Şimdi Ara

pıoneer vsx 921 kurulum ve ayarlar için yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
4
Favori
9.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar,yeni üyeyim.hata ve eksiklerim olursa mazur görün lütfen!!samsun media mark tan pıoneer vsx 921 anfi yanında kaliteli olmasa da htp 322 hoparlör 5.1-pıoneer blu ray ile birlikte takım olarak satınaldım.kutuyu açtım ne anfi için nede kumanda için türkçe kullanma kılavuzu maalesef yok,bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba?ne kurulumu hakkında nede özellikleri ve ayarları hakkında hiçbir bir bilgim yok...başıma belamı aldım...ne?yardımcı olursanız sevinirm.şimdiden teşekkürler.

• Tam olarak nasıl Bir Yardım istiyorsun. bağlantılarda mı sorun yaşadın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamsea

Tam olarak nasıl Bir Yardım istiyorsun. bağlantılarda mı sorun yaşadın ?
    merhaba,dreamsea kardeş,valla bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim ufak tefek bağlantılar yaptım(2.1 gibi).ama iş profesyonel sistem olduğundan anfiye ve hoparlöre zarar veririm diye tedirginim biraz!!bluray ile anfi tv ye hdmı ile ayrı ayrı mı bağlanacak,yoksa blurayı anfiye,anfiden tv ye mi bağlantı yapılıyor.bu bağlantı için problem...bağlantıdan sonra ses ayarları ile kılavuzda bir tek türkçe kelime yok!bu kadar özellikli bir cihazı çözmek zor olsa gerek!!sanırım birkaç bilen arkadaş fikirlerini paylaşsa çözerim işi.ilginize teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recebixx

merhaba,dreamsea kardeş,valla bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim ufak tefek bağlantılar yaptım(2.1 gibi).ama iş profesyonel sistem olduğundan anfiye ve hoparlöre zarar veririm diye tedirginim biraz!!bluray ile anfi tv ye hdmı ile ayrı ayrı mı bağlanacak,yoksa blurayı anfiye,anfiden tv ye mi bağlantı yapılıyor.bu bağlantı için problem...bağlantıdan sonra ses ayarları ile kılavuzda bir tek türkçe kelime yok!bu kadar özellikli bir cihazı çözmek zor olsa gerek!!sanırım birkaç bilen arkadaş fikirlerini paylaşsa çözerim işi.ilginize teşekkürler.

bluray cihaza anfiye anfide tv ye tun girişler anfiye tek çıkış tv ye yani anlayacağın ayarlar kısmına gelince otomatik mcaac ayarı var mikrofonu tak yap buraz öğrendikce yavaş yavaş çözersin ama kumanda da retriver diye bir tuş var en alta yakın solda sayılarda ona bas onu on yap ses acayip güzelleşiyor

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Alıntıları Göster
    erayçelik80,arkadaşım öncelikle ilginize ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.hoparlör bağlantılarını yaptım fakat sadece ön iki hoparlörden ses alabildim.center ve diğer hoparlörden ses alamıyorum malesef!kabloları kontrot ettim sorunu çözemedim.birde subwofeer'ın güç kablosu kutudan çıkmadı.arka tarafında elektrik kablo çıkışı var,ayrıca wofeer kabloyla prize filanmı takılıyor?arkadaşlar bayağı yol aldım yardımlarınızla...sonuca az kaldı.yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

erayçelik80,arkadaşım öncelikle ilginize ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.hoparlör bağlantılarını yaptım fakat sadece ön iki hoparlörden ses alabildim.center ve diğer hoparlörden ses alamıyorum malesef!kabloları kontrot ettim sorunu çözemedim.birde subwofeer'ın güç kablosu kutudan çıkmadı.arka tarafında elektrik kablo çıkışı var,ayrıca wofeer kabloyla prize filanmı takılıyor?arkadaşlar bayağı yol aldım yardımlarınızla...sonuca az kaldı.yardımlarınızı bekliyorum

Alıntıları Göster
    yokmu yardımcı olacak bir akil adam,bir allah kulu??iyice sıkmaya başladı bu sistem kurma işi...inanın

• Subwoofer i öncelikle elektrik kablosu ile elektriğe bağlayın.Daha sonra vsx-921 in arka kısmında subwoofer preout yazan çıkışla subwoofer e baglantı yapın.( Hoparlör terminallerinin yanında beyaz renkli yerdeki subwoofer yazan kısım ).

Tüm hoparlörlerden ses almak için kumanda üzerinde adv surr yazan tuş var.kumandanin en alt kısmında. O tusa her bastigidinizda dinleme modları değişir. Bu modlarda tüm hoparlörlerden ses gelir.adv surr tuşuna basmadan önce kumandada volume + tuşunun ustunde Receiver tuşu var. Öncelikle Receiver tuşuna basın sonrasında da ADV SURR tuşuna basın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRODJ

Subwoofer i öncelikle elektrik kablosu ile elektriğe bağlayın.Daha sonra vsx-921 in arka kısmında subwoofer preout yazan çıkışla subwoofer e baglantı yapın.( Hoparlör terminallerinin yanında beyaz renkli yerdeki subwoofer yazan kısım ).

