Şimdi Ara

Ping sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar 2. satırdaki pingi düşürmek için ne yapmam gerek ?

Ping sorunsalı

hat değerlerim bunlar 35mbt vdsl kullanıyorum

Ping sorunsalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.Jackson -- 22 Şubat 2017; 18:21:17 >

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Biz Ankara'dayız da ne oluyor? Ankara'nın göbeğinde PING 70-80... Yurtdışında 200-400-Yanıtsız...

Adam kafasına estikçe Ankara-Ulus çıkış noktasından geçmesi gereken bağlantıyı, Kayseri'ye gönderip geri döndürüyor, Yozgat'a, Batman'a v.s. gönderip geri İstanbul'a dönderip oradan dışarı çıkarıyor...

BUNU YAPAN DEHAYI ALNINDAN ÖPMEK LAZIM!
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    hocam 5-6 ya düşse kafi benim icin bunun icin herhangi bi işlem yapılıyor mu :)
  • Modeme gelen kabloda ek varsa kaldırabilirsin onun dışında hat fast path te olmayabilir veya bağlı olduğun hizmet portundan kaynaklı olabilir ancak bunlara senin yapabileceğin birşey yok tabi birde veri akış mevzusu var rotalar zaten bi ülke turu atmadan yurtdışı çıkışı yapmıyor.
  • Düşüremezsin. Modem ile il telekom arasındaki kablo bağlantısı.
  • Hocam benim o dediğiniz ping yaklaşık 2 ay boyunca 40 ms civarında gidip geliyordu. Gündüz oyun falan oynanmıyordu. Hep aynı saatler arasında yükseliyordu gündüz 11 gece 2 arası 40 ms. Ama saat 2.01 olunca bir anda 9 a düşüyordu ilginç bir şekilde. Baya bi uğraştım ama yapılacak bişey yok anlamıyorlar ping işlerinden. Sonra kendiliğinden düzeldi artık ping sorunum yok çok şükür.
    Kısacası senin yapacağın birşey yok ona. Hatlarda parazit falan olabilir.
  • uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    Dostum bu lanet sistemin nedeni cgnat ortak ip havuzu istersen konuma bakabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum CGNAT olduğunu zannetmem. Modem içindeki IP ile whatismyip sonucunu kıyasladım birebir aynı...

Santral bazlı bölgesel olarak yoğunluğa bağlı bağlantı çıkışlarını yoğunluğun az olduğu bölgelere gönderip gezdiriyorlar. Akıllarınca rahatlatacaklar fakat daha da PING'e sebep olarak sövdürüyorlar.

Adamlar bölgemde önce santral, daha sonra aydınlıkevler'den Kayseri'ye daha sonra Uşak'a oradan geri döndürüp dışarı çkarıyor bağlantıyı... O da PING'e sebep oluyor, akşamları pik saatlerde 18.00-19.00 ila 23.00-01.00 arası PING ve takılmalara, sayfaların yanıtsız kalmasına sebep oluyor. Bu AKN muhabbetleri çıktığından beri iyiden arttı. Gece başta olmak üzere bu AKN'nin kalktığı zamanları düşünemiyorum bile... Birçok abone hizmet alamaz hale gelecek, SNR Margin yerin dibine gömülüp, PING'ler tepe yapacak, adım gibi eminim 3 megabiti veremedikleri, SNR Margin'in yetmediği aboneler olacak. Geçenlerde de aynı sorun vardı ama o zaman sadece Uşak üzerinden gidiyordu bağlantı, bu sefer ek olarak Kayseri'yi de sokmuşlar araya... Mühendislerinin zihniyetine tüküreyim, nasıl bir düşüncedir ki mesafeyi uzatarak iyiden boğuyorlar milleti...

Mesela ben şuan Ankara Demetevler-Özevler Mahallesindeyim, internet yine eklim büklüm giriyor (Gerçi bu akşam google ve servisleri ciddi yavaştı ve yanıt vermediği oldu, telefondan speedtest'e bağlanamadı... Ara ara takılmalar var...), işyerim Sincan'da iki gündür internet sürünüyor, mailler bile gitmiyor Outlook'tan... O kadar berbat halde adamların altyapısı... BİR İNTERNET HİZMETİ DÜŞÜNÜN Kİ 32 KB MAİLİ GÖNDEREMESİN, HATA ALSIN...

Büyük ihtimal bulunduğum mahalle hatta semtte herkes santral bazlı aynı çıkış noktalarından geçiyor...

Ne diyim, KAHIRNET!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 24 Şubat 2017; 23:36:46 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.