Şimdi Ara

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir. (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.445
Cevap
124
Favori
355.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu arada bende de son zamanlarda soyle bir gariplik basladi. Hdmi ayarı Optimum (otomatik oyun) secip vrr 'ı aktif ediyorum ve Pc'de guzel sorunsuz oyunu oynuyorum. Ama kapatip daha sonra geri actigimda secenek Optimum (otomatik oyun) secili olmasına rağmen vrr devreye girmiyor önce. Ben secenegi bir başkasıyla değişip tekrar Optimum (otomatik oyun) yaptığımda vrr tekrar devreye giriyor. Cok dert degil her Pc ekranını tv ye aktardigimda bu ayari tekrar yapmak ama neden boyle oldu merak ettim. Eskiden kendi "oyun algilandi" gibi bir uyari verir ve kendiliginden vrr devreye girerdi. Bir yerden bir ayari mi degistirdim ne yaptim bilemedim. Goruntu tarzindaki oyun secenegi ve iste hdmi ayarlarindaki Optimum (otomatik oyun) secenegi disinda oyun namina var mi bir yerde herhangi bir ayar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bu sorun ilk yazan arkadaşın da belirttiği şekilde kolayca çözülebiliyor, donanımsal herhangi bir durum söz konusu değil. Görüntü tarzı sekmesinin altındaki ayarları sıfırlayınca düzeldi, olay tamamen yazılımsal.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

valla şikayetvara yazdıktan sonra bi güncelleme geçtiler galiba çaktırmadan arka planda

• Abst A kullanıcısına yanıt

yok aga 2 defa kurulum yapıldı. birini operatörle sırayla bakarak yaptık. ne olduysa şikayeti yazdıktan sonra düzeldi

• merhaba arkadaşlar Pus 8506 kullanıyorum 5+1 sinema sistemini bağladım ama netflix filmlerinden yada tv den hiçbir şekilde ses alamıyorum ne gibi ayar yapmalıyım acaba ?

• Hüseyinask H kullanıcısına yanıt

ben yamaha soundbar'ı BT ile bağladım. TV açıldığında otomatik bağlanıyor. Kulaklık olarak tanıttım. BT yoksa optic ile bağla arkada optik girişi var tv nin

• Hocam tavsiye ettiğiniz bir media player var mı? Kendi yazılımı ve donanımı kötü anladığım kadarıyla.

Bir de parlaklığı o kadar düşük ki gündüz izleyemiyorum. Ekranda kendi yansımamı görüyorum

ayna gibi resmen. Acaba yansıma önleyici ekran koruyucu falan alsak çözülür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 8 Eylül 2022; 18:37:5 >
  • grikurtccc G kullanıcısına yanıt

valla kullandıkları işlemci chipseti streaming videolarda artifekte neden oluyor. Ben PS5 ile netflix disney falan izliyorum hiç sorun yok konsoldan açınca

aslında parlaklığı fena değil 420nit. yansıma olayı ondan değil. bende ips tv de var. onda da gündüz ayna gibi. panel camıyla alakalı bir durum olsa gerek. ekran koruyucu işe yararmı bilmiyorum.

• Hocam şu motion interpolation konusunda beklentiniz neydi tam bilemiyorum ama eskiden beri gördüğüm orta sınıf olsun, orta üst sınıf olsun diğer tvlerde de bu artifekt meydana geliyor. Ben benzer fiyattaki rakip ürünlere göre başarılı buluyorum 8505i.

Bunun dışında bende ayrıca iki önceki seri 7303 modeli de var, motion kapalı iken de açık iken de biraz daha akıcı paneli, yani sanırım 8505te panelden kaynaklı da bir gerilik var.

Bunların da dışında 8505in çıkış sürümünden itibaren şöyle bir durum mecvut; diyelim tv modunda ya da uydu alıcı bağlı olan hdmi üzerinde motion açık kullanıyorsunuz, aynı zamanda bir diğer hdmi üzerinde de konsol bağlı ve oyun modu açık. Eğer konsoldan çıkarken ana ekran tuşuna basıp oradan bir stream uygulaması açarak vs içerik izlemek isterseniz motion ayarı açık bile olsa oyun modu arkada askıda kalıyormuş gibi interpolationı engelliyor. İlla oyun modu kapalı olan hdmiı ya da tv tuşuna basıp sonrasında ana ekrana gelip uygulamaya geçmeniz gerekiyor. Her ne kadar netflixin kendi görüntü, ses ayarları bağımsız olsa da bu oyun modlu hdmidan ana ekrana gelip netflix seçerseniz dediğim gibi motion kapalı oynatabilir, ya da tam tersi motion açık hdmidan ana ekrana gelirseniz bu kez de motion açık kalıp oynatabilir.

