Şimdi Ara

Pioneer Oto Teyp Ses ayarları ayrıntılı Video (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
66.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustad merhabalar mvh 325 bt modelini aldim. 1 cift de 6977 650 w oval hoparlor aldim oyle cok abartili bir sey istemiyorum 1 cift de on kapilara hoparlor alacagin bu sete uygun ne alabilirim bu set amfisiz calisir degilmi birde arka hoparlorler icin bir kabin yaptirmama gerek varmi araba 97 polo classic teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_bye T kullanıcısına yanıt

Kabin sizde olur, kabinli olursa daha iyi olur.

++ ve eksi doğru şekilde bağlayın sorun olmaz, birisi ters olursa bass sesleri yok eder.

• tolgbab12 T kullanıcısına yanıt
    Reis bu okolayzer modlarını nasıl ayrı tonlarda kaydediyoruz varmı böyle bı seçeneği mesela poverfull u ayarladım başını tizini vs bunu nasıl kaydediyorum ve atıyorum vokal binada düşük başlı tizli ayar yapıp kaydetmek istiyorum geçiş yaptığımda ses tonu değişsin diye tesekkurler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tayfun.nihal T kullanıcısına yanıt

Gömülü ayarlar değişmez.

Custom 1 ve custom 2 olarak , iki ayrı kullanıcı ayarı varsa İkisine farklı ayar yaparsınız.

• Aynen oyle

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •               

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

S.a hocam. Anladığım kadarıyla bu işlerle ilgili birisiniz. Bende Opel Astra sedan var. Sadece orjinal on hoparlorleri var. Arkaya da iki hoparlör taktırdım. Biraz bass eksikligim var. Multimedya olarak android bir Tesla ekran taktirmiştim daha önce.

Bu koltuk altı basslar ilgimi cekti. LPG olduğu için bagajı öldürmek istemiyorum. Öyle bagaja kutu subwoofer falan istemiyorum. Bu kendinden anfili koltuk altı basslar iyi midir? Öyle mahalleye konser vermek istemiyorum. Bütçemi zorlamak istemiyorum. Navigoldun koltuk altı bass i var internette. 800 lira gibi sıfırı. Arabama teybi taktirdigim yer pek verim alamazsın falan dedi ama internette yorumlar gayet güzel. Biraz uzun oldu kusura bakmayın bilginiz var ise yardım ederseniz sevinirim.

• .Predatör. kullanıcısına yanıt

Koltuk altı bass denemedim, ne derece iyi olur bilemiyorum.

bass sesinin aracın içinde olması olumlu etken, az güç ile bass yanınızda olur.k

benim tercihim arka ve ön taraftaki hoparlörlerin bass etkisini iyileştirmek olur.

hoparlörler teybe + ve eksi ters bağlı ise birisi ters bağlı olsa, bass verimi düşer.

arka hoparlörde bagaja kabinleme yok ise veya kapıda ise bass etkisi düşer.

teypte loud ayarı kapalı ile bass tonu 00 da ise bas sesi oluşmaz.

hoparlör + testi > teybe gelen hoparlör kabloları, kalempil uçlarına deyirilir, tam deydiği anda hoparlör ileri hareket yaparsa, pil + hoparlör + dır.

• başkan yardımcı olursan sevinirim. Aracımda pioneer 9350sd 3 anfi çıkışlı teyp ,jameson 2500W 4 kanal anfi,2 takım soundmax 300W oval midrange,1 takım carboon 350W Tweeter ve jameson 500W 20cm woofer var. ikinci bi anfi bağlamamı tavsiye eder misin. hangi anfiyi almalıyım.

• quad4core kullanıcısına yanıt

Benim fikrim, aşırı ses açmıyorsanız, ikinci anfiye gerek olmaz bence.

Yalnız bağlantı şekli şöyle olmalı;

iki takım soundmax midrangenin 1 takımı sağ tarafa, diğer tarafı sol tarafa konumlandırılacak.

sağ takım anfinin Hpf moddaki 1. kanala seri bağlanacak.

sol takım anfinin Hpf moddaki 2. kanala seri bağlanacak.

tweterler ise sağ ve sol hoparlörün birer tanesine bağlanacak, yani biri sağ hoparlöre diğeri sol hoparlöre.

Anfinin bir tarafı bunlarla doldu. paralel olsaydı 2 ohm a düşerdi, anfide zorlama ve ısınma olurdu. Seri bağlantıda hoparlörler 8 ohm olur, anfiye fazla yükü olmaz, sadece ses biraz düşer. Zaten 20cm woofer ile midrange levelleri biraz kısık olması uygun.

