Şimdi Ara

PIONEER Plazma Ansiklopedisi ® (1023. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.702
Cevap
59
Favori
941.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Pioneer lx 5090 ve lx 6090 almak istiyorum alt sepha ayağı olursa çok iyi olur ilgilenen arkadaşlar pm ile veya burdan ulaşabilir 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 6 Kasım 2020; 23:1:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pioneer pdp 5000ex hakkında bilgisi olan var mı?9g-9.5g kuro bakarken gördüm de ilk 1080p plazmaymış görüntü kalitesi siyah seviyesi nasıl merak ettim 9g-9.5g kuro veya panasonicin 50-60 serisiyle karşılaştırma yazısı bulamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kurolardan bir nesil önceydi yanlış hatırlamıyorsam fiyatı da bayağı tuzluydu o zamanlar elit seri diye ama Kuro varken dönüp bakmam ne olursa olsun Kuro büyük bir siyah sıçramasıydı Kuro gibi ümidi ile hayal kırıklığı olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Ben 8G diye biliyorum ama Plazma TV değil Plazma Monitör olarak geçiyor. Yani içinde Tuner falan yok. Benzer şekilde 615 EX ler de var. 60 inch Sarı sitede çıkıyor ara ara

• Arkadaşlar bu lx 5090 veya lx 6090 plazmanın alt sepha ayağı nerede bulabilirim eğer bu konuda satmak isteyen varsa talibim ilgilenen arkadaşlar pm ile veya burdan ulaşabilir 👍

• Pioneer pdp lx5090 ve krp 500a/m arıyorum satan varsa bana mesaj yoluyla ulaşabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba. 12 yıl önce TV arayışına başlayıp, 6 ay kadar süren yoğun forum okuma, inceleme vb didikleme sonrası bu başlık sayesinde bilgilenip, sahip olduğum PDP-LX6090 ile mutlu mesut yaşarken, bir tanıdığımın 75" LG NanoCell almasıyla o hain kurt içten içten dürtmeye başladı.  

A)TV değiştirme amaçlarım:

1. Smart TV, Wifi, Bluetooth olmaması. Alternatif : Android box ve BT APTX 5.0 alıcı/verici almak. Max 1,000 TL
    2. Ekran boyutunu büyütmek. Tercihen 70-75". Alternatif: Yok
    3. Yeni teknolojiye geçmek. OLED.

B)Sorular/Kısıtlar :

1. Smart TV Android Box kadar çok özellikli değil. Değer mi?
    2. Mevcut TV'de özellikle dizi/Maç çakıştığı zamanlar hayat kurtaran PAP özelliği 65" üstü OLED'lerde yok. Sırf 5" büyütmek için bu kadar para verilir mi?
    3. OLED, KURO'yu aratır, pişman eder mi?

Buradaki KURO sahipleri, A)1. için ne gibi çözümler kullanıyor? Mümkünse cihazların marka modellerini ve deneyimlerini yazarsa sevinirim.

PAP özelliği olan KURO'ya alternatif (renk ve görüntü kalitesi ile) önerebileceğiniz 65" üstü cihaz marka modeli var mı?

Son olarak karar verirsem bu cihazı ne kadara satarım? (Duvar askısı var)

Cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.  

Not: Görüntü kaynaklarım Digitürk, 4K BlueRay, VU+Solo2 linux. Ağırlıklı olarak maç, Netflix, nadiren BlueRay izleniyor, oyun hiç yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 9 Aralık 2020; 18:54:24 >
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    LG nanocell OLED değil diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Herkese merhaba. 12 yıl önce TV arayışına başlayıp, 6 ay kadar süren yoğun forum okuma, inceleme vb didikleme sonrası bu başlık sayesinde bilgilenip, sahip olduğum PDP-LX6090 ile mutlu mesut yaşarken, bir tanıdığımın 75" LG NanoCell almasıyla o hain kurt içten içten dürtmeye başladı.  

A)TV değiştirme amaçlarım:

1. Smart TV, Wifi, Bluetooth olmaması. Alternatif : Android box ve BT APTX 5.0 alıcı/verici almak. Max 1,000 TL
    2. Ekran boyutunu büyütmek. Tercihen 70-75". Alternatif: Yok
    3. Yeni teknolojiye geçmek. OLED.

