Şimdi Ara

PHP yardım - Cookie ile sepete ekle

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cookie post methoduyla gönderilen verileri tutar mı? Post metoduyla gönderilen yazıları her seferinde göndermeden o sayfaya girdiğinde göstermenin yolu nedir?

Sepete ekle sayfasına sepete ekle butonuna bastığımda post metoduyla bilgi göndertiyorum. Ancak sepete ekle sayfasında kullanıcı refresh yaptığında gidiyor gönderilenler. Kalsın istiyorum vveritabanına kayıt etmiyorum. Üye girişi de yok sadece cookie ile verileri tutmak istiyorum post ile gönderilen.

sepet.php, burdaki postlar çekildikten sonra kayıt edilsin itsiyorum f5 yapınca gitmesin bunu cookie ile sağlamak mümkünmü veya session?

• Cookie oldukça küçük miktarda (4K) veri tutmak içindir. Ayrıca cookie'ler dışarıdan müdahale edilmeye açık oldukları için önemli verileri saklamak için önerilmezler.

Sorduğun sorunun cevabı Session kullanmaktan geçiyor. Session bilgileri "sunucu" tarafında saklanırlar ve bu yüzden daha güvenlidirler. Ayrıca çok daha fazla miktarda veri tutabilirsin.

https://www.phpr.org/php-session-oturum-yonetimi/
  • Cevabı arkadaş vermiş.

sayfanın başına

session_start (); eklerseniz.

$_SESSION["product1"] = $Sepete_EklenenUrun;

Daha sonra alma sayfasında session start eklersiniz

$_SESSION["product"] = $gelen_urun;

dediğinizde biraz size bağlı olarak bu session ile gelecektir.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstteki arkadasin da yazdığı gibi verileri sessionda tutabilirsin hocam, birden fazla ürün için arasına virgül gibi ayraçlar koyup PHP de tekrar bolebilirsin. Yani her virgüle geldiğinde yeni bir veri oluşturur arrayde $array[0], $array[1] diye gider. Bir de fonksiyon yaparsın for ile, empty olana kadar arrayde listelersin işlem tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.