Şimdi Ara

Pikap için 2.0 Aktif Hoparlör Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Plak dinleyeceğim için sesi olabildiğince flat & net almak istiyorum. Çifti için bütçem max 1000 TL. Hoparlörleri kullanacağım oda 25m2. Pikapta Shure mx97xe iğne bulunuyor.

Presonus eris e4.5 modelini buldum:http://www.hepsiburada.com/liste/presonus-eris-e45-hoparlor/productDetails.aspx?productId=musiccompel519&categoryId=404124
    Mackie cr4 ve m-audio av40 modelleri de aşağı yukarı aynı ayarda sanırım. Hangisini önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mysterecho

Merhaba,

Plak dinleyeceğim için sesi olabildiğince flat & net almak istiyorum. Çifti için bütçem max 1000 TL. Hoparlörleri kullanacağım oda 25m2. Pikapta Shure mx97xe iğne bulunuyor.

Presonus eris e4.5 modelini buldum:http://www.hepsiburada.com/liste/presonus-eris-e45-hoparlor/productDetails.aspx?productId=musiccompel519&categoryId=404124
    Mackie cr4 ve m-audio av40 modelleri de aşağı yukarı aynı ayarda sanırım. Hangisini önerirsiniz?

Selamünaleyküm

Citronic st6 modelini incelemenin tavsiye ederim. Sağlıcakla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mysterecho M kullanıcısına yanıt
    citronic st6 yada audioengine a5+

• Pikap nedir?

Araya Pre-amplifier bağlamanız gerekebilir.
  • Audioengine a5+ iyi gözüküyor ancak ısınma sorunu olduğunu okudum incelemelerde.
    Citronic st6 ile ilgili dolu bir inceleme bulamadım kullanan oldu mu?

Pikap technics 1210 mk2 + preamp bağlı durumda.
  • quote:

Audioengine a5+ iyi gözüküyor ancak ısınma sorunu olduğunu okudum incelemelerde.
    Citronic st6 ile ilgili dolu bir inceleme bulamadım kullanan oldu mu?

Pikap technics 1210 mk2 + preamp bağlı durumda.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=86328377&p=1

Buraya bir bakın...

• Fiyat/perf açısından en iyisi olduğunu düşünüp Presonus e4.5 'i aldım. High ve mid seslerde gerçekten çok başarılı ancak sol aktif hoparlör ses seviyesi %70'in üzerindeyken 30-50hz arası bass seslerde rahatsız edici bir cızırtı yapıyor. Sağ pasif hoparlörde bu aralıkta bir sorun yok. Compel'de testlerini yaptık ancak sorunun hoparlörden mi yoksa bir arızadan mı kaynaklandığını çözemedik ellerinde bir adet daha olmadığı için. Testi yapan beyfendi hoparlörün mekanızmasından kaynaklandığını bir arızası olmadığını söyledi. Özetle ürünü iade ettim.

Üzerine bir miktar daha ekleyip M-Audio BX5 D2 almayı düşünüyorum. Bu hoparlörü kullanan var mı? Plak dinliyorum tek isteğim sesi temiz ve net almak. bx5 d2'yi önerir misiniz?
  • quote:

Fiyat/perf açısından en iyisi olduğunu düşünüp Presonus e4.5 'i aldım. High ve mid seslerde gerçekten çok başarılı ancak sol aktif hoparlör ses seviyesi %70'in üzerindeyken 30-50hz arası bass seslerde rahatsız edici bir cızırtı yapıyor. Sağ pasif hoparlörde bu aralıkta bir sorun yok. Compel'de testlerini yaptık ancak sorunun hoparlörden mi yoksa bir arızadan mı kaynaklandığını çözemedik ellerinde bir adet daha olmadığı için. Testi yapan beyfendi hoparlörün mekanızmasından kaynaklandığını bir arızası olmadığını söyledi. Özetle ürünü iade ettim.

Üzerine bir miktar daha ekleyip M-Audio BX5 D2 almayı düşünüyorum. Bu hoparlörü kullanan var mı? Plak dinliyorum tek isteğim sesi temiz ve net almak. bx5 d2'yi önerir misiniz?

Presonus eris e8 ve e5 kullanıyorum, tabi ki e8 i tavsiye ederim inanılmaz bir cihaz ama e5 ler de hiç fena değil..ben amazon.com dan aldım, siz de ordan alabilirsiniz fiyat olarak daha uygun..audioengine a5+ kullanıyordum bunlardan önce, erisler daha flat çalıyor aynı zamanda son derece detaylı ve berraklar..ayrıca tiz, mid ve bass ayarı yapılabilmesi de avantaj..a5+ a göre eksileri uzaktan kumanda olmaması ve iki adet prize ihtiyaç duyması..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Fiyat/perf açısından en iyisi olduğunu düşünüp Presonus e4.5 'i aldım. High ve mid seslerde gerçekten çok başarılı ancak sol aktif hoparlör ses seviyesi %70'in üzerindeyken 30-50hz arası bass seslerde rahatsız edici bir cızırtı yapıyor. Sağ pasif hoparlörde bu aralıkta bir sorun yok. Compel'de testlerini yaptık ancak sorunun hoparlörden mi yoksa bir arızadan mı kaynaklandığını çözemedik ellerinde bir adet daha olmadığı için. Testi yapan beyfendi hoparlörün mekanızmasından kaynaklandığını bir arızası olmadığını söyledi. Özetle ürünü iade ettim.