Tüm hoparlörlerden ses almak için kumanda üzerinde adv surr yazan tuş var.kumandanin en alt kısmında. O tusa her bastigidinizda dinleme modları değişir. Bu modlarda tüm hoparlörlerden ses gelir.adv surr tuşuna basmadan önce kumandada volume + tuşunun ustunde Receiver tuşu var. Öncelikle Receiver tuşuna basın sonrasında da ADV SURR tuşuna basın.
    teşekkürler prodj arkadaş,umarım bu sefer hallederim.

• quote:

teşekkürler prodj arkadaş,umarım bu sefer hallederim.

Alıntıları Göster
    evet şimdi oldu. prodj arkadaş şu an başarılı şekilde 5.1 ses aldım.ses ilk izlenimim gayet iyi,ince ayarla çok daha da iyi hale gelir sistem.hele kaliteli bir takım hoparlörle harika olur. bilgi ve fikirlerin için teşekkürler.şimdi detaylarla uğraşmam gerekecek...bilgin dahilinde paylaşabileceğiniz ince detaylar varsa!memnun kalırım prodj arkadaş,size zahmet.

• Ayar kismi çok karışık.Pioneer av Receiver başlığına bakın.Son sayfalarda ayarlar vardı.

Ayrica ilk otomatik kalibrasyon yapın tabi yapmadıysanız.Sonra ince ayarlara bakarsınız.
  • quote:

Ayar kismi çok karışık.Pioneer av Receiver başlığına bakın.Son sayfalarda ayarlar vardı.

Ayrica ilk otomatik kalibrasyon yapın tabi yapmadıysanız.Sonra ince ayarlara bakarsınız.
    prodj arkadaş,kullanma kılavuzunda türkçe hariç,bütün diller mevcut neredeysesayfalara sadece bakıyorum...mecburen bir bilene danışacağım.
  • quote:

prodj arkadaş,kullanma kılavuzunda türkçe hariç,bütün diller mevcut neredeysesayfalara sadece bakıyorum...mecburen bir bilene danışacağım.

Alıntıları Göster
    ilk kalibrasyon nedir ve nasıl yapılıyor acaba?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Türkçe kullanma klavuzu için DİGİCOM la görüşün size mail atarlar bende bu şekilde hallettim.
  • quote:

Alıntıları Göster
    kutu içerisinden mcacc mikrofonu çıkar onunla kalibrasyon yapmanız gerekiyor.
  • quote:

kutu içerisinden mcacc mikrofonu çıkar onunla kalibrasyon yapmanız gerekiyor.

Alıntıları Göster
    @recebixx

mail adresinizi Pm ile bana yazın size türkçe kullanma kılavuzunu mail atabilirim
  • quote:

@recebixx

mail adresinizi Pm ile bana yazın size türkçe kullanma kılavuzunu mail atabilirim

Alıntıları Göster
    tekrar merhabalar,dün akşam cihaz ayarları ile uğraşırken artık ne yaptımsa!arka iki hoparlörün sesi kesildi.ne kadar uğraştıysam düzeltemedim.maalesef!adv surr tuşuna basmama rağmen.ayrıca retrıever tuşuna basınca ses tamamen kayboluyor.yardım bekliyorum.

• quote:

tekrar merhabalar,dün akşam cihaz ayarları ile uğraşırken artık ne yaptımsa!arka iki hoparlörün sesi kesildi.ne kadar uğraştıysam düzeltemedim.maalesef!adv surr tuşuna basmama rağmen.ayrıca retrıever tuşuna basınca ses tamamen kayboluyor.yardım bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Kullanma kılavuzunu mailinize gönderdim.
    Cihaz bağlantılarını baştan tekrar yapın.Türkçe kullanma kılavuzunun 48 sayfasında reset yöntemi yazıyor.Bu yöntemle cihazı resetleyin.Sonrasında sakin kafayla ayarları tekrar yapın.

• quote:

Kullanma kılavuzunu mailinize gönderdim.
    Cihaz bağlantılarını baştan tekrar yapın.Türkçe kullanma kılavuzunun 48 sayfasında reset yöntemi yazıyor.Bu yöntemle cihazı resetleyin.Sonrasında sakin kafayla ayarları tekrar yapın.

Alıntıları Göster
    selamlar,prodj arkadaş sanırım ufak tefek sorunları gönderdiğiniz kullanma kılavuzuyla halledebilirim.artık!prodj arkadaş cihazla hangi hoparlörü kullanıyorsunuz?ben takım olarak aldığımdan hoparlör tercih şansım olmadı sıradann 5.1 gibi,bir süre idare edip sonra üst seviye hoparlör düşünüyorum.yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler.aynı sorunları yaşayan başka arkadaşlar da bu fikirlerden mutlaka faydalanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recebixx -- 3 Nisan 2013; 19:53:08 >

• Link i burayada koyun bizde yararlanalim arkadaşlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.