Şimdi Ara

(Pioneer - Sony - Alpine) Hangisi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
6.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam koaksiyele amfi bağlanamıyormuş diye öğrendim ben forumlarda.bu arada evet 10cm yerim var göğüste,kapıda 13cm arka pandizot 13cm hoparlör çıktı üstünden ama yer biraz geniş 16cm bağlanabilir.

Açıkçası şöyle birşey alacağım alpine'ler tatmin etmeyecek gibiyse şimdilik idareten
    https://www.hepsiburada.com/navitech-4010-200w-10-cm-coaxial-4-yollu-hoparlor-p-OTDELCSP4010

https://www.hepsiburada.com/navitech-cs-p4013-oto-hoparloru-p-OTDELCSP4013

bu ikisini alıp daha sonra kaliteli birşeye geçmeyi planlıyorum.sadece göğüse alacağım 10cm alpine tatmin etmeyecek gibi.
    Navitech'leri alırsam marta kadar kullanırım daha sonra bi 2000 tl yatırmayı planlıyorum bu işe (amfi+subwoofer+16cm ön ve arkaya midrange düşüncem var).10cm'i kaliteli almak istememin sebebi daha sonra alacağım sette sırıtmasın diye ama bu pioneer,sony,alpine 3'lüsünden 10cm olanlarını daha sonra değiştirmek zorunda kalacaksam bu kadar para vermeyeyim diye düşünüyorum.

• Navitech yine değiştireceksiniz öyle de masraf değilmi alpine belki değiştirmiceksiniz nerden biliyorsunuz. Bu tesisat işinin sonu yok benden söylemesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • albaycortez kullanıcısına yanıt
    Alim bir süre kullanim sonra kaliteli alırım,,, bi defa alın kaliteli alın,, tekrar değiştirmeyin,,,

Yukarıdaki yorumlara göre coax anfiye bağlanır, rms sine ve ses gain frekans aralığı iyi yapılarak , hiç zararı olmaZ.

Bende 6976 var, oda coax sonuçta,,, önlerde 16cm coax teybe bağlı ama anfiyede bağlı olsa daha çok ses verecek,,

Sizde hoparlör tak çıkar yaptınız bol bol,, kabinli yerde olmak şartı ile hangi hoparlör cep telefonu gibi çalar,, ( ön kapida 13cm de verim beklenmez tabi) ,, çok kötü olmayan bir teybe bagaj pandizota iki tane 16cm at ,, + ve eksi doğru bağla,, ne güzel baslı çalar,, sadece anfide Hpf modunda kullanilirsa bass filtre olduğu için bass ses vermez ve cep telefonu gibi basssız çalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap için teşekkürler en son kafayı yiyecek duruma geldim. 1 çift pioneer ts-g1320f siparişi verdim. Şimdilik ses versin yeter. Geriye birtek montajı yapmak kalıyor onu da artık youtube’dan falan bakıp yapmaya çalışacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alpine spe 17c2 var 35 watt rms pioneer teyple yüksek performans veren youtubede videosu var ama uretimde degil o modelleri bulabilirsen kenwood al kfc 1777 modeli düşük rmsli 35-40 watti gecmesin yoksa bass alamazsin teyple yuksek seste bozar karisir sesler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.