Şimdi Ara

PlayStation 4 KardeşliK Güncel FİYAT Listesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
4
Favori
3.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel konuda ilgilenmesi zor olur diye düşünüyorum
  • Mergen57 kullanıcısına yanıt
    Mergen57 nickli arkadaş haklı, fiyatlar bu kadar uygun ise yeni hesap açıp oyun almak ile uğraşmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mergen57

Bu fiyatları kim neye göre belirledi. Yeni hesap alan biri alien isolation ve sleeping dogu 40 ar liraya mi satacak. Sen o oyunlara 40 lira fiyat bicmissin ama o oyunlar 40 dolar yani 100 lira us psn de. Bu oyunlar ilk dikkatimi cekendi resmen ölü fiyatına sahip olmak istiyorsunuz oyunlara olmayınca fiyat yüksek bakalım o oyunlara ait hesapları ilk siz acaaniz 40 dolarlık oyunu 40 liraya verebilecek misiniz

Hocam Sleeping Dogs 37.5 TL ' ye satıldı TR Psn'de. Eğer kardeşliği takip ederseniz 15 TL hatta 10 TL'ye satıldığını göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortav

Mergen57 nickli arkadaş haklı, fiyatlar bu kadar uygun ise yeni hesap açıp oyun almak ile uğraşmaya gerek yok.

Evet bu kadar uygun girin kardeşlik sistemine eski oyunları uygunca oynayın yeniden almaya ne gerek var sadece son bir ay içindeki oyunlar alınabilir yeni hesapla
  • 2eu5 kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar tamamen forumdan alındı hocam kendimin yazdığı bir fiyat yok 2014 e kadar baktım tüm oyunların ortalama satışlarını yazdım dediğiniz gibi beğenmeyen satıcı satsın istediği fiyata.
    Ben alan insanların bilinçlenmesi için açtım konuyu
  • eklendi hocam
  • Oyunların fiyatları daima düşecek/yükselecek diye bir şey yok. Dönemsel olarak düşebilir ve yükselebilir.

Fiyatların iki haftadır yükseldiği doğrudur, bunu yaz aylarına bağlıyorum. Yeni ps4 alanlar var, mesela geçen hafta iyi bir kampanya oldu, oyun için derslerinin bitmesini bekleyenler var. Talep olunca bir miktar yükseliş de normal oluyor.

Kampanya, fazla el değiştirme vs. olunca da düşmeye başlar.

Bu tarz listeler uzun vadede dengeyi bozar. Bir oyunu 20 kişi alıyorsa, 50 kişi de onlardan alıyorsa bu listeyi görüp ilk alanların sayısı düşerse 10/60 lık oran olabilir. 20/50 ile 10/60 arasında ciddi bir fark var, neredeyse talepte 2,5 katlık artış. Bu sayılar örnek tabiki.

Bunun yanında kötü örnekler de mevcut. Gerçekten çok uygun fiyata alınıp yüksek fiyattan satılan oyunlar. Birkaç kere el değiştiren hesapları ilk elden satanların fiyatlarından satmaya çalışanlar vs. vs. Zaten asıl problem buradan çıkıyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 2 Haziran 2015; 13:33:28 >

• quote:

160 liraya aldığın oyunun primary hakkını 40 liraya mi satın yoksa 60 70 liraya aldığın primary hakkı mı 40 satın. Yaptığınız resmen ölüculuk primary 40 ise sec 20 eder oyun 60 lira yani uygun olması gereken öyle mi. 160 liralık oyunun olmasi gereken toplamda 60 liraymis güzelmiş :)

Şöyle söyleyim. 160 TL ye alınan bir oyunun primary hakkı en fazla 60 - 65 TL den gider. Ben de o fiyatlara alıp 40 TL ye sattım. Bir de buranın sistemi kardeşlik. Mümkün olan en ucuza oyun alıp oynayabilmek amaç.

Şu anda forumun en popüler konularından biridir kardeşlik konusu ve herkes halinden oldukça da memnun.
  • Çok güzel bir konu olmuş. Fiyatlar tamamen doğru. Hele şu last of us piyasasında acayip kazık atılıyor. zaten enpara indirimiyle psn kampanyası beraber çift hakkı 40 tl ye geliyordu, şimdi sec hakkı neredeyse 35 e satılıyor. millet iyi parselledi kardeşlik konusunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhadss -- 2 Haziran 2015; 13:55:35 >
  • Jellal Fernandes kullanıcısına yanıt
    Bir zaman kampanyaya girdi diye her zaman aynı fiyattan mi satılacak. Kampanyadan almış olsam ben de o fiyattan satarım ya da kampanya dönemi fiyat zaten düşer ama şimdi 100 liraya alan adama zamanında kampanyadaydi diyerek o fiyata sattirilmaya çalışılmaz. Bu işte sabit fiyat belirlenemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre00 E kullanıcısına yanıt
    O zaman 60 en fazla diyip 40 da pri diyip ilk alan adama 60 lira zarar ettirseniz o kişi kutuluya geri döner ucuzculuk yapıyorsunuz 160 liralık oyunu 80 liradan pri oynamak pahalı geliyor nasıl oluyorsa oyunu yarı fiyatına oynuyorsun oysa. Sec hesabı da 60 50 ye gitse ilk alan 20 30 lira zarar ediyor o da gayet normal. Bu sekilde yaparsanız yakında ortada oyun kalmaz üstüne basiyorum tekrar

