Şimdi Ara

Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346 (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.590
Cevap
176
Favori
149.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yurtdışından getirip elinde fazla conta seti olan var mı? uygun ücrete alabilirim 1-2 set..teşekkürler

• Arkadaşlar bu conta setini ne kadar zamanda bir değiştirmek gerekiyor? Yurtdışından bir arkadaşım gelecek ondan conta ve makinemi yağlamak için yağ getirmeyi düşünüyorum. Ankara'dayım bu arada conta için paylaşım yapabilirim diye düşünüyorum.

• Hep espresso içiyorsanız ayarı 1 e kadar düşürebilirsiniz. Espresso malum ince öğütülmüş kahve ile yapılır

@CXath1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 14 Temmuz 2023; 8:16:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alkalibey A kullanıcısına yanıt

Süre yok.. süt köpüğü azalır.. tepsi eskisinden daha çok su ile doluyorsa , contayı kontrol edin çatlama yırtılma varsa değiştirin. Orjinal 6 ay 1 sene gidiyor. Çinden gelenler daha dayanıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 13 Temmuz 2023; 17:36:50 >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    ayar 1 deyken cappicino, latte tadına nasıl etki eder hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt

kahve inceldikçe daha yoğun acımsı tadı ortaya çıkar. espresso sert bir kahve olduğu için ince çekilir..

bu kahve ile latte yaparsanız ya verdiği tadı kabul edersiniz yada kahve oranını 1 tık indirirsiniz.. iyiki cihazımızın ayarları çok iyi..

orta ayarda kalması bence daha iyi.. çok ince çekim makinenin içini de çok pisletir.. kanallara yapışma oranını arttırır..

espresso için orta ayarda kalıp, kahve miktarını bir tık arttırabilirsiniz yada daha yoğun tatlı kahve çekirdeklerine yönelirsiniz..

bunların hepsi deneme yanılma ile öğrenilecek şeyler..

teşekkürler öğütme ayarını 4 e alıp dediğiniz gibi miktar kısmında ayarlayım.

bende ayarı düşürüm. kahvelerim yeni geldi. 1 hafta 10 gün geçsin deniycem bakalım farkediyor mu

• Merhaba, Philips 5400 serisi kullanıyorum,
    Aqua Filtre bitti kaynak suyu kullanıyorum,

Aqua filtreye o kadar para vermek yerine Brita sürahiden doldursam aynı şey olmaz mı?

Yukarıda uzun süredir brita ile filtresiz kullananlar kireçlenme yaşadı mı?

Birde makineyi aldıktan 3-4 ay sonra değirmen sıkıştı uyarısı verdi, servise götürdüm düzelttiler ama çekirdek mi çok sert geldi bilmiyorum biraz saçma geldi. Kahve de Lavazza’nın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus01982 -- 17 Temmuz 2023; 0:29:5 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maximus01982 M kullanıcısına yanıt

sıkıştı mı clogged mu yazdı.. clogged ise üstteki toz kahve koyma haznesinden aşağı diş fırçası ile fırçalama yapmanız yeterli olur..

brita ile ilgili detaylar ilk mesajımda var..

brita surahi 3-4 gün 6 sertlikteki bir suyu 0 a indiriyor sonra 2 hafta içinde 4 e çıkıyor ve 4 haftayı 4 le bitiriyor.. daha sert su için daha kötü maalesef.. kısaca koku alma becerisi çok iyi birtanın ama kireç önemlemede zayıf. bu da doğal bence..

ben muadil filtre + brita kullanıyorum ve 6 ayda bir filtreyi değiştiriyorum.. yine yılda bir de kireç temizliği yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 17 Temmuz 2023; 13:53:9 >
  • Merhabalar seaco sm6580 cihaz aldim yeni, fakat 2 bardak seçeneğinde 2 bardağa eşit kahve gelmiyor neden olabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • goku2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sorununuz çözüldümü

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reşat Duf R kullanıcısına yanıt

nedeni yoktur.. siemens sırf öyle diye ve kahvesi daha sıcak olduğu için philips e yönelmiştim.. tasarım hatasıdır hepsinde varsa..

• Merhabalar. Su test kitini çeşme suyunda kullandım ama kırmızıya dönme gibi net bir renk değişikliği göremedim acaba şerit mi sorunlu? Ve uygun fiyatlı test kiti önerebilir misiniz?

Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

Philips (saeco) Tam Otomatik Kahve Makineleri - EP4346

• osmancns O kullanıcısına yanıt

test kitleri pahalı.. suya 1 sn tutacaktınız.. 1 e ayarlayın.. 4 ayda bir filtre değiştirin, yılda bir kireç temizliği yapın sıkıntı olmaz.. aşağıda muadil filtre linki var.. şimdiden bir takım alıp 2 yıl kullanırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 19 Temmuz 2023; 13:34:36 >

Sen o muadil ürünleri acer konusuna attın hocam

• barsoy kullanıcısına yanıt

:( tşkler.

ihtiyarlık. kafam basmadı diğer mesajında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 19 Temmuz 2023; 13:37:53 >

• Bu makineye (EP2231) oldukça hakimim, yaklaşık 3 sene boyunca contalarını, su girişini, motorunu vs tamir ettim. Bir kaç kronik sorunu var (üst modelleri bilmiyorum) ama bakımını yaptıkça oldukça stabil bir cihaz. Bu süreç zarfında aylık 1kg çekirdek tükettim ki toplamda 30-40kg olmuştur (düşük yağlı). Hala kullanmaktayım ama bu aralar kendim öğütüyorum kahve tüketimini azaltmaya yardımcı oluyor.

Sorusu olan varsa alıntı yaparak sorabilir buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razzraziel -- 21 Temmuz 2023; 4:16:10 >
  • raskolnikov77 kullanıcısına yanıt

Ankara'daysanız elimde mevcut, ücretsiz bir şekilde verebilirim:

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.