Şimdi Ara

Piller Hakkında Sık Sorulanlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
10
Favori
116.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar, bende dell ınspıron 6000 var.
    ben bunu yaklaşık 4-5 ay kullanmadım. ve pili de takılı değildi. yarı dolu bi şekilde açıkta bırakılmıştı.
    şimdi pili boş ve şarj da olmuyor.
    acaba bu pil öldü mü?

hiç kurtarma şansım yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: csungu

arkadaşlar bende hp compaq nx9010 var,p4 2800mhz bi makina,pil 5 dakika dayanıyor.

buna yeni piller taktırayım diyorum.
    1. bunu nerde yaptırırım istanbulda(karaköyde bi pilci warmış diye duydum)
    2. izmir de bunu iyi yapan varmı
    3.kaça maloluyor bilen varmı
    4.benim notebook,deişen pille sorun çıkarırmı(şu pildeki çip olayı)

http://www.dealtime.com/xPC-Hewlett-Packard-BATT-8-CELL-LION-4-4AHR-NX9010-F4809A

pil modelide sony us18650gr
     Piller Hakkında Sık Sorulanlar

teşekkürler

dün karaköyde bi bataryacı var elektronikçiler çarşısı çıkışında,tam bi usta ve süper bi insan,izah etti bize durumu uzuncana.

kısacası 80 liraya pilleri değiştirebileceğini fakat yinede çalışamayacağını söyledi.
    sebebi,pil içindeki çipe,üreticiler önceden ömür sayacı koyuyorlarmış,1000 şarj mesela,ve ben şimdiyekadar 950 şarj yapmışsam,çip bunu kaydediyor,yeni pil taksam bile,ona 950 kez şarj edilmiş muamelesi yapıp,şarj etmiyor.buda üreticinin hilebazlığı o ayrı,belkide piller aslen daha bimiktar sağlam yani :\

peki bu kartlar bi programla hacklenemiyormu,yokmu yani yolu...-

• Benim merak ettiğim laptopu ilk aldığımızda pil şarjlı geliyor ya, onu önce boşaltmak lazımmı yoksa direk şarjamı takacaz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

Benim merak ettiğim laptopu ilk aldığımızda pil şarjlı geliyor ya, onu önce boşaltmak lazımmı yoksa direk şarjamı takacaz?

benim notebook un kullanma klavuzunda ilk açılışta mutlaka fişe takılı olsun yazıyordu
  • Bi arkadaş battery mark programını hiçbiyerde bulamadığını söylemişti ben buldum kurdum ama çalışma mantığını anlayamadım pek :(

Battery Mark 4.01
    http://rapidshare.com/files/27755101/Battery_Mark_4.01.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 25 Nisan 2007; 16:54:14 >
  • arkadaşlar bugün dell 6400 cs11 aldım. eve getirince batarya boşalsın diye açık tuttum biraz ardından şarja koydum. ancak iki saat sonra şarj olmayı bıraktı (pil ışığı söndü). Bu normal mi?
  • ee şarj olduysa olmuştur ne var bunda? normal tabiki.
  • arkadaşlar ben pili çıkartıp direkt elektriğe takılı çalıştırıyorum evdeyken. eğer elektrik kesintisi olursa bilgisayarda bi problem olur mu bilgisi olan lütfen cevaplasın bir de pil çıkık durumda olduğu yerde yine de ömrünü kısaltır mı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: airin

arkadaşlar ben pili çıkartıp direkt elektriğe takılı çalıştırıyorum evdeyken. eğer elektrik kesintisi olursa bilgisayarda bi problem olur mu bilgisi olan lütfen cevaplasın bir de pil çıkık durumda olduğu yerde yine de ömrünü kısaltır mı??

pil takılı ike şarjda durması daha mantıklı.
    eğer pil,i yinede dışarda tutacaksan belli bir oranda dolu ve kutulu olarak saklaman iyi olacaktır.
  • pili çıkarmanın amacı nedir
  • arkadaşlar bende hp'nin dv6173ea modeli var. yaklaşık bir buçuk ay kadar önce aldım. 10 gündür bataryamın strorage capacity ibresi yüzde 97 ye düştü. yani hp si olanlar bilir. orda ibre yeşilken bir azalma oldu yeşillikte. bu normal midir? yani 2 ay olmadan pc nin yüzde 97 enerji tutuyor olması doğal mı?
  • Arkadaşlar Toshiba A200-1BP almayı düşünüyorum acaba laptopu aldıkdan sonra pilini değişdirip daha uzun süre giden bir pil takma şansım olabilirmi.Böyle bir imkan varsa pili nerden bulabilirim.Ayrıca makina garanti dışına çıkarmı pilini değişdirirsem.
  • Toshiba'yı arayıp sorman lazım daha çok hücreli pil varmıymış diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 8 Haziran 2007; 12:22:30 >
  • burdan anladığım hem adaptör hem pil birden kullanabilirim.yalnız vistada pilin çalşma şeklini değiştirince (güç tasarrufu,dengeli,yüksek performans) ekranın parlaklığı korkunç derecede azalıyor.
  • Lityum piller üretildikleri andan itibaren hiç kullanılmasalar bile sığalarını kaybederler.
    Eğer uzun süre kullanmayacaksanız %40 doluluk oranında serin bir ortamda saklarsanız pili
    sığa kaybı 1 yılda sadece %4 ü geçmez..
  • çok sağ ol
  • saol gerekli bilgiler için ellerinize saglık
  • arkadaslar benim bataryada şöyle bir durum meydana geldi
    laptop kapalı iken şarj oluyor açıken ise pil takılı olmasına rağmen ya güçte simgesi gözüküyor yada pilde simgesi. Şarj oluyor simgsi gözukmuyor halıylede bılgısayar acıkken btarya şarj olmuyor varmıdır bana yardım edebılecek olan.
  • hp dv6390ea kullanıyorum.

bataryamın kullanım yüzdesini (ve kalan yüzdeyi tabii ki) görev çubuğunda görebiliyorum fakat süre hakkında bir bilgi alamıyorum.

tam boşaltırken süreyi hesaplayıp her seferinde kaç dakika kaldığını anlamak için yüzde hesabı mı yapmam gerekiyor, yoksa bu iş için bir program var mıdır?
  • Bende yakında inşallah ilk notebook'u alacam tüm sayfaları okudum, pil kullanımıyla ilgili verilen bilgiler çok yararlı oldu teşekkürler herkese.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.