hoparlor amfiden ayrilamiyor mu sagdaki hoparloru sola alacaktiniz bakalim yine aynisini yapiyor mu?
    ya da baska amfi?bir de ikinci el olsun sifir olsun bazen hoparlor arasina bir sey kacabiliyor. benim takimlardan tekiin arasina kablo parcasi girmisti. bir kere de yalitim malzemesi korugu baskilamis. bu tip bir ariza olabilirdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Birde Q Acoustics Q Media BT3 var diğerlerine göre dahili dac avantajı var

Audioengine A5 + (Görünüş olarak da favorim bu hoparlör 7 kg bunda amfi ve güç kaynağı var diğeri 4.5 kg kumandalı ilave olarak dac masrafı var telefondan müzik yollamak için bluetooth çözümüde lazım yada bluetooth özelliği olan dac alarak sorunu çözmek mümkün

Q Acoustics Q Media BT3 (Dahili dac ve Bluetooth özelliği var bluetooth ve dac masrafından kurtarıyor + kumandalı telefondan da müziği direk çalabiliyor) ses olarak yorumlar güzel kozmetik olarak pek hoşuma gitmiyor

Citronic ST-5 Mk II (5 inch) Citronic ST-6 mk II (6 inch) 2 hoparlördede ayrı amfi olması avantaj ama kumanda etmek bence zor kontroller arkadan 2 hoparlöründe ayrı ayrı ayarı var kumanda yok dac masrafı var telefondan müzik yollamak için bluetooth çözümüde lazım yada bluetooth özelliği olan dac alarak sorunu çözmek mümkün pikap gibi temiz bir kaynak ile performansın bir adım ileri gittiği söyleniyor.

Ben şu an yer darlığından dolayı aktif hoparlörde karar kıldım Audioengine A5 + ile Q Media BT3 arasındayım Citronic deki kumanda zorluğu nedeni ile onu saymadım ben oturduğum yerden kalkmadan istediğim müziği sisteme gönderebilmek istiyorum

Bütçe olarak minimum 2000 tl harcamadan böyle bir sistem kurmak zor arkadaşların başka tavsiyesi varsa bizde aydınlanmış oluruz

• Pikap dinleyeceğim için sesi dijitalleştirmek istemedim. Bu nedenle xone:22 analog mikseriyle birlikte M-Audio BX5 D2 aldım. 8 aydır kullanıyorum, çok memnunum. Mid range'i gayet iyi. Salonum çok küçük olduğu için low range de yeterli geldi.
  • Pikap dinlerken sesi dijitalleştirmek ne anlama geliyor?
  • "Plak dinleyecegim icin" demek istedim yanlis olmus.

Pikap igneleri analog plak titresimlerini ses dalgalarina donusturur.
    Ses kartlari ve diger donusturuculer ise dijital ses dalgalari uretir.
    Plaktan gelen analog sesi yine analog bir mikser araciligiyla monitor yani flat hoparlorler ile veriyorum. Boylelikle plak sesini equalizer, compression vs gibi baska bir islemden gecirmeden ham sekilde duymaya yariyor.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterecho -- 16 Aralık 2015; 19:31:43 >
  • Plaktan alınan sinyalin sıkıştırılması ancak Analog Digital Converter cihazıyla sayısal veri elde ettikten sonra gerçekleşen bir şey. Bahsedilen sistemlerin bununla bir alakası yok. Sen müziğini yine ham bir şekilde dinliyorsun. Ne eq ayarı ne de sıkıştırma söz konusu. İşin dijital kısmı aynı sisteme PC, Tablet, Cep telefonu, Note Book'tan dijital sinyal gönderirsen devreye giriyor. Bunun senin pikabından gelen analog sinyale bir etkisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JARKKO -- 17 Aralık 2015; 10:25:15 >
  • JARKKO J kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir Pikap ve güzel bir Plak dinlemek bana çok keyif veriyor.Sık sık arkadaşlarda dinlerim sonunda bende sisteme bir Pikap dahil etmeye karar verdim.Ve bunun tadı bambaşka benim için..

• Keyifli dinletiler. Artık her ortamda müzik açıp dinlemek çok kolay. Ancak pikap bu işi ilgilenilen, etkinliği yapılan bir bir zevk haline getiriyor. Bazıları zahmetli bir iş gibi görüyor. Ama öyle değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JARKKO -- 17 Aralık 2015; 10:45:03 >
  • Merhaba

Pikapıma studyo hoparlörü aldım.Daha önce amfi kullanarak pasif hoparlör kullanıyordum.Şimdi bu aktif hoparlörlerin içinde zaten amfi olduğu için amfiyi aradan çıkardım.Direk bağladığımda çok cılız bi ses aldım.Bu konuda ne yapabilirim ? Aşağıdaki gibi bişey kullansam olur mu ? Pikap için 2.0 Aktif Hoparlör Önerisi
  • qacoustics bt3 ilk çıktığından beri kullanan biri olarak, kendi fiyat aralığında rakipsiz olduğunu düşünüyorum. Stüdyo işlerinden çok ev tipi kullanıma yönelik olması da başka bir avantajı. Mutlaka deneyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.