı
  • sony center ölü dedik dedik..bak ne oldu şimdi...:D

http://www.youtube.com/watch?v=7SgqaMCaFHE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barca34 -- 31 Aralık 2013; 0:09:43 >
  • Arkadaşlar 1500 tl ye ön sipariş alınır mı?
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.