Şimdi Ara

Pioneer vsx-921 yardım!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
6
Favori
7.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • acemi olduğumdan ve o bağladığım sourrend yanında back zone yazdığından zone kullandım sürekli :) evet 5.1 kullanıyorum hoparlör olarak oda ufak problemsiz olan SR ye problem olan SL kablosunu bağladım çalıştı hoparlörde ve kabloda problem yok problem yok , problem olan SL ye çalışan SR nin kablosunu bağladım durum aynı ses az geliyor ve yükseltince gücü ses bozuluyor SL çıkışta problem görünüyor bakayım bir yere göstericem cihazı yer arıyorum, şimdiye kadar verdiğiniz destekler için başta Kursun_ olmak üzere herkeze çok teşekkür ederim
  • üstad cihazı resetledikten ve oto kalibirasyon ayarı yaptıktan sonra şöyle bir problem oluştu anfi tv ye HDM kablo ile bağlı ve daha önceden tv nin kumandası ile anfini sesini açıp kapatabiliyordum tv açtıktan sonra anfiyi açınca tv de harici amfilikatör aktif yazısı çıkardı ve sadece anfiye bağlı hoparlörlerden ses gelirdi tv hoparlöründen gelmezdi ama şimdi bunları yapamıyorum tv hoparlöründen de ses geliyor anfi açıkken tv hoparlöründen ses gelmemesi için ve tv nin kumandasından da anfini sesini kontrol etmem için ne yapmam gerekir ? kullanım kitapçığına baktım ama anlamadım HDM setup bölümüne baktım ayarlar şöyle

CONTROL ON
    TV VİA HDMI
    STAND ECO
    DİSP NO
    MODE PULS

TV DE ses menüsünde de HDM 1 ARC açık konumda Easylink menüsünde de tv hoparlörleri easylink olarak seçili

• simsek59 kullanıcısına yanıt
    CEC, easylink, arc kullandığım özellikler değil...
    VSX-921'de buna ilişkin ayarlar sadece hdmi setup'da control ve arc'ın on duruma getirilmesinden ibaret.

Aynı kablolamayı kullandığınıza göre sorunun TV menüsünden halledilebileceğini sanıyorum.
    Receiver resetlenince control with hdmi bağlantısı kesildi. TV menüsünden TV sesi iptal edildi mi?

Bu arada hdmi'a ilişkin bu tür özellikleri kullanınca receiver'ın stand-by'da iken elektrik tüketiminin önemli ölçüde artabileceğini unutmayın.
    Receiver Eco Mode'da ise bu mod'dan çıkartmayı deneyin. Belki control fonksiyonunun sağlıklı çalışmasını bu engelliyor olabilir.
    TV ve 921 desteklemesine rağmen, Bu ARC konusunda 2 haftadır uğraşıyorum ama verim alamadım,

En son ekranda ses açma kapamaya ait görseli çıakrtmayı başardım ama sesi açı kapatmadı sadece görselde düşüp-yükseltiyor görünüyor.

Daha öncesinde optik ile bağlantı yaptığımda 921 aktif olduğunda Tvnin sesi kapanıyordu, ancak şuanda o da otomatik olmuyor manuel olarak sesi kapatıyorum...

Tvden film açtığımda DTS formatında olmasına rağmen optik takıl değilse hdmi üzerinden ses gelmiyor...

Ben yıldım artık daha uğraşmıyorum...
  • Merhaba, 3 akşamdır uğraştım bu akşam HDM problemini çözdüm TV ayarlarını resimdeki gibi yaptım ve AVR nin ayarları da aşağıdaki gibi yaptım sonra her ikisini kapadım ve elektrik fişlerinden çektim avr ve tv yi sonra tekrar açtığımda düzeldi

AVR HDM SETUP MENÜSÜNDE Control ON , TV via hdmı , Stand ECO , DİSP No , Mode ALL

[simage]
     Pioneer vsx-921 yardım!!
    [/simage]

Her ikisini kapatıp elektrik fişlerini çekip tekrar takmak ve açmak iyi fikirdi. :)

Anlaşılan bir tür hand-shake yapıyorlar ve bir daha unutmuyorlar. Bir dahaki reset'e kadar...
    Avr ayarları bende de aynı hatta,"via hdmi" ayarı hiç tepki vermeyince diğer alternatifi dönüş yaptım bir nebze daha iyi sonuç veriyor yoksa optiği kullamadım...

belki tv de sıkıntı vardır bilemiyorum elektronik işi şans işi...
  • Arkadaşlar benim vsx 921 sesi birden gitti ve ue22 yazıyor. Bu update ile ilgili bir code. Sesin gitmesinde ne etkili olmuş olabilir ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akustika A kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de var kaldırdım koydum kenara öylece duruyor. Bi çözümü varsa bilen yardım lütfen
  • pecko P kullanıcısına yanıt
    Selamlar pecko,

İnternetten araştırdığıma göre yanlış hatırlamıyorsam ses işleme çipi yanıyor. Bunu yenisiyle değiştirip lehimliyorlar. 1.5 sene önce 350 tlye mal olmuştu. Benim şimdiye kadar 2 kere başıma geldi. Bununla beraber cihaz güncelleme patchide nette anlatıldığı gibi değil. Serviste değişik bi şey yapıyorlar ama orayı yakalayamadım.
    Bununla beraber çip yanmasıyla ilgili aklıma 2 sebep geliyor.
    1- ben cihazı televizyon ünitesinde orta çekmeceleri iptal ettim ve araya koydum. Center hoparlörüde üstüne yerleştirdim. Isı tahliyesini uygun oşmayan koşullara getirmiş olabilirim.
    2- cihaz sürekli açık duruyordu. Sadece televizyonu açıp kapatıyorduk. Eğer kendini otomatik kapatırsa yeniden kumandadan açıyorduk. Çipin ömrü kısa olabilir yada voltaj dalgalanmasıma kurban gitmiş olabilir.

Şimdiyse sadece film izleyeceğimiz zaman kullanıyoruz.

Çok teşekkür ederim tecrubelerini paylaştığın için .. Peki tamirat için pioneer ın bir servisi var mı kiminle çözebilirim bunu
    Az çok araştırdığım kadarıyle şu bilgilerle yorum yapabilirim . 2011 üretimleri galiba sorunlu. pioneer şirketide satılmış yeni sahibi amerika ve kanada ki ürünlerini garantiye sokup yeni model ürünlerle değişimini sağlıyormuş.

Bizim dsp çipini değişmeden bu işi çözmemiz imkansız gözüküyor. Nerde nasıl değişir parçayı nasıl temin ederiz hiç bir bilgim yok

Benim vsx 921 imi bi arkadaşa tamir için biraktım. oda işlemciyi isitip u22 hatasını çözdüm diyor ama ses alamamiş hala. bakalım ne olacak çözebilirsek yazarım
  • pecko P kullanıcısına yanıt
    Paylaştığın için çok teşekkür ederim. Ben en son tamirden beri sorun yaşamadım çünkü çok nadir kullanıyoruz. Çocuk olduğu için eskisi gibi sesli film izleyemiyoruz :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.