• çok faydalı olmuş hocam teşekkürler
  • Hardline eski oyun mu hocam? 2 aylık oyun sonuçta 70 lira demişsiniz. Ben gecende 85 liraya far Cry 4 aldım neden aldım 2 gündür pri hesap ilanı göremedim sec vardı ve aldım. Sec hesabını da 30 satacaktim 25 liraya sattım. 60 lira prisi ben de olmuş oldu onu da 45 e 40 liraya satarım pri olarak 20 lira zararim olur bu da benim secimim. 85 lik oyunu 65 e satmak da toplam da kazık atmak değildir. Sec alan oyunu 3 de birine pri alan nerdeyse yarı fiyatına oynamış oluyor işte. Herkes kendi aldığına göre fiyat belirler alan alır almayan almaz yok çok pahalıya satiyorsunuz diye konu açmaya gerek yok özellikle ilk alanlar hep 20 40 lira zararina satıyorlar zaten en az

• quote:

O zaman 60 en fazla diyip 40 da pri diyip ilk alan adama 60 lira zarar ettirseniz o kişi kutuluya geri döner ucuzculuk yapıyorsunuz 160 liralık oyunu 80 liradan pri oynamak pahalı geliyor nasıl oluyorsa oyunu yarı fiyatına oynuyorsun oysa. Sec hesabı da 60 50 ye gitse ilk alan 20 30 lira zarar ediyor o da gayet normal. Bu sekilde yaparsanız yakında ortada oyun kalmaz üstüne basiyorum tekrar

Arkadaşım bu konu neredeyse PS4 ün çıkması ile başladı ve hala çok iyi olmasa bile - ara sıra sorunlar oluyor. o da normaldir - devam ediyor.

160 tl ye oyun alsa birisi 30 - 35 tl zarar ile yaklaşık 70 tl ye pri 50 tl ye de sec hakkını satar. Bu tutarlar 75 - 55 de olabilir. Zaten oyunun çıkışından 2 - 3 ay geçince fiyatlar düşüyor ister istemez. Alan memnun satan memnun ( genel olarak ) :)

Oyun her şekilde kalır merak etme :) İyi günler dilerim.

• Kardeslik konusu sayesinde bir cok oyunu oynadim.allah razi olsun kardeslerden. Burdaki fiyatlar en düsük fiyat üzerinden hesaplanmis ki bu dogru. Yani popüler oyunun hangi fiyattan gittigini net görebiliyoruz.
    Fakat önemli bir fark var. Yeni alinmis ve hic el degistirmemis bir oyunun bu kadar düsük fiyattan gitmeside vicdansizlik olur. Hem alici hem satici bunu göz önüne alirsa hicbir sorun olmaz.
    Öte yandan serbest piyasa burasi .istedigin fiyati yazarsin. Alici ragbet ederse zaten sorun yok. Lakin satilmazsa illaki fiyatta düsüs olacaktir.
    Tüm kardeslerimin magdur olmamasi dilegiyle hayirli günler.Bol kazanclar

• quote:

Orijinalden alıntı: acar85

Kardeslik konusu sayesinde bir cok oyunu oynadim.allah razi olsun kardeslerden. Burdaki fiyatlar en düsük fiyat üzerinden hesaplanmis ki bu dogru. Yani popüler oyunun hangi fiyattan gittigini net görebiliyoruz.
    Fakat önemli bir fark var. Yeni alinmis ve hic el degistirmemis bir oyunun bu kadar düsük fiyattan gitmeside vicdansizlik olur. Hem alici hem satici bunu göz önüne alirsa hicbir sorun olmaz.
    Öte yandan serbest piyasa burasi .istedigin fiyati yazarsin. Alici ragbet ederse zaten sorun yok. Lakin satilmazsa illaki fiyatta düsüs olacaktir.
    Tüm kardeslerimin magdur olmamasi dilegiyle hayirli günler.Bol kazanclar

Mesele burada anlatmak istediğimiz dedikleriniz işte yeni alan adam ne yazarsa yazsın o alıcıyla kendi arasında fakat biz biliyoruz ki adam 40 aldığı oyunu 55 e satıyo buna önlem alıyoruz.
    Alıcı oyunun fiyatını bilsinde hangi fiyata aldığı onu bağlar birde sürekli mesajlar atılıyor gta5 ne kadar eder bloodborne ne kadar eder bu arkadaşlara yardımcı olur

• Faydalı konu, teşekkürler. Takipteyim
  • Emeğe saygı arkadaşlar !!! Arkadaşımız düşünmüş uğraşmış yapmış.
    Bize de burada birbirimizi kırmadan tartışmak düşer.
    Tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frd34

Emeğe saygı arkadaşlar !!! Arkadaşımız düşünmüş uğraşmış yapmış.
    Bize de burada birbirimizi kırmadan tartışmak düşer.
    Tşk.

Sağolun hocam burası Türkiye burda ne yapsan eleştiri alırsın bizlik sıkıntı yok :)

• Emek göstermişsin ama ilk oyunu alanı çok zarara sokan fiyatlar belirlemissin burayı dikkate alan kişi, oyunu ilk alanı kazıkci gözüyle bakacak. Dediğim gibi pri ve sec hesabın anlamı oyun fiyatını bolusmektir bu kadar dibe sokmadan. Pri alan kisinin oyunu psn fiyatının yarısınına diğerinin de 3 de birine oynaması 150 liralık oyun için 75 50 lira gibi fiyat çıkarır hesabı açan da 25 lira gibi zarar etmiş olursa normal karşılanır. Oyunu ilk almak hep zarardir da yarı yarıya zarar da aşırı fazla. Başlığa ikinci hak sahipleri için satması gereken fiyat dersen daha dogru olabilir . iyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.