Şimdi Ara

-_-‖‖ Piranha GRANDE - ANA KONU ‖‖ -_- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
937
Cevap
13
Favori
56.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firmaya sordum 4.4 güncellemesini Zen'e geleceğini fakat Grande'ye mümkün olmadığını söylediler, bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axis45 -- 1 Nisan 2014; 17:28:39 >
  • cihazda s3
    lekarşılaştırısa + -özellikleri mesela nfc filan varmıdır
  • Ahmeteyup kullanıcısına yanıt
    önceliğiniz oyun değil, benim gibi internet, dosya okuma, müzik dinleme ve geniş ekran ise alın derim. çakma cihazalr ile karşılaştırmayın. gayet stabil bir cihaz. sıfır cihaz olarak tabi 700 lira civarında alternatifler var. iyi araştırın
  • ROLEX2216 R kullanıcısına yanıt
    - s3 200 Tl daha pahalı
    - s3 ekran küçük ekran
    + s3 daha hafif

+ grande ekran büyük
    + daha ucuz
    + özellik olarak s3 den aşağı değil
    - daha ağır
    - nfc yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axis45

Firmaya sordum 4.4 güncellemesini Zen'e geleceğini fakat Grande'ye mümkün olmadığını söylediler, bilginiz olsun.

Aslında firmada çalışan arkadaşlar cihaz için testlerini yapıyorlar. İsteseler 4.4 verirler. Kullanıcılar olarak baskı yapsak yeni güncelleme gelir. Daha önce ben sorduğumda gelecek denmişti.

İhtiyaç olur da denersem yeni rom lar paylaşırım. İşin kısası şöyle bir durum da var; şuan üzerinde 4.2 var. Benim arayıpta bulamadığım, ihtiyacımı gidermeyen bir özelliği yok. Android 4.5 çıkar telefonu bambaşla bir hale getirir o zaman bakarız.

Ayrıca cihazda denenen romlar aşağıdaki gibidir. Ve çalışır durumdadır. ben kendim denemediğim için ilk mesajda daha paylaşmadım.

Miui V5 Yazılım (ROM)
    Android 4.3 Yazılım (ROM)
    Android 4.4 Yazılım (ROM)

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

önceliğiniz oyun değil, benim gibi internet, dosya okuma, müzik dinleme ve geniş ekran ise alın derim. çakma cihazalr ile karşılaştırmayın. gayet stabil bir cihaz. sıfır cihaz olarak tabi 700 lira civarında alternatifler var. iyi araştırın

Cevap için teşekkür ettim hocam. Baktığımda bu fiyatlarda alternatif olarak dark evo p60 var o da içime sinmedi.
    Bunun da incelemelerine videolarına baktım da fena durmuyor. Daha yeni çıkması soru işareti bir tek. Uzun zamanda ne sorun çıkar acaba diye düşünüyor insan.
    Ama bu aralar 2. el note 2 aklımı karıştırıyor. Bakalım hayrlısı..
  • Ahmeteyup kullanıcısına yanıt
    ikinci el olarak alternatif çok tabi ki. benim hb. de çekim vardı, elimdeki 4 inç lik telefonu da arkadaşa sattım. yani çok uyguna sıfır cihaz aldım. büyük ekran kullanmanın tadı bir başka. dark evo yu ben de çok inceledim ama sanırım cihazda sorunlar var. piranha'da şükür şimdilik bir şey yok. kutudan çıktığından beri her türlü işlemi yaptım sıkıntı yaratmadı, dokumantaki vs. çok iyi. cihaz sadece biraz ağır geliyor başta ama sonra alışıyorsun; görenler bayılıyor cihaza. 700 TL lik fiyat çok ucuz geliyor millete ( artık ne kadar zenginse bu toplum :D )
  • :) Hocam youtubeda arattırdığımda da video örnekleri eklemiş bir arkadaş onlar da güzel duruyor.
    Dediğiniz gibi bir eksisi ağırlığı ve benim aklıma takılan uzun kullanımda acaba ne olabilir.
    Bir arkadaştan haber bekliyorum 2. el note 2 600-650 tl garantisiz olabilir dedi o olmazsa bunu alacam keyfime bakacam artık yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: awakado

ikinci el olarak alternatif çok tabi ki. benim hb. de çekim vardı, elimdeki 4 inç lik telefonu da arkadaşa sattım. yani çok uyguna sıfır cihaz aldım. büyük ekran kullanmanın tadı bir başka. dark evo yu ben de çok inceledim ama sanırım cihazda sorunlar var. piranha'da şükür şimdilik bir şey yok. kutudan çıktığından beri her türlü işlemi yaptım sıkıntı yaratmadı, dokumantaki vs. çok iyi. cihaz sadece biraz ağır geliyor başta ama sonra alışıyorsun; görenler bayılıyor cihaza. 700 TL lik fiyat çok ucuz geliyor millete ( artık ne kadar zenginse bu toplum :D )

Garantisi kim veriyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtyg kullanıcısına yanıt
    Satan firma :) piranha firması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 gb yeterlimi sizce yetersiz gibi sunumal ryapılmış ekran paylaşımı filan mevcutmu acaba diğer teelr gibi güncelelyebiliyormuyuz s3te ekran amoletti sanırım s3 gibi ekran parlakmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROLEX2216

