Şimdi Ara

Pioneer A-858 amfi için kule seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana lütfen hi-fi den iyi anlayan bir arkadaş yardımcı olabilir mi ? amfi bildiğiniz üzere pioneer in reference serisi iddalı bir amfidir fakat hoparlör yok.

Bakım için bıraktığım yerde Technics SB-T 200 var 600 700 tl arası bir para istiyorlar sizce tatmin edici zarif temiz başarılı bir ses alabilir miyim bu iki üründen? yada ne almalıyım neye dikkat etmeliyim ?
    ben genellikle metal rock indie rock blues jass dinleyen biriyim.

kuleler için para problemim yok fakat odam küçük 20 30 m2 gibi. bu yüzden 2000 3000 lira lık kuleleri almak mantıklı gelmiyor. ben yüksek ses istemiyorum ciddi başarılı ses istiyorum bunun için bu ürünü kullanan var ise tecrübelerini benimle paylaşmasını bekliyorum

şimdiden teşekkürler

• Pioneer a 858 oldukça güçlü bir anfidir.Bende A 757 kullanmaktayım, hoparlörlerimde JBL E 100 oldukça başarılı diyebilirim.Sizin dinlediğiniz rock tarzınada uygundur.Fakat anfiniz oldukça güçlü bir anfidir piyasadaki kule tipi hoparlörlerin bir çoğu o anfiyi karşılamaz.Tercih yaparken bas hoparlörlerin çaplarının en az 10 inch olmasına dikkat ederseniz sizin için iyi olur kanaatindeyim.
  • JBL E 100 nereden bulabilirim JBL E90 Northridge nasıldır bu arada
  • Hoparlor çapının kalite ile bir bağlantısı yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-polk-audio-tsi-300-cift-76374859/detay

20m2 icin dinlediginiz muzik turu ile uyumlu ve yuksek wattaji da kaldirabilecek bir secenektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsi500 ü çok begendim almışkende iyi birşey alayım diyorum klipsch lere göre fiyatı daha iyi ama forumlarda cok cok fark bulamassın diyorlar yani polkaudio fiyat performans ürünü gibi duruyor fakat müzik tarzıma ters düşer mi acaba ?
  • Diger basligada yazdim senin ilacin cerwin vega kisa bir sure kullandim ama goruntudunden dolayi satmak zorunda kaldim...senin pio.ile cigerlerini titretir :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cecotto

Pioneer a 858 oldukça güçlü bir anfidir.Bende A 757 kullanmaktayım, hoparlörlerimde JBL E 100 oldukça başarılı diyebilirim.Sizin dinlediğiniz rock tarzınada uygundur.Fakat anfiniz oldukça güçlü bir anfidir piyasadaki kule tipi hoparlörlerin bir çoğu o anfiyi karşılamaz.Tercih yaparken bas hoparlörlerin çaplarının en az 10 inch olmasına dikkat ederseniz sizin için iyi olur kanaatindeyim.

10 inch'in kaç saptığını biliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

quote:

Pioneer a 858 oldukça güçlü bir anfidir.Bende A 757 kullanmaktayım, hoparlörlerimde JBL E 100 oldukça başarılı diyebilirim.Sizin dinlediğiniz rock tarzınada uygundur.Fakat anfiniz oldukça güçlü bir anfidir piyasadaki kule tipi hoparlörlerin bir çoğu o anfiyi karşılamaz.Tercih yaparken bas hoparlörlerin çaplarının en az 10 inch olmasına dikkat ederseniz sizin için iyi olur kanaatindeyim.

10 inch'in kaç saptığını biliyor musun?

Yapılan öneriyi neden böyle yadırgadınız anlamadım. Hoparlör sürücüleri inch cinsinden yazılır satılır ve bilinir. Bu gayet normal birşey mesela araba lastiği alırken jant ölçüsü sorulduğunda inch cinsinden belirttiğimiz gibi... Bu arada 1 inch : 2.54cm dir. 10inch hoparlör 25cm sürücü anlamına gelir.....

• ne demek istediğimi anlamamışsın, 25 cm'lik bas sürücü sence iyi birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Hoparlor çapının kalite ile bir bağlantısı yoktur.