B)Sorular/Kısıtlar :

1. Smart TV Android Box kadar çok özellikli değil. Değer mi?
    2. Mevcut TV'de özellikle dizi/Maç çakıştığı zamanlar hayat kurtaran PAP özelliği 65" üstü OLED'lerde yok. Sırf 5" büyütmek için bu kadar para verilir mi?
    3. OLED, KURO'yu aratır, pişman eder mi?

Buradaki KURO sahipleri, A)1. için ne gibi çözümler kullanıyor? Mümkünse cihazların marka modellerini ve deneyimlerini yazarsa sevinirim.

PAP özelliği olan KURO'ya alternatif (renk ve görüntü kalitesi ile) önerebileceğiniz 65" üstü cihaz marka modeli var mı?

Son olarak karar verirsem bu cihazı ne kadara satarım? (Duvar askısı var)

Cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.  

Not: Görüntü kaynaklarım Digitürk, 4K BlueRay, VU+Solo2 linux. Ağırlıklı olarak maç, Netflix, nadiren BlueRay izleniyor, oyun hiç yok.

Merhaba
    8-9yıldır 5090kuro kullaniyorum,
    Bence değiştirmek icin tek neden ki, oda kesinlikle oled olur, ama oledden de once 4k hdr dolby vision gibi teknolojiler....(bluetoth,internet baglantisi, medya oynatici vs, yani smart tv bence bi ekran icin olmassa olmaz degil)
    Medya oynatici zidoo ve apple tv 4k var....
    Ben 5090i 3500den assagi vermem herhalde satsaydim... 6090da en az 5500,6000 eder diye düşünüyorum....
  • dmrbrn kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Tv max 1080P gösterdiğine ve 4K upscale özelliği olmadığına göre 4K görüntü kaynağı hele Apple TV almak bana pek mantıklı gelmiyor. Bu durumda kaliteli bir Android TV box daha akıllıca sanki.
  • tgezer kullanıcısına yanıt
    Yok değil, OLED ile QLED arası gibi sanırım.
  • quote:

Teşekkürler. Tv max 1080P gösterdiğine ve 4K upscale özelliği olmadığına göre 4K görüntü kaynağı hele Apple TV almak bana pek mantıklı gelmiyor. Bu durumda kaliteli bir Android TV box daha akıllıca sanki.

Ben olsam Pioneer lx6090 eskiyene kadar kullanırım hatta bozulsada yine yaptırıp kullanırım yeni çıkan oled Q LED fald edge hepsini tokatlar o panelden sonra sizi hiçbir TV kesmeaz alın bir adet nividia shield pro Media palayer işinizde çözer fiyatida 4.000 TL ile 5000 TL arası gider diye düşünüyorum

• 6090 en aşağı 6000 tl eder diye düşünüyorum.

Artık o boylardaki dandik televizyonlar bile 5000 TL den başlıyor.

Bunun yanında android box alacaksanız Mibox S alınabilir ya da Nvidia Shield TV, bu ikisi dışındakilerde Netflix lisansı olmadığı için 1080P seyredilemiyor.

Ben o iş için Roku ultra kullanıyordum ve memnundum şuan Xbox One kullanıyorum yine memnunum ..

• tema59 T kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Sanırım haklısınız. Sonuçta OLED dışındakilerin hepsi LED, OLED'lerde ise burn-in riski var. Ben bu TV'de bile ilk günden beri film seyrederken, kayıt vs izlerken Pause ile durdurunca mutlaka TV inputu boş olana çevirin ki yanma olmasın diye ev halkını tembihlemişken, OLED TV'de artık hop oturup hop kalkarım herhalde.  

Media player olarak Nvidia çok güzel ama çok tuzlu. Apple TV bu durumda daha uygun kalıyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 10 Aralık 2020; 14:4:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztech

6090 en aşağı 6000 tl eder diye düşünüyorum.

Artık o boylardaki dandik televizyonlar bile 5000 TL den başlıyor.

Bunun yanında android box alacaksanız Mibox S alınabilir ya da Nvidia Shield TV, bu ikisi dışındakilerde Netflix lisansı olmadığı için 1080P seyredilemiyor.

