Şimdi Ara

PIC İLE YAPILAN BÜTÜN DEVRELER BURADA TOPLANSIN!!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
1
Favori
90.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaten dikkatimi çeken taraf mevcut türkçe sitelerin çoğu pasif durumda yenilenme yapılmıyor ayrıca çoğunun eksik tarafları hayli çok.. kapsamlı bi site yapıp, tasarımına önem veririsek ayrıca güncellemeleri de düzenli yaparsak baya iyi olur. neyse topici de kirlettik baya. ama burdan da söyleyelim bize katkı sağlamak isteyen arkadaşlar olursa da irtibata geçisnler ne dersin strom?
  • ben niye indiremiyorum...indir diyor yer yok..
  • Picle ilgili kaynkaları bulunan güzel bir site hiç de fena olmaz
  • arkadaşalar yukarıdaki deverelerde 0-99 timer calısmıyor proteus da denedim. siz calıştırabildiniz mi?
  • http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/books/PICbook/0_Uvod.htm
    mikroElektronika : books : PIC microcontrollers

ingilizcesi olanlara iyi bir site...
  • http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/Nokia%20Lcd%20Termometar.htm arkadaşlar sitedeki devreyi yaptım.Baskı devresini falan çıkarttım kontrol de ettim %100 çalışıyor.Ama bir türlü nokia 3310 ekranından görüntü alamıyorum.Belki ekran bozuktur dedim yeni ekran aldım onda da tık yok.Hani 2-3 ytl lik tetrisler varya onların ekranını denedim çalışıyor.Led ile bağlantıları kontrol ettim çalışıyor.Ama bir türlü 3310 ekranından görüntü alamadım.Acaba pcb ile ekran arasındaki bağlantıyı mı yapamadım(Bağlantı için tetrislerin içindeki pembe cisimleri kullandım)Sorun ne olabilir?Her türlü küçük büyük öneriye açığım.Aklınıza ne geliyorsa yazın lütfen.
    Not:Devrede ısı sensörü kullanmadım.Amacım sadce yazı yazdığını görmekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strom -- 8 Nisan 2006; 19:51:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: strom

http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/Nokia%20Lcd%20Termometar.htm arkadaşlar sitedeki devreyi yaptım.Baskı devresini falan çıkarttım kontrol de ettim %100 çalışıyor.Ama bir türlü nokia 3310 ekranından görüntü alamıyorum.Belki ekran bozuktur dedim yeni ekran aldım onda da tık yok.Hani 2-3 ytl lik tetrisler varya onların ekranını denedim çalışıyor.Led ile bağlantıları kontrol ettim çalışıyor.Ama bir türlü 3310 ekranından görüntü alamadım.Acaba pcb ile ekran arasındaki bağlantıyı mı yapamadım(Bağlantı için tetrislerin içindeki pembe cisimleri kullandım)Sorun ne olabilir?Her türlü küçük büyük öneriye açığım.Aklınıza ne geliyorsa yazın lütfen.
    Not:Devrede ısı sensörü kullanmadım.Amacım sadce yazı yazdığını görmekti.

arkadaşım ben açıkçası bu devreyi yapmadım ama başka sitelerde okuduğum kadarıyla ilk yapıldığı anda konstrast çok düşük oluyormuş bazı arkadaşlar bunu çözmüş ben siteye bir bakayım bulabilirsenm buraya atarım bide öyle denersin.

bende yapacaktım bu devreyi ama pic i bulamadım antalyada hiç bişiy bulamıyorum yaa ne biçim yer burası

• hepiniz ellerine saglık emeginize saygım sonsuz
  • http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/Nokia%20Lcd%20Termometar.htm
    sitesinde kontrrast konusunda bir açıklama yapılmış sayfanın sonlarına doğru.
    A9 değeri sanırım kontrast ile ilgili bir değişken olsa gerek.

