Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
21
Favori
55.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Koltuk arkalarından ve eğer müsaitse odanızda ki peteklere giden boruların arkasına küçük kılçık denilen plastiklerle bağlantı yapılarak ufakta olsa gizlenebilir ama bazı yerlerde doğal gözüküyor.
  • Dg.TURK kullanıcısına yanıt
    tatildeydim en kısa zamanda fotoğraflı yanıt vereceğim
  • Merhaba Arkadaşlar, ev sinema sistemi almak istedikten sonra hazır sistemlere bakmakla başlayan araştırma maceram, en sonunda beni buraya getirdi :)

Pioneer VSX-520 de karar kıldım ancak hoparlör konusunda karar veremedim henüz. Aşağıdaki alternatiflerden kullanıcısı olup memnun kalan veya teknik bilgisi olan arkadaşlardan yorum ve tavsiye bekliyorum.Bütçem alternatiflerden anlaşılacağı gibi 700 - 800 civarında....

1- JAMO s426 HCS3

2- PURE ACOUSTICS SPARK 5

3- YAMAHA NS-PA120

• yardımcı olursanız sevinirim ustalar

http://forum.donanimhaber.com/m_78654403/f_//tm.htm#78654403
  • htintas kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam şimdi hoparlör işi karışık yani dinlemeden alırsanız sizi tatmin etmezse sıkıntı olur ama şu var anladığım kadarı ile kule tipi bakıyorsunuz jamo iyidir pure idare eder birde yamahanın ns-50f vede nsp-8900 ürünlerine bakın daha başka modellerde vardır onlarada bakın gene karar sizin kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam şimdi hoparlör işi karışık yani dinlemeden alırsanız sizi tatmin etmezse sıkıntı olur ama şu var anladığım kadarı ile kule tipi bakıyorsunuz jamo iyidir pure idare eder birde yamahanın ns-50f vede nsp-8900 ürünlerine bakın daha başka modellerde vardır onlarada bakın gene karar sizin kolay gelsin

İlginize teşekkürler hocam. Evet kule tipi tercihim, dinleme konusunda haklısınız, bu imkanı her yerde bulabilmek mesele tabi, ama kullanıcı arkadaşların fikirleri de değerli benim için.
  • bende VSX-520-K 5+1 SES VE SİNEMA SİSTEMİ VAR SATMAK İSTERSEM 2. EL NE KADAR ACABA? BİLGİ VEREBİLECEK ARKADAŞ VAR MI? TEŞEKKÜRLER
  • Merhabalar, 2013 Mart ayından bu yana Vsx 520 kullanıyorum. Bir sorunu paylaşmak istiyorum, bu sorun ile karşılaşanlar bana yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Kullanım kılavuzunda dediği gibi dijital ses aktarımı sırasında gecikmeler yaşanabiliyormuş. Benim sorunum şu, tamam anladım gecikme yaşanabilir ama bir gitti mi geri gelmiyor ses. Oyun oynamayı çok severim, Samsung NP350V5C-S0DTR laptobum var. Laptoptan Hdmi ile çıkış yapıyorum. Gayet güzel DTS Dolby ne varsa hissediyorum amfide ama oyundan ALT-TAB yapıp çıktığımda yada bilgisayara bildirim falan geldiğinde ses gidiyor daha da gelmiyor. Bazen Avr'yi kapatıp açtığımda ses geliyor ama bazen defalarca kapatıp açsam da ses gelmiyor. Kudurtucu bir arıza. Bu sorunun neden olduğunu bilen birisi varsa bana yardımcı olabilir mi? Bazen Bluray'de USB den film oynatınca da yapıyordu.

Sistemim: HTP 100 set, LG 32LD751-ZB, LG BP120 Bluray
  • mayadilek M kullanıcısına yanıt
    merhaba sahibindene bi göz atın fikir verecektir
  • puandorg kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam şimdi aklıma gelen ama işe yarar mı bilmem kablo gibi geliyor bana başka hdmi kablo ile deneseniz belki işe yarar
  • des_955 teşekkür ederim
  • Teşekkür ederim @des_955. Kablo olabileceğini düşünmemiştim. Bütün kabloları değiştireceğim. 4 Adet Hdmi kablo almam gerek şimdi. Sizce hangi markalar veya hangi özellikli Hdmi kablo almak makbuldür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: puandorg

Teşekkür ederim @des_955. Kablo olabileceğini düşünmemiştim. Bütün kabloları değiştireceğim. 4 Adet Hdmi kablo almam gerek şimdi. Sizce hangi markalar veya hangi özellikli Hdmi kablo almak makbuldür?

merhaba önemli değil yalnız benimki bir fikir misal ben kendim 1 kabloya en fazla 50 tl veririm siz bir bütçe belirleyin ona göre alın orta kalite aldınız mı yeter gibi 25-30 tl arasındaki kablolara bakın eğer 3d kullanıyorsanız 1.4 versiyonu olsun
  • bu amfi den 2 nci el olarak 450 tl civarı bulmak mümkünmüdür?
  • erayee E kullanıcısına yanıt
    merhaba 450-500 tl ye bulabilirsiniz
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    450 olursa alırım hemen
  • Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu konuyu baştan sona kadar sıkılmadan bir solukta okudum. Gerçekten en samimi ve en yardımlaşılan konulardan biri olmuş. Aramızda çok bilgili ve tecrübeli ayrıca bir o kadar da mütevazi ve yardımsever arkadaşların olması benim gibi bu konuda çok acemi arkadaşlar için çok önemli :)

