Şimdi Ara

pioneer tsw d4 mü cadence mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    cadence flash 12 700 watt 300 watt rms

bilen arkadaslar kıyaslayabilir mi?

• 307d4
  • 30 cm de en saglam bas hangisidir d4 cadenceden hangi bakımdan daha iyidir
  • Cadence daytona serisi dişindakileri bende begenmiyorum. Diğer seriler cok kalitesiz. Oluyor birde cadence tek bobin pioneer çift..
  • cift bobin olmasının ne farkı var cift bobin demek 2 ohmda çalıstırabilirmiyiz mi demek tesisatcı d4 ün 2 ohm da çalısmayacagını d2 nin çalısacagını soyledi
  • o tesisatçinin dediği seri yada paralel bağlamaya göre değişir. d2 paralel bağlarsaniz 2 ohm alirsiniz. d4 ü paralel bağlarsaniz 4 ohm seri bağlarsaniz 2 ohm alicaksiniz.
  • 12" Single 4 Ohm Subwoofer Box
    No Noise Slot Port Design
    2" 4-Layer High Temperature Voice Coil
    RMS Power: 350
    Peak Power: 700
    Frequency Response: 20Hz-500Hz
    Sensitivity: 93db @ 1W/1M
    Carbon-Graphite Injection Cone
    Stiched Large Butyl Rubber Surround
    Steel Woofer Basket
    Vented Motor Structure
    Nickel Plated Push Terminals
    Cabinet Size: 18" x 17-1/2" x 14-1/2"
    Weight: 42 lbs.

dedigim cadence bu arkadaslar d4 ü cıkarıp bunu takıcam ne dersiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ne yazsam kii

12" Single 4 Ohm Subwoofer Box
    No Noise Slot Port Design
    2" 4-Layer High Temperature Voice Coil
    RMS Power: 350
    Peak Power: 700
    Frequency Response: 20Hz-500Hz
    Sensitivity: 93db @ 1W/1M
    Carbon-Graphite Injection Cone
    Stiched Large Butyl Rubber Surround
    Steel Woofer Basket
    Vented Motor Structure
    Nickel Plated Push Terminals
    Cabinet Size: 18" x 17-1/2" x 14-1/2"
    Weight: 42 lbs.

dedigim cadence bu arkadaslar d4 ü cıkarıp bunu takıcam ne dersiniz

Niye değiştirmek istediğini anlamadım hani artık 700-800watt rms li basslara geçsen pioneer sana yetmiyo derdim ama bu şekilde rms i düşürcem diyosan sen bilirsin.
  • rms degeri hersey mi yani marka kalitesi falan yok mu? Pioneer artık eski pioneer degil bir zamanlar kraldı ama artık 20 firma arasından son 3 te belki yer alır 6992s en yuksek rmsli coaxieli ama eski 150 wattlık kolonları abartmıyorum tam iki katı kaliteli ve yuksek ses veriyor
  • quote:

rms degeri hersey mi yani marka kalitesi falan yok mu? Pioneer artık eski pioneer degil bir zamanlar kraldı ama artık 20 firma arasından son 3 te belki yer alır 6992s en yuksek rmsli coaxieli ama eski 150 wattlık kolonları abartmıyorum tam iki katı kaliteli ve yuksek ses veriyor

Pioneerın sadece 1 wooferını kullanarak bu sondan 3. kanısına nasıl vardın çözemedim.Kalite demişsin eğer sq sistem planlıyorsan focal lara bak bir istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castìel -- 25 Kasım 2008; 23:08:15 >
  • pioneerin teyiplerini kullandım işi bilen bi arkadas alpine dinletti ana ünite olarak kulaklarıma inanamadım ayrıca tamir iside yaptıgından pioneer teyiplerin icini actıgında digerlerine gore kalitesiz oldugunu soyledi. Tum kullandıgım pioneerler cd yi cıkarmıyor ayrıca. Ama ana ünite en iyi oldugunu konu yeni nesil ürünlerine hic guvenmiyorum acıkcası
  • quote:

pioneerin teyiplerini kullandım işi bilen bi arkadas alpine dinletti ana ünite olarak kulaklarıma inanamadım ayrıca tamir iside yaptıgından pioneer teyiplerin icini actıgında digerlerine gore kalitesiz oldugunu soyledi. Tum kullandıgım pioneerler cd yi cıkarmıyor ayrıca. Ama ana ünite en iyi oldugunu konu yeni nesil ürünlerine hic guvenmiyorum acıkcası

Hala neden Pioneer ı kötülediğini anlayamıyorum şimdide Alpine yle karşılaşmaya girdik bakalım arkadaşın birde Pioneer p88rs içini açsın bakalım neler görücek ikinci elini 800ytl civarında bulabilirsin.Senin bu yaklaşımından sq kurmak istediğini çıkardım ben sürekli kaliteden bahsediyorsun.SQ bir sistem için cadence de sana yetmicekdir.
  • tam bir pionner fanatigiydim gecmişte aciko ekolayzer ve 85 ler zamanında sonra uzun sure takılmadım ve tekrar bi sistem olusturdum(ben bıraktıgımda anfi cıkmamıstı::)) ve direk pioneerlerle girdim olaya 3 ay once falan ama suan elimde sadece ana ünitesini kullanıyorum cadence yi de yeni taktım acık konusayım bariz fark var d4 ile inanılmaz tok geliyor ve aracımın yalıtımı berbatmıs heryer oynuyor ozellikle tavan (combo cdti) anladım ki benim sistem buraya kadar ilerler :( ama seste kaliteyi yakaladıgımı düsünüyorum. Önde focal 165v1 midler arkada vibe 175 watt rms coaxieller (şiddetle tavsiye ediyorum onceki focaller kadar berbak ses veriyor coax olmasına ragmen alın vibe oval ugrasmayın componentle soyle bi kıyaslamada yapabilirim vibelerin bası 30 cm wooferin yuzde 65 i kadar vardır. Velhasıl bu piyasa inanılmaz gelişmiş ve markalar birbiriyle yarısıyor ama bu yarısta eski bir pioneer fanatigi olarak pioneerin bu hallere düsmesi beni üzdü.
  • Beni biliyosun combo clubdan, orda söyledik tesko kaldırmıyo combo diye tavandaki yerin arası boşluk olduu için titreme filanda yapıyo.. Ben 3 milyarlık tesko attım ama sesden çok arabanın titreme sesi geldiği için herşeyi söktüm.. hepside bodrumda yatıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.