Şimdi Ara

PHP ile Mysql veritabanı bağlantı ekleme güncelleme kodla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar resimlerde attığım kodların çoğunun ne işe yaradığını bilmiyorum. Aranızda yardımcı olmak isteyen, iyiliği dokunabilen olursa çok mutlu olurum. Tek istediğim altta attığım her bir kodun tanımını yani ne işe yaradığını kısaca söyleyebilirseniz çok ama çok yardımcı olursunuz. Bu bir ödev ve kodların tanımını ne işe yaradığını söyleyebilmem lazım. Çalışmama yardımcı olursanız çok sevinirim.

• kardeş resimlerdeki kodların tanımını dediğin gibi ne işe yaradığını anlatmaya kalksam çok uzun sürer ve herhangi bir bilgin yoksa zaten boşa anlatmış olurum çünkü resimlerdeki kodların bir kısmı html dili bir kısmı php ve php nin pdo sınıfı artı veri tabanı işlemi için sql komutları barındırıyor.

sana resimlerdeki işlemi kısaca şöyle anlatayım

1. resimde bir php dosyası oluşturulmuş ve pdo sınıfı ile veritabanına bağlanılmış

2. resimde bir php dosyası oluşturulmuş ve html kodları ile otel rezervasyonu işleminde gerekli olan bilgileri alabilmek için bir form oluşturulmuş formun action kısmında post edildiğinde gidilecek yer arama.php adında bir dosya

3. resimde dosya adını okuyamadım ama php işlemleri gerçekleşmiş formdan gelen verilere göre php nin pdo sınıfı ve sql komutları ile silme güncelleme ekleme işlemleri falan yapılmış

4. resimde dosya adı belli değil ama yine php nin pdo sınıfı ile veritabanından bilgiler alınmış ve foreach döngüsü ile html tablosu doldurulmuş

geri kalan resimleri üşendim yazmaya kısaca yukardaki işlemler ile aynı.

bu kodları sana tek tek kimse anlatamaz zaten php diline orta derece hakim olabilmen için 2 3 ay eğitim alman gerek

bu işlemleri öğrenmek istiyorsan sırasıyla html css javascript php ve sql dersleri alabilirsin kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarumar01 -- 16 Haziran 2022; 13:2:1 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.