Diğer boşta kalan kanala lpf modunda 20cm woofer bağlancak.

anfide hpf ve lpf olduğundan , teybin ön rca çıkışını mid sağ, bass sağ ve mid sol bass sol olarak anfiye dağıtabilirsiniz.

İlk başta gain ayarları kısık olsun,,, bildiğiniz bir müzikte teybin sesini %80 açıp, tek tek gain ve frekans ayarını yapınız.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

hocam cevabin için teşekkürler. Twitterları nasıl baglamam gerektiğini anlamadım açıklarsanız sevinirim.

• quad4core kullanıcısına yanıt

mid hoparlörlerin birisine, digerinide diger kanaldaki mid hoparlörün birisine.

yine anlatırım

• Bende Deh-6850bt var.7 yıl önce önlere 165 mm JBL 6508c 70 w takım taktırdım.

Arka kapılarda 16 cm sony xs-n1650 - 5 yol 60 W var.

Şarkıdan şarkıya değişmekle beraber bazen tatlı bas sesi alıyorum. Tabii ki anfi kadar değil

Bagaj ufak olduğu için geçen 2021 yazında çok düşünerek koltuk altı aktif bas taktırdım.

Yalnız teypten bas ayarı artınca kapı kolonları sanki yırtık gibi port ses çıkartıyor. ve koltuk altında yeteri kadar bas alamıyorum.

Teyp kapıları yeteri kadar besleyemiyor tahminler gelecektir.

Kapılara giden bası ayarını tamamen kapatabilsem belki bas kendine gelecektir.

Çünki biraz ses açsam kapı trimler hop hop oynuyor. Bu arada kolonlar gevsek değil.

Kilitler için açtığımda kont ediyorum iyi tutunuyor.

Şu anda bas ayarı +1 de ki, son ayar 6 ya hiç gerek yok, 3 e çıksam yetecek.

Arac getz.

Soru 1 - Ben ne yapmalıyım. Anfisiz bir çözüm var mıdır?

Soru 2 - Ya da koltuk altına anfi taksam bu donanımla biraz daha üst seviye bas alır mıyım?

Araç içine yetecek kadar. araç dışına dinleti yapanlardan değilim.

@ecrasniann

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 5 Haziran 2022; 0:13:39 >

• selamlar. 2012-13 senesinde bende getz varken, getz forumumda yazışıyorduk sizinle. 9 sene olmuş, siz getze devam.

sorunuzu anladım. bu durumun bir kaç çözümü mevcut.

mevcut kapı hoparlörleriniz anfiye girilebilecek güçte.

1. çözüm: koltuk altı subwoofer sökülür. 4 kanal 4ohm 4x70w rms verebilen 2. el ya da sıfır bir anfi alınır. güvenlik açısından anfi bagaja koltuğun arkasına sabitlemenizi öneriyorum. teypden anfiye 2 çift rca kablosu çekilir. 2. el ya da sıfır 25cm slim kabin portsuz subwoofer bagaja konur(biliyorum bagajda yer yok diyeceksiniz ama bass ses isteniyorsa bunun en ucuz çözümü bu) (bende aracımda artık 25cm slim kabin portsuz subwoofera geçtim yer sıkıntısından dolayı, sesi bana gayet yetiyor araç içinde) amfinin front kanalı ön kapılara girilir. (anfi ile beslenen jbl in sesini duyduğunuzda keşke önceden anfiye girseydim diyeceğinize adım gibi eminim. tizin kalitesi ve sesi açmanıza rağmen seste bozulmama harika bir şey. ) anfinin front kanalı hpf moduna alınır. ön kapılara sadece orta ve high sesler gider. sesi sona bile getirseniz ön kapılardaki portlama, cartlama vs kaybolacaktır. anfinin rear kanalı köprülenip subwoofera girilir. rear kanal lpf moduna alınır. teybin menüsünden rear kanal sub out rca olarak ayarlanır. menüden subwoofera müdahale edilebilir. yine amfiyi subwoofer kumandalı olan bir amfi seçerseniz işiniz daha kolay olur. oturduğunuz yerden subwoofera müdahale edebilirsiniz. arka kapıdaki kolonlar teybin rear kanalından beslenmeye devam edecek. arkada oturanlar için ses gelmesini sağlayacak. sesin çoğu ön kapılardan gelecek. şuan benim kullandığım sistem buna benziyor. az maliyetle gayet doyurucu ses alınabiliyor bu şekilde.

