Şimdi Ara

Pioneer vsx-921 arc desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önceden son 46hx820 ile kullandığım pioneer vsx-921'e yeni televizyon bağladım (lg 65e6v). HDMI kabloyu TV'nin ARC özellikle girişine, diğer ucunu da AVR'nin out yazan hdmi çıkışna bağladım. Ancak TV'den internete girdiğimde veya dahili uydu alıcısını açtığımda ses alamıyorum. vsx-921 ARC destekli değil mi acaba? Yoksa ben mi bir yerde bir hata yapıyorum. Sanki daha önceden bu şekilde çalıştığını hatırlıyor gibiyim.

Şu anda digitürk kutusu ve bluray player AVR'ye bağlı. AVR'nin out yazan hdmi çıkışından giden kablo da TV'ye bağlı.

Bir çözümü olan var mı acaba?

• vsx 921 kullandım arc desteği var 921in kullanım kitapçığına bakın orada yazıyor
  • Cihazın HDMI ayalarına girdim ama ARC ile ilgili hiçbir seçenek göremedim. Kitapçıkta ARC ile ilgili gösterdiği yerde başka seçenekler vardı.
  • Cihazınızın kullanma kılavuzu, sayfa 42:

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Cihazınızın kullanma kılavuzu, sayfa 42:

İşte tam da bu menüye girince HDMI setup içerisinde ARC seçeneği yok.
  • PunkeR kullanıcısına yanıt
    Arc'dan vazgeçseniz?
    TV'nin optik çıkışını AVR'nin optik girişine bağlayın geçin. Arc özelliği fazla abartılıyor.
  • Kablo fazlalığı istemediğim için uğraşıyorum. Eğer ki cihazın ARC özelliği yoksa tabi ki de öyle bir yönteme başvuracağım veya belki de AVR'yi değiştireceğim.
    Bu arada şunu ekleyeyim...
    HDMI Setup'ınızda Control açık mı?
    Gerekmiyorsa açmayın.

Receiver'ınızın standby'daki elektrik sarfiyatı 0.4W'dır.
    Control'u açarsanız receiver'ın standby'daki elektrik tüketimi bu değerin 10 katından da fazla bir değere ulaşır.
    Zira normal olarak standby'da elektrik gönderilmeyip uykuya yatırılan devrelere elektrik gönderilir, cihaz kapatılıp standby konumuna getirilse dahi bu devreler çalışır, hazırda bekler. Bu durumda cihaz standby'da 0.4W değil 4-5W dahi harcayabilir.

Bu nedenle eğer Control fonksiyonuna ihtiyacınız yoksa ve gereksiz elektrik tüketimi konusunda duyarlı iseniz bu fonksiyonu kapatmanızı öneririm.
    Yalnız bu fonksiyon açıldıktan sonra kapatılsa dahi bazı durumlarda elektrik tüketimi cihaz resetleninceye kadar aynı kalabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PunkeR

Kablo fazlalığı istemediğim için uğraşıyorum. Eğer ki cihazın ARC özelliği yoksa tabi ki de öyle bir yönteme başvuracağım veya belki de AVR'yi değiştireceğim.

Cihazın Arc özelliği elbette var. Böyle bir durumda cihazı değiştirmek gereksiz bir davranış olur. Bir AVR'nin kablolamasında tek bir kablonun lafı dahi olamaz.

Arc şimdiye kadar çıkarılmış en gereksiz özelliklerden biridir. HDMI versiyon 1 ile baştan çıkarılmış bir özellik olsa idi bir şey söylemezdim. Şunu da söyleyeyim HDMI Arc'ın belirli taahhüt edilen standardı yoktur. Bazı TV'ler Arc üzerinden Dolby, DTS 5.1 dahi desteklemez, stereo verir.
  • quote:

Gerekmiyorsa açmayın.

Control'u açarsanız receiver'ın standby'daki elektrik tüketimi bu değerin 10 katından da fazla bir değere ulaşır.
    Zira normal olarak standby'da elektrik gönderilmeyip uykuya yatırılan devrelere elektrik gönderilir, cihaz kapatılıp standby konumuna getirilse dahi bu devreler çalışır, hazırda bekler. Bu durumda cihaz standby'da 0.4W değil 4-5W dahi harcayabilir.

Bu nedenle eğer Control fonksiyonuna ihtiyacınız yoksa ve gereksiz elektrik tüketimi konusunda duyarlı iseniz bu fonksiyonu kapatmanızı öneririm.
    Yalnız bu fonksiyon açıldıktan sonra kapatılsa dahi bazı durumlarda elektrik tüketimi cihaz resetleninceye kadar aynı kalabilir.

Bu yararlı bilgi için çok teşekkür ederim. Eve gidince mutlaka bakıp kapatacağım.

Az önce müşteri hizmetlerini aradığımda ARC desteğini açabilmek için Control seçeneğini açmam gerektiği söylendi. Dün baya kurcalamıştım ama ARC açılmamıştı. Eve gidince bir daha bakacağım.

Bu arada bendeki kurulum, digitürk kutusu ve dune bd prime hdmi ile AVR'ye AVR'nin out hdmi'ından da TV'ye olacak şekilde. TV'den internete girip basit dizileri vs. izlerken bu ses olayını kullanmak istemiştim ama ses alamadım. ARC'yi yapamazsam optik kablo olarak yapacağım. Peki, Dune BD Prime'ı da optik kablo ile AVR'ye bağlasam HDMI ile aldığımdan daha iyi ses alabilir miyim?

Teşekkürler...

Dune'u AVR'ye hdmi ile bağlarsanız daha iyi olur.
    Zira s/pdif yani optik kablo media player'dan gelebilecek Dolby TrueHD, DTS HD-Master gibi sıkıştırmasız formatları geçirebilecek bant genişliğine sahip değil, en azından bir revizyon yapmadıkları takdirde şimdilik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 10 Temmuz 2017; 16:28:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PunkeR

quote:

Gerekmiyorsa açmayın.

Bu yararlı bilgi için çok teşekkür ederim. Eve gidince mutlaka bakıp kapatacağım.

Az önce müşteri hizmetlerini aradığımda ARC desteğini açabilmek için Control seçeneğini açmam gerektiği söylendi. Dün baya kurcalamıştım ama ARC açılmamıştı. Eve gidince bir daha bakacağım.

Bu arada bendeki kurulum, digitürk kutusu ve dune bd prime hdmi ile AVR'ye AVR'nin out hdmi'ından da TV'ye olacak şekilde. TV'den internete girip basit dizileri vs. izlerken bu ses olayını kullanmak istemiştim ama ses alamadım. ARC'yi yapamazsam optik kablo olarak yapacağım. Peki, Dune BD Prime'ı da optik kablo ile AVR'ye bağlasam HDMI ile aldığımdan daha iyi ses alabilir miyim?

Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    bende durum şu :
    sony xf9005 tv ile 921 hdmi out arc üzerinden bağlı.
    pc ve tv nin kendi android medya oynatıcısından hdd ile izlediğim filmlerde internetten netflixde dijital seslerde 5.1 kanalda sorun yok. gayet başarılı. ancak türksatın uydunet receiver ını sisteme tv nin hdmi'si üzerinden dahil ettiğimde tüm sesler analoğa dönüşmekte. çözüm için fikri olan varsa sevinirim.
    ARC konforlu bir kullanım sunuyor. tek kumanda ile işinizi görüyorsunuz. bu nedenle tv nin optik çıkışından Avr 921 ye girişi pek düşünmedim.
    selamlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.