Şimdi Ara

PIONEER Plazma Ansiklopedisi ® (1025. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.701
Cevap
59
Favori
941.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10231024102510261027
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pioneer 5080xa için ayak arıyorum satan varsa özelden yazabilir.
  • 50# kuro bu ne demek oluyor arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

50# kuro bu ne demek oluyor arkadaşlar?

Kendim cevap vereyim arkadaşlar Kullandığım receiver pert olmuş.

• quote:

Kendim cevap vereyim arkadaşlar Kullandığım receiver pert olmuş.

Alıntıları Göster

Geçmiş olsun hocam recever derken uydu cihazında mi bahsediyorsunuz TV model no nedir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen uydu cihazıdır.

• Arkadaşlar yokmu lx5090 satan 👍👍

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

2006 model Pioneer 436rxe plazmanın stand-by kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor toplam 11 kez yanıp sönüyor, sonra bir 5 saniye duruyor yine 11 kez yanıp sönmeye devam ediyor, bu böyle devam ediyor.
    Önceden priz değişimi yapıp tv yi tekrar çalıştırabilmiştik. Artık buda işe yaramıyor.

Sorunun nedeni hakkında bilgisi veya görüşü olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürşer.

Maalesef gözüm gibi baktığım plazmam artık açılmıyor.

Sardık sarmaladık emniyetli bir yere koyduk. Plazmayı bu hali ile nasıl değerlendirebilirim arkadaşlar. Gerek ekran, gerekse kasa ilk günkü gibi. Ana kartının sağlam olduğunu da tahmin ediyorum.

Pioneer 436 rxe

• quote:

Maalesef gözüm gibi baktığım plazmam artık açılmıyor.

Sardık sarmaladık emniyetli bir yere koyduk. Plazmayı bu hali ile nasıl değerlendirebilirim arkadaşlar. Gerek ekran, gerekse kasa ilk günkü gibi. Ana kartının sağlam olduğunu da tahmin ediyorum.

Pioneer 436 rxe

Alıntıları Göster
    TV ler kolay kolay arıza yapmadığı için anlayanı da yok. Sahibinden e koyun. İlla bir parçacı tamirci vs arar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onat kullanıcısına yanıt

Yurtdışı kuroking diye bir site var.Orayla yazışıp sorunun ne olduğunu bulmaya çalışabilirsin.Az çok ne olduğunu onlar tahmin eder diye düşünüyorum. Eğer çok pahalı olmayan bir parçayla alakalı ise sipariş verip yaptırma şansın olabilir diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar yaklaşık 13 yıllık emektar pioneer plasma tv, AXD1553 model kumandasını tanımıyor. Bu kumandanın reset kodu veya TV ile eşleştirme kodunu nasıl bulabilirim?
  • Arkadaşlar elimdeki tv kumandasının gönderdiği komutları TV tanımıyor. Elinde 4280XA kumandası olan ve Büyükçekmece taraflarında oturup da akıllı kumandaya tuşlarını tanıtmak konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba, 5090 Kuro plazmam ile yolları ayırıp 65 '' yeni bir oled makinaya geçiş planım var. Bu vesile ile hiç kullanamadığım panasonic PT ae 4000 projeksiyonda akabinde satışa çıkacak. Plazma da hiç bir sorun yoktur. Sadece stand by ışığn bölgesinde 20 cm boyunda silme kaynaklı iano black yüzeyinde parlaklık yoktur. ( Eve gelen temizlikçi kadın sünger arkası ile temizlik operasyonu yapmış, son anda durumu fark ederek durmuş Allahtan )

Bu şartlarda temiz, çalışır cihazımın gidebileceği rakam nedir, bu konuda yardımlarınızı beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 11 Nisan 2021; 10:55:34 >
  • Merhaba, kullanım saati nedir plazmanızın?

• terrax T kullanıcısına yanıt
    5090 için menüye girilemediğinden bilemiyorum açıkçası. yöntemini bilen birisi açıklarsa çok sevinirim bende.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: terrax

Kuro 9, jenerasyon için geçerli değil bu yöntem üstad.

• terrax T kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu yöntem maalesef 9.jenerasyon için geçerli degil bu yöntem ile en son 8. Jenarasyon panellerin servis menüsüne giriş yapabilirsiniz

Açıkcası 12-13 yıılını deviren bu panellerin kullanım saatlerinede pek takınılmaması gerektigi kanaatindeyim bu tarihten sonra ister 40-50 bin saat ister 10-15 bin saat çalışmış olması bişey ifade etmiyor tahmini 50 bin saatin üzerindeki panelde sorun olmadan çalışırken tahmini 5-10 bin saatteki panel arızalanıp parça ve tamir olanagı kısotlı oldugu için atıl bir köşede durabiliyor zaman zaman satılan arızalı panellerdende bunu anlayabiliyoruz yedek parça ve anlayan tamirci sorunu ortada artık biraz iş şansa kalmış kendini kanıtlamış kalitesi tartışılmaz panellere sahip olmak için bu riski bilerek almayı kullanmayı düşenerek almak en güzeli alıp 3-4 gün sonra bozulada bilir bir 10-12 yıl daha sorunsuz çalışadabilir ama bu panelleri şimdiye kadar alıp kullanmayan arkadaşlar varsa çok şey kaybetmiş demektir
    Kullanan kolay kolay vazgeçemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 13 Nisan 2021; 1:12:56 >
  • quote:

Kuro 9, jenerasyon için geçerli değil bu yöntem üstad.

Alıntıları Göster

Haklısınız değilmiş,beni bir önceki sayfada paylaşılan link yanılttı kusura bakmayın

• kelebekxax K kullanıcısına yanıt
    Selam hiç bir tuşun komutunu algılamıyorsa kumandan bozulmuş olabilir tv den kaynaklandıgını düşünmüyorum açıkcası
    Ayrıca bahsettigin kodlu kumanda ve pioneer plazma kumandaları akılllı kumanda veya ögrenebilir kumanda degil maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 20 Nisan 2021; 1:19:59 >
  • bageera kullanıcısına yanıt
    Kumandanın sinyal verdiğini telefon kamerasından görüyorum, bi TV tamircisine sordum, sinyal verdiği görülse bile kumanda arızalanmış olabiliyor dedi, ama ücret/zaman oranı nedeniyle tamire yaklaşmadı. Başkasına da götürmedim.

Pioneer plazma kumandaları akıllı kumandalara öğretilebiliyor. Logitech marka çok iyi bi kumandam vardı, ona öğretmiştim, iyi çalışıyordu, ama o kumanda kırıldı gitti. Şimdi Wiscom diye 50 liralık ucuz yollu bi akılı kumanda aldım, pioneer kumandasının sinyallerini tanımıyor veya pioneer kumandası arızalı olduğu için sinyallerini alamıyor veya yetersiz buluyor diye düşündüm.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10231024102510261027
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.