Şimdi Ara

Plakam Çalıntı İmiş? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

quote:

Orijinalden alıntı: Beyttatar

Size app den yazmışlar.. Daha önceden çevirmeye girmiş ve fişlemişler aracı o yüzden.. Orjinali bagajda da olsa yasak

peki bunun icin plaka degismesimi gerekiyor?? muhurluyu takinca olmuyormu? plaka degismesi gerekiyor dendi cunku. edit:: app plakayi ben yeni taktirdim daha ama.

Mühürlüyü taksanız yeter. Plaka değiştirmeniz gerekiyor özetle. Polis ne bilsin orjinal plakanın bagajda olduğunu?

Sistemde kaydınız olduğu için, sık sık çevrilebilirsiniz. Aracın mühürlü plakası takılı olursa çevrilseniz bile, ruhsat tam, muayene eksiksiz, sigorta tamam ise ceza yemezsiniz.

Aracınızın trafikten men edilip edilmediğini kontrol edin. Edilmiş olduğunu sanmıyorum. Edilmiş olsa bu polis aracınızı bağlardı. Ancak gene de kontrol edin. Geçmiş olsun.

hocam şunu anlayamadim ama, daha önce ne bir çevirmeye girdim nede bir polis tarafindan uyarildim? mühürsüz plakanin cezasi bu sekildemi oluyor acaba? yani plaka çalinti vs denerek??? o kismi tam çözemedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bizim komşununda plakası 2 ayrı araçta takılıymış 100 küsür tlde adama yazdılar sucu olmamasına rağmen
  • Muhtemelen sizin plakayı kopyalayıp başka bir araca takmışlar. Plaka sisteme çalıntı diye düşmüş. Size veya eski sahibine bunun için tebligat gönderip durumu bildirmisler. Yapmaniz gereken o tebligatla tescile gidip plakayı değiştirmek. Tebligat elinize geçmediğine göre ceza makbuzuyla tescile gidip bir an önce plakanızı değiştirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çalıntı plakaysa neden bağlamamış.
    İlk defa ceza kestiklerini duydum.
    Şöyle olabilir.
    Bundan önceki aracımın sahibi plakasını çaldırmış ve polise çalıntı ihbarında bulunmuş.
    Aracı ben aldım ve hergün polis beni çeviriyordu. Ruhsatı ve şaseyi kontrol edip salıyordu. en son bu çevirmelere dayanamadım emniyete gittim.
    Durumu anlattım. Memur bana çalınan plaka bulundu mu dedi ? Ben ; hayır bu şekilde aldım dedim.
    o zaman ihbarı senin güvenliğin için kaldırmayalım dedi. Eğer o plakayla bir suç işlenir se sen burdan çalıntı ihbarını düşürürsen biz seni tanırız başın belaya girer dedi.
    Çevirmelere alışacan yada aracı satacaksın plakayı bulmadan yapacak bişey yok dedi.
    Öyle ceza filan kesemezler. Cezayı sana başka bi suçtan kesmişlerdir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.