Ben o iş için Roku ultra kullanıyordum ve memnundum şuan Xbox One kullanıyorum yine memnunum ..

6K'ya bunu satıp üstüne minimum 10K harcamak hiç akılcı değil. Netfilix için Amazon Fire TV tavsiye eder misiniz?

Son satırda yazdığınızı anlayamadım. Roku Ultra vs XBox One? BlueRay için mi yazdınız?

• quote:

Yok değil, OLED ile QLED arası gibi sanırım.

Bugün NanoCell incelemelerini okudum. QLED ile OLED arası sanıyordum. IPS LED olduğu için kontrastı düşük, siyahları iyi değilmiş.

Tabii açayım

Şöyleki

Ben streaming için (Netflix) Roku Ultra kullanıyor idim.

Özellikle seyahatlerimde birçok otel vs ağına çok rahat bağlanabildiği için çok hoşuma gidiyordu.

Gayet akıcı ve kullanışlı bir cihaz id, streaming konusunda da en ufak bir sorun yaşamadım.

Ama cihaz kalabalığından kurtulmak için elimden çıkardım.

Şuan streaming için Xbox one (bildiğimiz konsol) kullanıyorum, Logitech Harmony Universal kumanda olduğu için de Xbox'ın streaming kullanımı için Roku Ultra'nın pratikliğini çok aratmıyor.

Bu arada Bluray kullanmıyorum.

Roku Ultra yerine alternatif olarak bir android box kullanacaksanız eğer, ya mibox s almanız gerekir ya da Nvidia Shield TV.

Bu cihazlar dışındaki alternatiflerde lisans problemi olduğu için Netflix düşük çözünürlüklerde çalışıyor.

Xiaomi nin Mi stick diye yeni bir ürünü olduğunu biliyorum 1080p destekli ancak donanımı zayıf olduğu için kasıyor ve çok ısınıyor yorumları var.

Bunun yanında Amazon fire tv yi sormuşssunuz, hiç kullanmadım, çevremde de kullanan pek yok ama Amazon'un cihazı kötü olmaz diye tahmin ediyorum....

Amazon fire tv stick 4k candır. Bu cihazların bence Apple'ıdır. Kuro 428XD'de Denon Avr'me takarak kullanıyorum. Netflix 4k desteği, prime video, youtube, telefonu TV'ye yansıtma ne isterseniz yapıyor.
  • quote:

Teşekkürler. Sanırım haklısınız. Sonuçta OLED dışındakilerin hepsi LED, OLED'lerde ise burn-in riski var. Ben bu TV'de bile ilk günden beri film seyrederken, kayıt vs izlerken Pause ile durdurunca mutlaka TV inputu boş olana çevirin ki yanma olmasın diye ev halkını tembihlemişken, OLED TV'de artık hop oturup hop kalkarım herhalde.  

Media player olarak Nvidia çok güzel ama çok tuzlu. Apple TV bu durumda daha uygun kalıyor sanırım.

Eğer sadece Netflix ve YouTube Amazon prime gibi uygulamaları izleyeceksiniz harici HDD ile film izlemeyecekseniz size ixomi mi stick Media player tavsiye ederim eğer harici HDD ile film izlemeyi severim diyorsanız yine ixomi mi box s 4k Media player tavsiye ederim

• Cevaplar için herkese teşekkürler. Mevcut Tv ile devam edip bir media player almak en doğrusu. Önerilen cihazları detaylı inceleyip karar vereceğim.

Yeni nesil Xiaomi cihazlarda ısınma ve donduğu zaman fişten çekip çıkartma sorunu devam ediyor mu?

Apple TV alırsam evde tek Android telefon sahibi olarak cihaza bağlanmak, yansıtmak konusunda sorun yaşar mıyım, bir de galiba KODI olmuyor?

Nvidia Shield Pro Apple TV'nin 2 katından fazla, değer mi?

H96 vb resmi Netflix lisansı olmayıp, 4/32, 8/64 ROM/RAM türü cihazlar yarın öbür gün Netflix, Prime Video vb izleme sonlanır mı?

Aklıma gelen sorular bunlar.

• 
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.