Yukarıda yazdım ama tekrar alıntı yapayım, hop. tavsiye ederken ne kadar büyük sürücü o kadar iyi gibi ifadeler yanlıştır, Turushan arkadaşımızda onu kastetmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 20 Haziran 2013; 10:39:54 >
  • quote:

ne demek istediğimi anlamamışsın, 25 cm'lik bas sürücü sence iyi birşey mi?

Esas siz benim kasdettiğimi anlamamışsınız.10 inch sürücü iyidir demedim.Hoparlörün çapının kaliteyle doğru orantılı olmadığını bende biliyorum Allah'a şükür.Arkadaşın dinlediği müzük türü için büyük çaplı hoparlörün daha iyi performans verebileceğini kasdetmiştim ben.Rock-pop tarzı müzikler için sürücülerin alt frekasları daha iyi vermesi beklenir genelde.Klasik ve caz müziklerde bu böyle değil tabii ki.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
  • Sayın RocknRollaa; Rock-Metal tarzı müzikler için Cerwin vega yada İnfinity hoparlörleri tavsiye edebilirim.Eğer cüsseleri sizi rahatsız etmeyecek ise.Saygılar.
  • quote:

quote:

ne demek istediğimi anlamamışsın, 25 cm'lik bas sürücü sence iyi birşey mi?

Esas siz benim kasdettiğimi anlamamışsınız.10 inch sürücü iyidir demedim.Hoparlörün çapının kaliteyle doğru orantılı olmadığını bende biliyorum Allah'a şükür.Arkadaşın dinlediği müzük türü için büyük çaplı hoparlörün daha iyi performans verebileceğini kasdetmiştim ben.Rock-pop tarzı müzikler için sürücülerin alt frekasları daha iyi vermesi beklenir genelde.Klasik ve caz müziklerde bu böyle değil tabii ki.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

laf kargaşasına girmek istemezdim ama söylediklerine göre kısaca şunu belirteyim, bas sürücü çapı arttıkça rock veya pop müzik farketmez alt frekansları iyi verecek diye birşey yok, yani sürücü büyük diye alt frekansları iyi vermesi beklenmez

• JBL E90 marka kolonlarım satılıktır. Nokta çiziksiz. İsteyenler bana ulaşabilirler.
  • quote:

laf kargaşasına girmek istemezdim ama söylediklerine göre kısaca şunu belirteyim, bas sürücü çapı arttıkça rock veya pop müzik farketmez alt frekansları iyi verecek diye birşey yok, yani sürücü büyük diye alt frekansları iyi vermesi beklenmez

Eğer bas sürücü çapı büyüdükçe alt frekaslar değişmez diyorsanız.Benim bunun üzerine söyleyecek bir şeyim olamaz.Takdiri donanım forum takipçilerine bırakıyorum.
  • quote:

quote:

Eğer bas sürücü çapı büyüdükçe alt frekaslar değişmez diyorsanız.Benim bunun üzerine söyleyecek bir şeyim olamaz.Takdiri donanım forum takipçilerine bırakıyorum.

:))))) şaka mı bu ya??? kardeşim iyimisin? söyleyecek birşeyin olmaz tabi, yorumlarımı tekrar oku, kim diyor değişmez diye? ben öyle bir mesaj yazdığımı görmüyorum, sen nasıl gördün okudun anlayamadım,

neyse nasıl biliyorsan öyle devam et, hadi kolay gelsin sana

• Sayın turushanovgu; Ben gayet iyiyimde, size ya ben anlatamıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz.O zaman şöyle yapalım.Mesela siz bana Cerwin vega kolonlarda neden 15 inch ( 38 cm) bas hoparlör kullanılır.Bu kolonlar genelde hangi müzik türü için üretilirler yada başka bir örnek mesela B&W 803 kolonlarda niçin 7 inch (18 cm) bas (hatta mid hoparlörünün çapıda neredeyse bas hoparlörü kadardır. 6 inch) hoparlör kullanılır ve bu kolonlar genellikle hangi müzik türü için üretilmişlerdir.Bana bunu mantıklı olarak açıklayabilirseniz sanırım anlaşabileceğiz..saygılar.............
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.