1 gb yeterlimi sizce yetersiz gibi sunumal ryapılmış ekran paylaşımı filan mevcutmu acaba diğer teelr gibi güncelelyebiliyormuyuz s3te ekran amoletti sanırım s3 gibi ekran parlakmı acaba

Cok sey bekliyorsun sadce ram e cevap vereyim 1 yeterlidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ROLEX2216 R kullanıcısına yanıt
    dostum bu bilgisayar değil . 2 de 3 de olsa yapacağın şeyler telefonda sınırlıdır. 1 gb yetiyor bana, yaptığım işlere. Ekran çok net - parlak sıkıntı yok. kablosuz ekran ve klavye paylaşımı var ; zaten bu android özelliklerinden biri. ama ben televizyonda daha denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 2 Nisan 2014; 16:09:08 >
  • volkanbey44 kullanıcısına yanıt
    dostum niye rom yükledin ki, gfive g9 rom hindistan için üretilendir. Piranha destek daha Türkiye için ilgili stok rom paylaşmadı. maxi - cep sayfasındakini denediysen, oradaki arkadaşa tekrar sor derim
  • sa arkadaşlar bu grandenin ekranın altında çıkan sanal tuş takımını yok etmenin bir yolu yok mu şu an bu teli almamı engelleyen tek sorun bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullanmayıcı

sa arkadaşlar bu grandenin ekranın altında çıkan sanal tuş takımını yok etmenin bir yolu yok mu şu an bu teli almamı engelleyen tek sorun bu

Adı üstünde sanal tuş. İlk mesajı okumanızı tavsiye ederim.

• Merhaba öncelikle telefononunuz hayırlı olsun, çok güzel bir konu açmışsınız. Benim sorum kasadaki tuşun bir işe yarayıp yaramadığıdır. Birde çift sim desteğinin aynı ayna iki hattın açık olmasını testekleyip desteklemediğidir. Şimddein teşekkür ederim. Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: gdemirer

Merhaba öncelikle telefononunuz hayırlı olsun, çok güzel bir konu açmışsınız. Benim sorum kasadaki tuşun bir işe yarayıp yaramadığıdır. Birde çift sim desteğinin aynı ayna iki hattın açık olmasını testekleyip desteklemediğidir. Şimddein teşekkür ederim. Saygılarımla.

özellikle çift hat desteği ile ilgili bende cevap bekliyorum.
    misal 1. hat ile konuşurken, ikinci hatta çağrı gelirse bizi uyarıyor mu, yoksa ulaşılamıyor diyemi söylüyor.
    eğer uyarı veriyor ise bunu yönlendirme desteği ilemi yapıyor, yoksa ikinci hatta aynı zamanda aktif olabiliyor mu?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iNsTiGaToR

quote:

Orijinalden alıntı: gdemirer

Merhaba öncelikle telefononunuz hayırlı olsun, çok güzel bir konu açmışsınız. Benim sorum kasadaki tuşun bir işe yarayıp yaramadığıdır. Birde çift sim desteğinin aynı ayna iki hattın açık olmasını testekleyip desteklemediğidir. Şimddein teşekkür ederim. Saygılarımla.

özellikle çift hat desteği ile ilgili bende cevap bekliyorum.
    misal 1. hat ile konuşurken, ikinci hatta çağrı gelirse bizi uyarıyor mu, yoksa ulaşılamıyor diyemi söylüyor.
    eğer uyarı veriyor ise bunu yönlendirme desteği ilemi yapıyor, yoksa ikinci hatta aynı zamanda aktif olabiliyor mu?
    teşekkürler.

merhaba arkadaşlar,

1. telefondaki fiziksel tuş : kasadaki bu tuşa ekran kapalıyken basarsanız ekranı açıyor ( sağdaki güç tuşu da aynı görevi görüyor ) . ekran açıkken herhangi bir yerdeyken bir kere basarsanız ana ekrana dönüş yapıyor. exit görevi görüyor yani. uzun basarsanız bu sefer aktif uygulamalar arasında gezebiliyorsunuz.

Bazı telefonlardaki gibi açık uygulamaları baştan başlatmıyor; örneğin internet tarayıcısı açık bir sayfadan bir yaz kopyalayıp, oradan açık olan whatsup uygulamasına geçip yapıştır gibi işlemleri uygulamalar arasında geçiş yaparak kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. bu android özelliği olmasına karşın bazı telefonlarda uygulamaları sıfırdan açtığını görmüştüm. bu telefon o açıdan iyi.

2. çift sim kart : ben tek hat kullanıyorum normalde. bugün denemek için arkadaşın turkcell hattını taktım. benim ki avea. arama yapacağınız zaman hangi hattan arayacığınızı veya 3g internet hangi hattın kullanacağını falan seçebiliyorsunuz. ama konuşma yaparken diğer hat için ulaşılamıyor anonsu çıkıyor. özel bir ayarı var mı bilemiyorum. pirahna destek e sormak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 9 Nisan 2014; 0:33:02 >

• cihazın duruşu biraz kare gibimi, yayvan mı??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.