55 inch güzel bir televizyon aldıktan ve bluray 3d film izlemeye başladıktan sonra bir ev sinema sistemi almalıyım diye düşündüm. Başladım araştırmaya. Kafamda zaten ps3'üm olduğu için bluray 3d cdyi ordan çalıştırırım, dvdli 300 liraya bir hazır sistem alırım 350 watt olsa bana yeter düşüncesi vardı. Bir kaç gün araştırdım dedim ki almışken blurayli bi sistem almalı. Sonra 1000 watta çıktım sonra bluetooth olsun evin içinden kablo geçmesin dedim. Bi baktım 1200 liraya gelmişim. Şimdi de diyorum madem vericem o kadar para kendi sistemimi kurayım bir anfim olsun daha çok keyif alayım diyorum. Sanırım bu bir tek benim başıma gelmiyor :).

Öncelikle ihtiyaçlarımdan bahsedeyim. 30m2 civarı bir salonum ve 55inch televizyonum var. Oturduğum yer ile tv arası 5.5 metre falan. Anfi olarak vsx-520 düşünüyorum ama diğer komponentler hakkında hiç bir fikrim yok. Apartmanda kaldığım için hiç bir zaman gümbür gümbür film izleyemeyeceğim. Sizleri takip ettiğime göre almam gerekenler şu şekilde olacak.

1) vsx-520 anfi
    2) 2 ön hoporlor
    3) 1 center hoporlor
    4) 2 arka hoporlor
    5) 1 sub whoofer (yazılışı yanlış olabilir kusura bakmayın)

Aslında pioneer'ın 200 modeli tarzında bir model düşünebilirdim ancak kule tipi hoporlerler istiyorum. Dediğim gibi herşeyi giriş seviyesi düşünebiliriz. Söyleyeceğiniz modellerin ikinci ellerine de bakacağım. Ses konusunda tecrübem olmadığı için her sistem ilk planda bana güzel gelecektir. Bana en ucuz ve en uygun komponentlerin marka ve modeli konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar...

• nynpkl kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin sana elimden geldiğince yardımcı olayım şimdi anfi 520 işini görüyor mu yoksa daha üst düşünüyormusun 921 gibi 520 giriş seviye ve birde 322 var oda giriş seviye ama biraz kırpılmış şimdi gelelim en zor kısıma hoparlör seçimi misal ben şuan pioneer s-es3tb seti ve s-21 subu kullanıyorum aslında illk aldığımda bana yetiyordu fakat şimdi yetmiyor neden dersen yeni tatlar aramaya başladım ondan kule tipini görünüş için alacaksan alma derim ben öyle bookself ler var ki kule gibi çalıyor filmde en öneml işi center ve subwoofer yapar açıkçası hoparlör alırken dinleme yaparsan iyi olur en azından fikir verir sonra üzülmeni istemem şimdi bunlar için total bütçe + birde kablo ayak gerekebilir sen istediğin modellere bak araştır sonra bir liste çıkar ona göre bakalım NOT: kafanız çok karışacak allak bullak olacaksınız kolay gelsin

• Öncelikle mesajın için çok teşekkür ederim. Bana herşey yeter herşey işimi görür dediğim gibi bu işte yeniyim basitten başlıyıp yavaş yavaş daha iyisine geçmek istiyorum. 1200 - 1300 lira civarına düşünüyorum en fazla. PİONEER HTP-322 setinde 4 kule hoporlor 1 subwoofer 1 center var ve tabiki bir adet anfi. Açıkçası daha düne kadar lg sinema sistemi mi alsam diye düşünen biriydim o yüzden bunun çok daha iyi olacağından adım gibi eminim. Bir de bunu alırsam bir bluray 3d media player almam gerekecek o konuda da tavsiye isteyeceğim açıkçası. Dediğim sinema paketini 1100 tl civarına alıp bir de bluray player almak ilk planda mantıklı mıdır yoksa o fiyata daha iyi bir sistem kurulabilir mi?

Edit: Dediğim sistemin anfisi farklıymış bundan bu konuya yazmış bulundum kusura bakmayın. O anfinin bu anfiden farkı var mı baktığım kadarıyla özellikler aynı da..
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nynpkl -- 1 Ağustos 2013; 22:12:53 >
  • nynpkl kullanıcısına yanıt
    merhaba önemli değil şimdi forumda htp-322 seti alan arkadaşlarımız var başlangıç için iyi bi set ilk etapta iş görür hatta size denk gelir mi bilmem içinde blu-ray player vardı bu set için media marketlere bakabilirsiniz şimdi orjinal film için blu-ray şart diğer türlü media player ben 3 yıldır smart media hd vision kullanıyorum çok memnunun açıkçası bu konuda ne desem bilemedim sizin işinize yarayacak 3d li ve hd ses destekli alırsanız daha iyi olur gibi birde bluray iso film izliyorsanız destekli olan sizin işinize yarar
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.