2. çözüm: tüm kapılara ziftli malzemeden adam gibi yalıtım yapılacak. 4 kanal 4 ohm 4x70w rms verebilen anfi 4 kapıya girilecek. anfi full modda sürülerek kapılara bass ses gönderilecek. yine koltuk altı bass da sistemde bass ses üretmeye devam edecek. kapılara yalıtım yapılmasının amacı, kapılardan bass ses alabilmek için kapıyı kabin gibi kullanmak ve trim sesleri azaltmak için. hoparlörlerin çalışma prensibi bu şekildedir. kabin yoksa bass seste yok. free air çalışmıyor bu kolonlar. fizik kurallarına aykırı. adam gibi yalıtım dememin amacı bu. yalıtım yaptım niye olmadı diye düşünürseniz, kapıda hava kaçakları olması ile açıklanır.

tercih sizin. ben 1. çözümü seçer, işi kolay ve ucuz yoldan hallederdim. subwoofer candır. ama uğraşırım diyorsanız 2. seçenekte kalite için iyi olabilir. gönül ister ki hem kapılara yalıtım yapılıp, hem bagaja sub koyulsun. bunlar hep $ bakıyor. az bütçeyle birşeyler yapmaya çalışıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 5 Haziran 2022; 1:35:21 >

• ecrasniann kullanıcısına yanıt

Beni etiketlemediğinden cevabı ancak yeni gördüm. :) teşekkür ederim ilgi için.

Faiz krizi çıkmasaydı bu sene aracı değiştirmeye niyetliydim.

Bu fiyatlarla yeni araç almak büyük masraf olur. Almak değil sonrası da büyük masraf.

Kapılara zift kaplama da yaptırmıştım ancak zamanla kalktı söküldü.

1 seçenek daha mantıklı gibi.

Peki anfi takınca, mevcut koltuk altındaki slim bası pasif de olsa bir şekilde anfi ile kullanmak mümkün olmaz mı?

Buna evet dersen anfi model önerine de ihtiyacım olacak

Sendeki portsuz slim bas ölçüleri nedir? Kapladığı alanı canlandırmaya çalışıyorum

İşinin hakkını veren oto sesci bulmak cok zor. Her esnaf hep klişe çözüm öneriyor. bilinenleri uyguluyor cihaz satma peşinde.

Tizler şu anda bile mükemmel çalıyor benim için.

• TiSKE kullanıcısına yanıt

aslında alıntı yapılmış gözüküyor mesajda, bildirim gitmemiş demek ki. mevcut subwoofer, koltuk altı subwoofer ile beraber çalışır. size önereceğim amfinin rca output çıkışı mevcut. amacımız y kablo kullanmadan işi halletmek. belirttiğim amfinin rca output çıkışından koltuk altı amfiye kadar rca kablosu çekilerek onuda sisteme dahil edebilirsiniz. önereceğim amfi Fi audio 4800.4 , bass kontrolcüsü mevcuttur. bu bass kontrolcü bagajdaki subwoofera müdahale edebilir. sizin işinizi fazlasıyla görecektir. ses kalitesi iyidir.

25cm subwoofer kabini ölçmediğim için tahminen yazıyorum. 40x40x25cm civarıdır. aşağı benim bagajın görselini ekliyorum. illa ölç dersenizde bugün, yarın müsait olduğumda kabini ölçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 9 Haziran 2022; 9:58:0 >

• ecrasniann kullanıcısına yanıt

Dediğin anfi bu olsa gerek

Ben pendik - tuzla arasındayım.

https://leader.com.tr/urun/fi-audio-fa4800-4//

https://turuncutoptan.com/oto-ses-ve-goruntu-sistemleri/amplifikator/4-kanal/prd-fi-audio-fa4800-4-amfi-4-kanal

Benzer model ismi reiss markasında da geçiyor

Aynı özellikte midir acaba?

Senin bagaj büyükmüş, ölçmene gerek yok yarım metrelik alan kaplamış sende..

---------------------------------------------------

O zaman planı şöyle revize ediyorum. Sen uygunluğunu yorumlayabilirsin.

Önerdiğin anfiye ön kolonlar ve koltuk altındaki slim sw u, ( aktif veya pasif iki türlü de çalışır mı? ) bağlatsam,

Yeterli olur diye umudum var.

Çünki SW bas ayarını hem teypten hem de anfiden açınca tatmin edecektir diye düşünüyorum.

Yok SW suz olmaz dersen en sonunda sökecem slim bası..

Çünki Sendeki SW bende yer kaplayacak bagajda.

Sen ist da isen bu işlemi yapacak anadolu yakasında bir dükkan veya usta biliyor musun?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.