• Denizinbabası kullanıcısına yanıt

bendeki model 8506. 7101'den geçtim. 6 sene sonunda alttan çizgiler çıkmaya başladı 7101'de onu arka odaya attım. 7101'de perfect motion açıkken artifect oluyordu sadece. kapalı olduğunda kendi işlemcisi ile sorun çıkartmıyordu netflix falan

8506 daki olayın motion perfect ile alakası yok. çinli bi abinin youtube kanalında yine bir philips tv incelemesinde bahsetti bundan. 8 serisinden oled tv olmasına rağmen sanırım aynı MediaTek chipsetini kullanmışlar o tv'de de. hareket ayarları kapalı bile olsa bu chipset artifect oluşturuyormuş (sonraki üretimlerde düzelmiş olabilir). yani oyun modunda bile tvnin içinden streamin video izlersen artifect yaratıyordu. sonra ps5'le deneyim dedim aha sorun morun yok. adam haklı tv nin chipseti sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ADF35784A

50PUS8506/62 son durumu aktarıyorum:

- PS5 VRR sorunu kendiliğinden çözüldü. Daha önce kapalı olan HDMI ayarları açıldı nasıl olduysa ? Hiçbir değişiklik yapmadım. Aynı kablo, aynı görüntü ayarı (oyun modu), aynı port, aynı yazılım sürümü. Dün bir baktım ki HDMI ayarları açık. HDMI ayarlarından oyun modunu seçince de VRR'ı aktifleştirbiliyorsunuz

- Streaming videolardaki blurlaşma, artefekt sorunlarının kaynağını çinli bir abinin başka bir modeldeki incelmesini inceleyerek gördüm. Sorun MediaTek chipsetinde. Hareket iyileştirme ayarlarını sıfırlasanız bile özellikle Netflixde interpolation Artifact'lere neden oluyor. PS5'den izlediğinizde hiç sorun yok. Yeterki TV nin kendi chipseti ile bu uygulamaları çalıştırmayın

- 400 nit parlaklığın özellikle gündüz sahnelerinde açık havada HDR için yetersiz olduğunu fark ettim. Karanlık oyunlarda hiç rahatsız etmiyor (Stray gibi) ama aydınlık oyunlarda bi tık renkleri boğuyor gibi geldi bana. İnce ayarla düzeltilebilir bir nebze

- Remastered edilmiş videolarda (Senfield gibi) ciddi noise reduction sorunu var

Eğer konsolunuz ya da harici bir streaming playerınız yoksa bu TV'yi almayın.

Oyun ağırlıklı olarak düşünüyorsanız fiyatına göre özellikleri iyi. 120hz olayına çok takılmayın 2K'da bile pek mümkün değil o hızlar. Ancak 1080p indie ya da bazı AA oyunlar 120 FPS verebilir. Input lag düşük olduğu için çok akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor. VRR'da 60hz bile olsa bir artı. Renkler bir IPS monitör aratıyor ama ince ayarlara biraz toparlanabilir. Bu arada 65" olanda IPS panel kullanılmış

Bir de panel işi biraz şans işi. bu sefer çok temiz bir panel denk geldi. Kirli bir panel denk gelmesine karşın kutu açıldıktan sonra değişim yapabileceğiniz bir yerden almaya çalışın

Hocam merhaba . Bende TV de vrr var diye biliyorum ama PS5 i açınca ayarlardan vrr açılmıyor TV desteklemiyor diye . Ne yapmam gerek acaba?
    58pus8505 benim TV .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shunter -- 10 Eylül 2022; 22:58:59 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• shunter kullanıcısına yanıt

HDMI ayarlarında game mod var. Sadece görüntüden ayarlamak yetmiyor. Yalnız bende HDMI ayarları kapalıydı. Kendi kendine açılddı sonra

• Android 12 ne zaman gelecek? Arayüzü çok güzel gözüküyor kesinlikle gelmeli

• Game modu acıyorum TV den ama PS bu TV vrr desteklemiyor diyor ne yaptıysam olmadı .

• Ekranda PS5'i açık olsun, kumandadan sağ alt köşedeki + tuşuna bas, ayarlar->Genel->HMDI Ultradan PS5'in bağlı olduğu HDMI kaynağını Game'e al

• grikurtccc G kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey olmayacak malesef. Yeni modelleri kime satacak . Daha 10 gelmedi. 12 yi unutun.
    Daha önce Philips Android kullananlar söylesin. Kaç ana güncelleme almış TV leri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldım hocam değişen hiçbir şey olmuyor .

Bi şikayet vara yaz istersen. Ben oraya yazdıktan sonra açıldı sessiz sedasız  

• Allah Allah bir alaka kuramadım hocam ama denemek lazım .

valla normalde o ayarların açık olması lazım. 49pus7101 de hdmi ayarları açık tüm girişler boş olduğu halde

türkiye üretimlerde o ayar default kapalı kalmış benim anladığım. ufak bi yamayla düzeltiyorlar bence (haber vermeden). benim aklıma gelen tek mantıklı açıklama bu.

sen bi şikayet vara yaz. philips müşteri hizmetlerinin konudan haberi yok. ben aradığımda sıfırdan kurulum yaptık VRR açılmadı. şikayet vara yazdım ertesi günü kendi kendine açıldı. zaten şikayeti kapatıp philipsi önermeyeceğimi işaretledim. kalitesizlik yüzünden. bir daha tv alırsam Sony ya da LG alırım.

• 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.