Şimdi Ara

Piller Hakkında Sık Sorulanlar (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
10
Favori
116.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla ısı genelde bütün adaptörülerde var..normaldir desek yeridir patlaması(allah korusun)binde bir görülebilcek bir durum...son olarak sakın adaptörü halı vb gibi şeylerin üstüne koyma eğer koyarsan yangın çıkabilir..sadece betona koyman yerle temasını sağlaman tavsiyemdir...
  • merhaba pil hakkındaki coğu sorumu cevaplamış oldu sayfa 1 deki açıklama...
    sarj-deşarj olayı nedir?
    ben genelde adaptorden kullanıyorum %100 olunca bazen çıkarıyorum adaptoru...asus f3jc var bende 2 gun oldu alalı sıemensımı sattım...
    deşarj olayı nedır? 1 ayda bır laptop kapanana kadar kullanıcaz sonra full sarj etmek demekmıdır?
  • Ben de başımdan geçen bir olayı anlatayım bari...
    İlk laptopum Dell6000di,evde film izleyecekleri için açık bırakmıştım ancak pille kullanılacaktı ve kritik pil uyarısını açmayı unutmuşum,4saat süreli pil(geçerdi bazen) eve geldiğimde %0a kadar inmişti ve süresi 40dk(maksimum) inmişti,pil fiyatı 200ytl olduğu için yeni alete geçtim.Şuan "kritik pil" süresini %10da kullanıyorum,bunu atlamayın %0da piliniz kesin ölüyor
  • nasıl yani %0 da ölüyor derken? %0 ' a gelmesin mi diyorsunuz hiç bir zaman sonuna kadar boşalmasınmı diyorsunuz yani pil için?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dwyanewadecns

nasıl yani %0 da ölüyor derken? %0 ' a gelmesin mi diyorsunuz hiç bir zaman sonuna kadar boşalmasınmı diyorsunuz yani pil için?

Aynen öyle demek istiyorum,zaten konuyu baştan sona okursanız bir arkadaş daha %0 için "önerilmiyor" demiş,ben bizzat tanık oldum :(
  • çok sağol pilin hiçbşr zaman bitmesini beklemicez demekki desarj olayı nasıl?
  • quote:

çok sağol pilin hiçbşr zaman bitmesini beklemicez demekki desarj olayı nasıl?

Kritik pil uyarısını aldığın zaman pil bitti demektir yani %0ı bekleme,sonra %100 dolum yap
  • hımmm anladım... ben genelde adaptorde kullanıyorum bazen usenıyorum sonra bakıyorum %10 yada %15 oldugunda adaptore gecıyorum... desarj olayını ne zamanlar yapıyım? bellı bır suresı varmı 1 ayda bır falan gibi
  • bir sorum daha olacak laptopda ısınma yok ama adaptor ısınıyor ne cook ılık nede cok sıcak ortası normalmıdır ? bırde pılın sıcaklıgını olcme mı ne varmıs hangı prgramla yapıyorum onu nerden ındıreblırım ?
    yukardakı sorumla bu soruma cvp verırsenız cok sevınırm
  • 1ay bence uzun bir süre,haftada bir kullanıyorum ben.
    Adaptörün orta sıcaklığı sorun değil mesela ayağınla dokunduğun zaman ufak bir sıcaklık gelirse normaldr.
    Pilin sıcaklığını ölçmen için program yeterli değildir,laptopununpilinin üzerinde alıcı olması gerekir eğer varsa kendi yanında gelen yazılımların içinde de gösterge gibi bir şey vardır
  • haftada bır mı adaptorle kullanıosun?
    pıl sol tarafımda masanın ustunde sıcak baya yanı ne bıleyım cok elımı yakasak kadar degıl ama sıcak
  • quote:

haftada bır mı adaptorle kullanıosun?
    pıl sol tarafımda masanın ustunde sıcak baya yanı ne bıleyım cok elımı yakasak kadar degıl ama sıcak

Hayır yazdıklarımdan anlaşılmıyor mu?Haftada bir pille kullanıyorum
  • hımm anladım pardon tesekkurler... bende arada sırada pılle kullanıyorum...
  • ya arkadaşlar bende ilk defa laptop alanlardanım acer 5101 aldım fakat burdaki hemen hemen bütün yazılanları okudum ama şu sorunun cevabını bulamadım
    ben yurtta kalıyorum laptop u yurtta ve okulda kullanıyorum (okula fazla sık götürmüyorum)
    sürekli adaptörlemi kullanmalıyım yoksa boşalınca mı adaptöre takmalıyım
    yani şunu öğrenmek istiyorum şimdi laptop u seyyar kullandım ve pil uyarısı verdi bende gittim şarja taktım
    doldu pil ama ben kullanmaya devam ediyor şarj cihazıyla birlikte tekrar kapattım pilin şarjı dolu ben tekrardan açtığımda adaptöre takmam da bi sakınca var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 31 Mart 2007; 0:24:17 >
  • merhabalar..
    Bu Lithium piller uzun sure kullanilmayinca bitiyor mu, bilgisi olan var mi?
    Eski bi laptopim var 2 saat omru olan bir pili vardi ama 7-8 aydir
    takili degil, agirlik olmasin diye cikarmistim nasilsa 2 saat hicbirseye yetmiyor
    mantigiyla... Gecen hafta denedim ve pil hic calismiyor. Pil takilirken
    fisi cekince aninda kapaniyo bilgisayar, o derece yani...
    Kullanilmadigi icin mi bitmistir, bilgisi olan varsa sevinirim...
  • benim bi sorum olucak. dielim 6 hücreli lion bataryası olan bi notebook aldım. ilerde 9 hücreli veya daha yükseği varsa hücreli batarya alıp notebook'uma takabilir miyim ?
  • verdiğin bilgiler için teşekkürler gürol.pilimi çıarıp kullanıyordum,şimdi yeniden yerine takıp ,fişe takılı kullanıcam. benimki de Li-İon battery (smart battery)bir pilmiş. saol.
  • bilgisayar sarjda kullanmama ragmen sarjtan cekince kapanıyor ve pil sarjtayken hiç dolmuyor %0 gözüküyor ayrıca setup kısmında ac adaptör için unknown device installed diyor acaba sorun sarj aletindemi,pildemi yoksa adaptörü tanıtmak mı gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...
  • pc kapansın öyle fişi çekin.
  • arkadaşlar bende hp compaq nx9010 var,p4 2800mhz bi makina,pil 5 dakika dayanıyor.

buna yeni piller taktırayım diyorum.
    1. bunu nerde yaptırırım istanbulda(karaköyde bi pilci warmış diye duydum)
    2. izmir de bunu iyi yapan varmı
    3.kaça maloluyor bilen varmı
    4.benim notebook,deişen pille sorun çıkarırmı(şu pildeki çip olayı)

http://www.dealtime.com/xPC-Hewlett-Packard-BATT-8-CELL-LION-4-4AHR-NX9010-F4809A

pil modelide sony us18650gr

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefairo -- 15 Nisan 2007; 13:01:03 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.