Şimdi Ara

Playstation 3'ü direk PC'ye bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
22.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün ethetnet kablosu aldım PS3 media serverda wireless den film izlerken takılmalar olduğu için ama malesef bağlantıyı kurmayı beceremedim direk pc ve diğer ucu ps3'e bağlı şuan ağ konusundan pek anlamadığım için tanıtmam gerekiyormu yeni bağlantı kurmam mı gerekiyor ne yapmam gerekiyor tam olarak beceremedim yoksa ps3 media server dan wireless yerin ethernet gibi bir seçenek mi var yardımcı olursanız sevinirim kablo tipi cat5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiralem -- 7 Eylül 2009; 15:46:36 >

• tanıtman gerekmiyor... Ps3'ün network settings kısmında Media Server Secenegine Aktifleştir... dah asonrada PC'deki Media Player'dan (Media Player 10 ve sonrası olması lazımdı galiba) KİTAPLIK seceneginden gerekli ayarları yapacaksın.. PS3, PC'ni otomatik olarak görecektir
  • arkadaşım media server açık ps3 de media player 11 var dediğini başka yerde okudum yaptım ok e tıklıyorum arıyor 1 dakika felan hiç bişi çıkmıyor aramayı bitiriyor ne buldu ne de bulamadı diye bişi söylemiyor
  • IP'yi el ile ayarla.
  • arkadaşlar şimdi modeme bağladım pc yi ps3 üde modeme bağladım pc den bağladığımı gördü modem ama ps3 den bağlananı görmedi sorunun ps3 ün ethetneti ile alakalı olduğunu düşünüyorum çözüm nedir arkadaşlar ps3 e bağlı iken pc tarafına bağlı ethernetten turuncu ışık geliyordu çıkarıp tkaınca o ışıkta gitti ps3 dekinden zaten hiç ışık çıkmıyor ister modeme bağlı olsun ister pc ye ethernet çıkşının bozuk olduğunu hiç düşünmüyorum çünkü hiç kullanılmadı alındığından beri makina 0 dı yani sorunun bnde olduğunu düşünüyorum hala çözebilmiş değilim
  • arkadaşlar modem ile bağlantıyı kurmayı başardım bu seferde media server olarak görmüyoır yani bi işe yaramıyor şuan bişi paylaşamıyorum windows media player da da her ne kadar media paylaşı seçsemde hiç bişi olmuyor bi süre bekliyor ve tekrar geliyor o kadar ne ps3 ü görüyor ne de bişey bulmadığını gösteriyor ayarlar butonuda yok...

• windows media connection uda yükledim halen medya yaplayş dediğim ne ps3 ü görüyor ne ayarlar butonu var delirmek üzereyim saatlerdir uğraşıyorum
  • ps3 de yeni kablolu ağ kurman gerekiyor.

dnsler otomatik olsn.

sonra ps3 ün ipsini el ile ayarla. varsayılan ağ geçidi bilgisayarın ipsi olsun.
    ethernet kablosu ile yapmak istediğin oluyor. denemeye devam
  • arkadaşım dediğini yaptım yazdım bu arada default router a da ip yi yazıyoruz dimi neyse orayı geçti obtain ip onayladı internet connection faild dedi test ederken bu arada windowsda aypı çakışması diyip duruo onu yapınca:S oruçlu oruçlu bi oraya bi buraya sinir oldumya
  • windows media yı yemişim nero media gördü ps3 ü OWW herkese tşkler mutluyum happy:Dşuan harici diski gösteriyorum direk ps3 e bağlarsam olur mu modeme bağlamadan kullandığım kablo ethernet kablosu cab5
  • elimdeki kablo ethernet crossover mış renkleri öyle diyor:D şimdi ben pc yi direk ps3 e bağlarsam göstermek için birbirine ne yapmam gerekicek?
  • PS3 Harici HDD görür fakat harici diskin formatının "FAT" dosya sistemi olması gerekli. Fat dosya sistemine dönüştürdükten sonra direk görüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: emiralem

elimdeki kablo ethernet crossover mış renkleri öyle diyor:D şimdi ben pc yi direk ps3 e bağlarsam göstermek için birbirine ne yapmam gerekicek?

Yukarda anlatılanları yaptıktan sonra görmemesi için bir sebep yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emiralem

arkadaşım dediğini yaptım yazdım bu arada default router a da ip yi yazıyoruz dimi neyse orayı geçti obtain ip onayladı internet connection faild dedi test ederken bu arada windowsda aypı çakışması diyip duruo onu yapınca:S oruçlu oruçlu bi oraya bi buraya sinir oldumya

bilgisayar ip si 1 ile bitiosa ps3 ünki 2 olsun. bilgisayar internete bağlı olmaması lazım. bu şekilde ethernet kablosuyla birleştir. ps3 media server bağlanır.
  • arkadşaım dediğini yaptım bi ara gördü gitti anlayamadım ne oldunu :D yerel ağ bağlantısında yeni bir ip yazıyor anlayamadım gitti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.