Şimdi Ara

PHP'de canlı bir şekilde konum güncelleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar bir oyun yapıyorum oyunda yer bölümü var adobe'den değil php den yapıyorum.
    Oyuncunun olduğu yerdeki oyuncuları listeleyecek canlı bir sisteme ihtiyacım var bunu yapanlar var imkansız değil.
    Bir oyuncu o bölgeye geldiğinde sayfayı yenilemeden o kullanıcıyı orda görmek istiyorum nasıl yaparım?

• Bende istiyorum etrafımdaki insanların kim olduğunu adını nerelere üye olduğunu tel numarasini kişilik analizi yapa bir uygulama yapmak istiyorum ama şimdilik sadece istiyorum buralar sourcing değil welding sayılırım buyuzden fikir düşünce aşamasında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sessionlarla mümkün bunlar
  • Bakalım doğru anlamışmıyım.

oyunda

a, b, c, d

şeklinde haritalar veya yerler veya odalar var buralarda bir oyuncu listesi tutmak ve bu oyuncuların listelerini devamlı güncellemek istiyorsun.

PHP ile bir kısmını yapabilirsin ancak sadece php ile olmaz.

Web socket kullanıp, chat server mantığı yürüten bir ortam hazırlaman lazım. Yani her alanın bir odası olacak, bu odayı dinleyen bir bot veya chat master gibi bir şey olacak. giriş çıkış işlemi olduğunda hem listeyi güncelleyecek hemde ahmet girdi mehmet çıktı mesajlarını gönderecek.
  • Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    doğru chat ile aynı mantık ama import etmeye gerek yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyonetici -- 21 Mart 2020; 9:11:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyonetici

doğru chat ile aynı mantık ama import etmeye gerek yok bence.
    Import derken...
  • Php gelip kütüphanesi ile yapabilirsin.
    http://Https://www.php.net/manual/tr/book.geoip.php

Daha profesyonel bir şey istersen Google api sağlıyor fakat ücretli.Ama çok pratik

https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/start

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    dışardan kaynak c ve c++ gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyonetici -- 21 Mart 2020; 13:28:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyonetici

dışardan kaynak c ve c++ gibi
    Yani bilemiyorum, hangi şartlarda eğitim aldın? sanırım seni yetiştirenler bir kaç noktayı atlamış.

Anlamadığı konularda boş beleş konuşana, bu alemde LAMER derler. Yapma,

Yaşın muhtemelen genç, yol yakınken bu yollardan vazgeç, mazallah karakterine yapışırsa sonra, hallederiz kadir e dönersin.
    sizin alemi soran olmadı ama doğrudur.yaşadığın hayat tecrübelerinden ders çıkaranlar olur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyonetici -- 24 Mart 2020; 7:58:5 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.