• Arkadaşlar A9 Değerini ff die değiştirdim gene tık yok.Telefoncuya götürsem acaba bir sonuç alabilir miyim?Şunu da tekrar belirtim devre kesin çalışıyor.
  • Acaba konfigirasyon da mı bir hata yapıyorum?
    Osilatör:İntOSC GP4
    Bandgap:Default
    Sigortalar:
    -Wdt
    -Pwrt
    -Boden
    Programlama yaparken osilatörle ilgili bir soru soruyor.Dosyadan osilatör yüklemek ister misiniz buna benzer bişe diyor.Evt dediğimde devre çalışmadı.Hayır diince çalıştı.
  • beyler bana acilen timer decresi lazım yukarıdaki deverelerde 0-99 timer calısmıyor proteus da denedim. siz calıştırabildiniz mi? veya sizin elinizde çalısan timer devresi varsa paylasırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: paratoner

beyler bana acilen timer decresi lazım yukarıdaki deverelerde 0-99 timer calısmıyor proteus da denedim. siz calıştırabildiniz mi? veya sizin elinizde çalısan timer devresi varsa paylasırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

arkadaşım antrak forumun bu sayfasına bir bak bırada bir timer devresi var işini görür sanırım

SAYGILAR
  • http://forum.donanimhaber.com/m_6601164/tm.htm

arkadaşlar böyle bir sistem için pic devresi ve hex dosyası gerek
    lütfen yardımcı olun
  • arkadaşımforumdabelirttiginadrese dediginiz gibi hemen paylas yazarak girmeye çalıştım amagiremedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: imrek

arkadaşımforumdabelirttiginadrese dediginiz gibi hemen paylas yazarak girmeye çalıştım amagiremedim

arkadaşım hemen paylas yazarken arada boşluk yok
    http://www.hemen-paylas.com/download/330118/PIC_16F84_ile__ifreli_kilit_s.zip.html

yazıyı kopyala yapıştır de aradaki tireyi (-) sil enter diğerlerinde ise hemen paylas yazarken arada boşluk yok bu kadar

SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerkıran -- 13 Nisan 2006; 23:59:38 >

• arkadaşlar bu porjelerden en basitini buldum Trafik lambası ama devrede belirtilen şekilde bağladım programınıda yükledim ama çalışmadı pic in 14 üncü bacağına +5 volt 5. ucuna şase verdim ama kırmızı led sürekli yanıp yanıp sönüyor saniyede 3,4 defa (tam sayamadım) :) yardımcı olun lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim_kut

arkadaşlar bu porjelerden en basitini buldum Trafik lambası ama devrede belirtilen şekilde bağladım programınıda yükledim ama çalışmadı pic in 14 üncü bacağına +5 volt 5. ucuna şase verdim ama kırmızı led sürekli yanıp yanıp sönüyor saniyede 3,4 defa (tam sayamadım) :) yardımcı olun lütfen

arkadaşım pic in 4 nolu ucuna yani mclr ucuna da + voltaj vermen gerekiyor sanırım. bunu bir dene tabiki bu pic16f84 için geçerli
  • dostum picup programı ile atıyorum (program yüklendiğini söylüyor "doğrula" dediğim de doğruluyor programda hata olduğunu sanmıyorum lütfen daha ayrıntılı bağlantı şeklini gönderirmisiniz. uğraşmak hoşuma gidiyor ama hatamı bari bileyim ??? lütfen çok ayrıntı değil bağlantılarının tamamını istiyorum o kadar veya bana bir trafik lambası kodlarını yazarmısınız??? öyle duacı olurumki şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: strom

Acaba konfigirasyon da mı bir hata yapıyorum?
    Osilatör:İntOSC GP4
    Bandgap:Default
    Sigortalar:
    -Wdt
    -Pwrt
    -Boden
    Programlama yaparken osilatörle ilgili bir soru soruyor.Dosyadan osilatör yüklemek ister misiniz buna benzer bişe diyor.Evt dediğimde devre çalışmadı.Hayır diince çalıştı.

arkadaşım bende bu devreyi yaptım ama programlamayı bir türlü beceremedim 12F serisini programlarken bendede ICprog soru soruyor "osilatör ayar değeri yok dosyadan değer kullanmak istiyormusunuz" diye evet veya hayır dediğimdede zaten hata oluşuyor yüklenmiyor.bu konuda bilginiz varmı?proje sahibinin sitesinde gerekli bilgiler mevcut ama dil ne yazıkki sırpçamı ne:( anlaşılmıyor.ingilizce olsaydı bariii...
    burada osilatör ayar değeri ile ilgli bi şeyler yazmış ama anlamadım.yinede anlayabilirseniz adresi: http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/Programiranje%20PIC12F629.htm

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.